لینک کوتاه مطلب : https://hsgar.com/?p=5710

40 درصد از آمریکایی ها به آفرینش گرایی اعتقاد دارند

واشنگتن، دی سی — چهل درصد از بزرگسالان ایالات متحده به دیدگاهی کاملاً آفرینش گرایانه در مورد منشاء بشری نسبت می دهند و معتقدند که خداوند آنها را به شکل کنونی در تقریباً 10000 سال گذشته آفریده است. با این حال، آمریکایی‌های بیشتری همچنان فکر می‌کنند که انسان‌ها در طی میلیون‌ها سال تکامل یافته‌اند – یا با هدایت خدا (33%) یا به طور فزاینده‌ای، اصلاً بدون دخالت خدا (22%).

آخرین یافته‌های نظرسنجی گالوپ از 3 تا 16 ژوئن، نسبت به آخرین مطالعه در سال 2017 تغییر چندانی نکرده است. با این حال، 22 درصد از آمریکایی‌های امروزی که اعتقاد ندارند خداوند هیچ نقشی در تکامل انسان داشته است، رکورد بالایی را نشان می‌دهد. 1982. این رقم بیش از دو مورد دیگر در طول سال ها تغییر کرده است و همزمان با تعداد فزاینده ای از آمریکایی ها که می گویند هیچ هویت مذهبی ندارند.

در طول روند 37 ساله گالوپ، 47 درصد و 38 درصد از آمریکایی‌ها دیدگاهی خلق‌گرایانه درباره منشأ انسان داشته‌اند. به همین ترتیب، بین 31 تا 40 درصد از بزرگسالان ایالات متحده، رشد انسان را به ترکیبی از تکامل و مداخله الهی در همان دوره نسبت داده اند.

تفاوت های شدید بر اساس ترجیح مذهبی و آموزش

همانطور که در طول تاریخ چنین بوده است، دیدگاه های آمریکایی ها در مورد تکامل و خلقت گرایی بر اساس هویت مذهبی آنها، تعداد دفعات حضور در کلیسا و سطح تحصیلات آنها به شدت متفاوت است.

دیدگاه‌های آمریکایی‌ها در مورد منشأ و رشد انسان، توسط زیرگروه

خداوند انسان را به شکل کنونی آفرید انسان با هدایت خدا رشد کرد انسان رشد کرد، اما خدا هیچ نقشی نداشت
% % %
حضور در کلیسا
هفتگی 68 26 3
ماهانه 47 44 6
به ندرت/هرگز 27 33 36
دین
پروتستان 56 33 6
کاتولیک 34 46 18
هیچ یک 14 22 59
تحصیلات
بدون مدرک دانشگاهی 48 30 16
مدرک دانشگاهی 23 40 33
GALLUP، 3 تا 16 ژوئن 2019


اکثریت پروتستان ها (56%) و کسانی که حداقل یک بار در هفته به کلیسا می روند (68%) معتقدند که خداوند انسان ها را به شکل فعلی آفریده است. در این میان، 59 درصد از کسانی که با هیچ دینی همذات پنداری نمی کنند، بدون هیچ دخالتی از جانب خداوند به تکامل اعتقاد دارند.

کسانی که مدرک دانشگاهی دارند، به احتمال بسیار بیشتری به تکامل اعتقاد دارند تا خلقت گرایی، در حالی که عکس آن در مورد کسانی که مدرک دانشگاهی ندارند صادق است. با این حال، حتی در میان بزرگسالانی که مدرک دانشگاهی دارند، بیشتر بر این باورند که خدا نقشی در تکامل داشته تا اینکه بگوییم بدون خدا رخ داده است.

در مورد چگونگی مجموعه اجتماعی نظرسنجی گالوپ آثار.

پاسخ‌ها و گرایش‌های کامل سؤال را مشاهده کنید.

لینک منبع

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.