لینک کوتاه مطلب : https://hsgar.com/?p=5595

آموزش حس CO2 ppm (بهم پیوسته)

دیروز یک مانیتور CO2 جدید خانه را برداشتم. اینم یه عکس من با Aranet4 (نسخه خانگی) زیرا

  • کوچک و قابل حمل با عمر باتری چند ساله است
  • ppm CO2 فعلی را روی صفحه جوهر الکترونیکی نمایش می دهد و من مشتاق جوهر الکترونیکی هستم – کاربردی و زیبا
  • داده ها را ثبت می کند، هر 5 دقیقه یک بار مطالعه می کند و تاریخچه ای 7 روزه را نگه می دارد و با استفاده از برنامه قابل دسترسی است (بلوتوث وای فای نیست، و من از عدم وابستگی به خدمات ابری قدردانی می کنم).

من خودم را در آمازون به همان قیمت خرید مستقیم خریدم.


من می‌خواهم شهودی بسازم که سطوح مختلف CO2 چه احساسی در من ایجاد می‌کند.

در این ثانیه، نزدیک میز من، CO2 463 ppm است (ppm = قسمت در میلیون).

اتمسفر تقریباً 420 ppm است، بنابراین در داخل خانه بالاتر است – و زمانی که من تمام روز در یک اتاق نشسته باشم، باز هم بالاتر است.

به من گفته می شود که سطح CO2 بسیار پویا است. یک اتاق اشغال شده و بسته به 1000 پی پی ام می رسد. اتاق جلسه بدون هوای تازه، 1500 ppm. شما می توانید بیش از 2000 پی پی ام را در یک فضای محدود مانند قطار بزنید.

سطوح بالای CO2 نشانگر تهویه ضعیف است که برای انتقال کووید عالی نیست.

ولی همچنین برای شناخت خوب نیست

در 1400 ppm، غلظت CO2 ممکن است توانایی تصمیم گیری اساسی ما را 25 درصد و تفکر استراتژیک پیچیده را حدود 50 درصد کاهش دهد.

حتی قبل از آن، حدود 1000 ppm شروع به خواب آلودگی می کنید. چقدر مه مغزی مربوط به کووید طولانی مدت نیست، بلکه صرفاً به این دلیل است که من دیگر در یک دفتر بزرگ و دارای تهویه مناسب نمی نشینم؟ دوست دارم بدانم.

(هی، پس این احتمال وجود دارد که سطح CO2 به حدی افزایش یابد که همه ما آنقدر احمق شویم که نمی توانیم بحران آب و هوا را بفهمیم. روح روه / Scooby Doo gif را وارد کنید.)

شما می توانید با توجه به بازخوانی حسگر و بررسی سطح انرژی شخصی خود، حس خود را از ppm فعلی آموزش دهید. این چیزی است که دوست من بن پاول از آن صحبت می کند پروژه های نورد به من گفت:

ما یکی در استودیو داریم. در واقع به طرز شگفت انگیزی مفید بوده است. وقتی شروع به مه مغزی می کنید و احساس سستی می کنید، نگاهی می اندازید و می بینید که CO2 800 است که می دانید پنجره های بیشتری را باز می کند. سپس شما احساس عالی می کنید! ما واقعاً در توصیف احساس خود از نظر سطح انرژی بر اساس سطح CO2 به طرز عجیبی مهارت داریم.

که اولین بار نیست که میشنوم!

من مشتاقانه منتظر روزی هستم که بتوانم وارد اتاقی شوم و بگویم: هه، انگار 800 اینجاست، و تصمیم بگیریم جای دیگری بنشینیم.

در اینجا مقاله مرجع از مقاله بالا آمده است.

Karnauskas، KB، Miller، SL، & Schapiro، AC (2020). احتراق سوخت فسیلی CO2 داخل ساختمان را به سمت سطوح مضر برای شناخت انسان سوق می دهد. GeoHealth، 4(5).


من می خواهم مدل ذهنی خود را برای چگونگی تغییر سطح CO2 در طول زمان آموزش دهم.

من سوالاتی از این قبیل دارم:

  • وقتی من پشت میز هستم در طی 4 ساعت چه اتفاقی برای CO2 می افتد؟
  • آیا فرقی می کند که میز من به یک گوشه باشد – آیا دی اکسید کربن در هنگام تنفس در آنجا جمع می شود؟ چقدر طول می کشد تا در اتاق مساوی شود؟
  • با در باز؟ با یک پنجره باز فقط یک شکاف؟
  • چه مدت طول می کشد تا CO2 به حالت محیطی بازنشانی شود؟ 5 دقیقه؟ یک ساعت؟ آیا 30 دقیقه استراحت برای ناهار کافی است؟

برای این کار به نمودار نیاز دارم.

اکنون من در ابتدا نگران بودم که Aranet4 اطلاعات ثبت شده خود را فقط به برنامه خود ارسال کند. نگاه کردن به نمودار 7 روزه در یک برنامه خوب است، اما من ترجیح می دهم ارائه و تجزیه و تحلیل خودم را انجام دهم. من دوست دارم

  • داده ها را طی چند ماه جمع آوری کرده و همبستگی ها را مشخص کنید. آیا به عنوان مثال وقتی هوا سردتر است، تمایل دارم پنجره ها را بسته بگذارم (البته من) و آیا این مشکلی دارد؟
  • ببینید آیا صبح ها بهتر از بعدازظهر است؟
  • درک خوبی از تغییرات “عادی” CO2 در طول روز و فصلی، داخل/خارج از/غیره، و اینکه چه زمانی باید عمل کنم (سنسور قابل حمل است، بنابراین به محض ایجاد یک سنسور، شروع به حمل آن به مکان های مختلف می کنم. درک بنیادی).

همچنین:

هشدارها! اگر CO2 به 800 پی پی ام رسید (برای مثال) من می خواهم به دوشاخه هوشمند خود پینگ بزنم تا چراغ های کریسمس رنگی که در قفسه های پشت سرم آویزان هستند را روشن کنم. در صورت تمرکز، این برای قطع من کافی نیست، اما به من دید محیطی می دهد که باید تهویه را افزایش دهم و وقتی سرم از جریان خارج شد متوجه آن خواهم شد. من در مورد آن آگاهی محیطی هستم.

بنابراین نمی‌خواهم اطلاعاتم در یک برنامه به دام بیفتد. من می خواهم سنسور یک API سخت افزاری داشته باشد. من در مورد ایده API های سخت افزاری اینجا نوشتم (2021):

دستگاه‌ها باید یک API سخت‌افزاری استاندارد داشته باشند – چند پین که رویدادها را منتشر می‌کنند (مانند: تنظیم مجدد رادیو، یا فشار دادن سوئیچ، یا فعال شدن سنسور حرکت زنگ در) و فرمان‌هایی را می‌پذیرند (مانند: تنظیم مجدد روی X، یا کلید فعال‌سازی از راه دور، یا ضبط و ارسال ویدیو)

(نیازی نیست پین مسی باشد. بی سیم هم خوب است، تا زمانی که باز باشد.)

(این مهم است که به صورت محلی و بدون برخورد به ابر اجرا شود، زیرا نگرانی های حفظ حریم خصوصی در این سطح از دسترسی به خانه من قابل توجه است.)

اساساً: من می‌خواهم با ابزارها و لوازم خانگی خود به راحتی کار کنم که بتوانم قوانین و فیلترها را در Gmail تنظیم کنم.

و بنابراین من به طور آزمایشی خوشحالم که یک وجود دارد کتابخانه پایتون برای سنسور Aranet4 (pyaranet4)! خبر خوب.

این بدان معناست که، در تئوری، من باید بتوانم از مک خود یا Raspberry Pi همیشه روشن که در قفسه کتاب‌ها نشسته است، وصل شوم و داده‌ها را از حسگر در یک برنامه منظم بیرون بکشم. و داده شده است که من باید بتوانم تمام کارهای بالا را انجام دهم.

یک پروژه!


من در 335 ppm به دنیا آمدم. CO2 اتمسفر امروز 25 درصد بالاتر است.

(دیدن co2levels.org برای یک نمودار تاریخی غول پیکر.)

بسیار خوب، پس زمانی که سطح CO2 بالا باشد، اختلال شناختی قابل توجهی در تصمیم گیری پیچیده وجود دارد بسیار بالاتر – اما آیا حتی این افزایش 25 درصدی جو باعث ضریب هوشی من می شود؟

مانند: سرب در سوخت، همانطور که قبلاً بحث شد: سوخت سرب ضریب هوشی متولدین قبل از سال 1990 را تا 4.25 درصد کاهش داد.

که هست وحشی، درست؟ و ممکن است برخی از عناصر سیاست رو به رشد را توضیح دهد…

اما، به‌طور دقیق‌تر، آنچه سرب است، فقط IQ نیست – به نظر می‌رسد به یاد دارم که سرب بر کنترل تکانه تأثیر می‌گذارد؟ و CO2 تاثیر می گذارد “تفکر استراتژیک پیچیده” پس این یک چیز قابل توجه است، شاید؟

من در اینجا در یک دست و پا هستم، اما: گوشی های هوشمند؟ اگر ظهور بازی‌های گاه به گاه کوتاه مدت، اختلالات توجه و غیره در قرن حاضر به هیچ وجه مربوط به زمان بیش از حد صفحه نمایش نباشد، بلکه نشانه بزرگ شدن تحت افزایش CO2 اتمسفر باشد، چه می‌شود؟

و بنابراین، ناتوانی ما در نگه داشتن یک فکر منسجم برای مدت طولانی که اخیراً اندکی کاهش یافته است همان چیزی است که برنامه‌های به حداکثر رساندن توجه مانند اسکرول‌های بی‌نهایت (توئیتر) و بهینه‌سازهای تبلیغاتی (فیس بوک) و جعبه‌های سوایپ اسکینر (TikTok) هستند. , Tinder) آیا در اعماق وجود، همه در حال بهره برداری هستند؟لینک منبع

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.