لینک کوتاه مطلب : https://hsgar.com/?p=5770

آلمان با عمیق‌تر شدن بحران انرژی درباره تعطیلی هسته‌ای تجدیدنظر می‌کند

سخنگوی وزارت اقتصاد و آب و هوا روز دوشنبه گفت که آلمان در هفته‌های آینده سیاست خود را برای بستن سه رآکتور هسته‌ای باقی‌مانده خود ارزیابی خواهد کرد زیرا این کشور با کمبود احتمالی عرضه گاز در زمستان امسال مواجه است.

بر اساس قوانین فعلی آلمان، سه رآکتور باقی مانده کشور – مجموعاً 4.1 گیگاوات ظرفیت – هستند به دلیل بسته شدن تا پایان سال [bold, links added]

اما فشار فزاینده ای بر دولت در برلین، از جمله از سوی دموکرات های آزاد – بخشی از دولت ائتلافی- وجود دارد. افزایش طول عمر راکتورها برای کمک به کشور در صرفه جویی در گاز مورد نیاز.

«در یک بحران، شما باید متناسب با شرایط و موقعیت تصمیم بگیرید بر اساس حقایق روشنبیات بارون، سخنگوی این وزارتخانه در مورد بحث مادام العمر در مورد سه راکتور – ایسار 2 (1.4 گیگاوات)، امسلند (1.4 گیگاوات)، و نکاروستهایم 2 (1.3 گیگاوات) به خبرنگاران گفت.

در ارزیابی خود، دولت آلمان بر بخش‌های جنوبی کشور، به ویژه در بایرن که در آنجا وجود دارد، تمرکز خواهد کرد تعداد بسیار کمی از واحدهای زغال سنگ برای جایگزینی گازها و جایی که دولت ایالت دارد مانع از گسترش نیروی باد شد به گفته این وزارتخانه در سال های گذشته.

فاجعه هسته ای فوکوشیما ژاپن در سال 2011 باعث خروج تدریجی هسته ای آلمان شد.

اما جنگ روسیه علیه اوکراین از فوریه به بعد قیمت گاز را افزایش داده است کاهش جریان از تامین کننده اصلی گاز طبیعی اروپا.

همچنین، نگرانی هایی وجود دارد که کلید نورد استریم 1 متعلق به روسیه است خط لوله متصل به آلمان مجددا راه اندازی نخواهد شد یا پس از آن با کاهش قابل توجه ظرفیت کار خواهد کرد نگهداری برنامه ریزی شده روز پنجشنبه به پایان می رسد، و شک و تردید در مورد اینکه آیا اروپا می تواند انبار گاز خود را دوباره پر کند به سطوح مورد نیاز قبل از زمستان.

دولت در حال حاضر دومین “آزمایش استرس” را برای زمستان اجرا می کند. انتظار می رود حجم گاز کمتری در دسترس باشد و قطعی های هسته ای بیشتر به گفته این وزارتخانه، در کشور همسایه فرانسه نسبت به دور اول در ماه می با قیمت گاز بالاتر از سطح مدل قبلی 200 یورو در مگاوات ساعت بود.

در فرانسه، در دسترس بودن هسته ای در حال حاضر 24.8 گیگاوات است، کمتر از نصف ظرفیت نصب شده 61.4 گیگاوات به دلیل بررسی های ایمنی در چندین راکتور

در ماه مه، اپراتور EDF هدف تولید هسته ای خود را کاهش داد برای امسال به پایین ترین سطح در 34 سال گذشته

در اولین تست استرس در بهار، دولت آلمان اشاره کرد که واحدهای هسته ای خواهد شد به سختی به صرفه جویی در گاز کمک می کند زیرا تقاضای گاز در آلمان عمدتاً بود با تولید گرما و استفاده صنعتی هدایت می شود.

بیشتر بخوانید در مونتل نیوز

پیگیری از سایت شما

لینک منبع

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.