لینک کوتاه مطلب : https://hsgar.com/?p=5731

سایت بررسی ناشناس Glassdoor ناشناس نیست؟

سلام،

به نظر می رسد ارسال ناشناس در سایت بررسی ناشناس Glassdoor ممکن است متعلق به گذشته باشد.

یک قاضی آمریکایی به تازگی به نفع شرکت اسباب‌بازی کیوی Zuru (به ارزش بیش از یک میلیارد دلار) رای داده است – به این معنی که جزئیات کارمندان سابق Zuru که پست کرده‌اند در اختیار آنها قرار خواهد گرفت. ناشناس نظرات در سایت Glassdoor.

در اوایل سال جاری، زورو به دادگاهی در کالیفرنیا مراجعه کرد تا از Glassdoor برای کسب اطلاعات در مورد پوسترهایی که نظرات تند و تند درباره محیط کار و مدیریت در Zuru نوشته بودند، احضار کند.

من آنها را اینجا تکرار نمی کنم از ترس شکایت کردن. برای روشن شدن، زورو می تواند پاک کند کرم وب از روی کره زمین

این حرکت تحت پوشش قرار گرفت چیز در فوریه: ‘غول اسباب‌بازی کیوی زورو می‌خواهد کارگران سابق را شناسایی و شکایت کند‘:

غول اسباب‌بازی نیوزیلندی Zuru می‌خواهد از کارمندان سابقی که اتهامات جدی در مورد فرهنگ شرکتش در فضای مجازی منتشر کرده‌اند، شکایت کند.

اما یک مشکل وجود دارد – نمی داند آنها چه کسانی هستند.

اسناد ثبت شده در دادگاه منطقه ای ایالات متحده در کالیفرنیا نشان می دهد که زورو قصد دارد یک دادخواست تهمت – در نیوزلند – علیه یک یا چند کارگر سابق که بررسی های ناشناس و انتقادی از شرکت ارسال کرده اند، تنظیم کند.

من فکر می کردم زورو ناموفق خواهد بود. Glassdoor یک وب سایت غول پیکر است که توسط یک شرکت ژاپنی خریداری شده است 1.2 میلیارد دلار چهار سال پیش. راز موفقیت آنها این است که از ناشناس ماندن استفاده می کنند.

اگر نام کامل آن‌ها برای همه وجود داشته باشد، به سختی می‌توانید کارمندان سابق را مورد انتقاد قرار دهید (به ویژه کارفرمای سابق یا فعلی آنها) دیدن. وقتی برای نوشتن نظر در Glassdoor می روید، وب سایت است خیلی واضح:

منظورت از ناشناس چیه؟
مشارکت های شما برای سایر کاربران ناشناس است – به این معنی که ما هرگز آدرس ایمیل، نمایه فیس بوک یا هر گونه اطلاعات شخصی (اطلاعات اختیاری مانند جنسیت، سن و غیره) را با هیچ یک از مشارکت های شما نمایش نمی دهیم.

این شاید از این واقعیت عبور کند نیست موردی که یک شرکت می خواهد سر شما روی چوب باشد.

سؤالات متداول Glassdoor به جزئیات بیشتر در مورد نحوه انجام آنها می پردازد دفاع از ناشناس بودن کاربر. آنها می دانند که این موفقیت آنها حیاتی است:

«اگر شما یا وکلای شما از ما بخواهید هویت کاربر را فاش کنیم، باید فرض کنید که ما به شما خواهیم گفت که در صورت درخواست، این اطلاعات را ارائه نمی دهیم. ما می دانیم که می تواند عواقب جدی برای کاربری که هویت او فاش شده باشد، از جمله انتقام گیری یا اقدام قانونی توسط کارفرمای فعلی یا سابق.

اگر اسناد حقوقی ارائه شده به درستی را برای جستجوی اطلاعات کاربر برای ما ارسال کنید، ما این کار را خواهیم کرد به صورت مناسب پاسخ دهید برای دفاع از حق کاربران خود برای آزادی بیان ناشناس. ما به احضاریه هایی که دریافت می کنیم اعتراض خواهیم کرد و در برابر آن مقاومت خواهیم کرد. و در صورت لزوم و در صورت اقتضا برای مخالفت و رد درخواست شما در دادگاه حاضر می شویم.»

این بار، Glassdoor شکست خورده است.

در حالی که Glassdoor درخواستی مبنی بر ابطال همه چیز را ارائه کرد، یک قاضی به نفع زورو رای داد.

اکنون، Glassdoor از نظر قانونی موظف است اطلاعات تماس پوسترها را مستقیماً از طریق وکلای زورو در اختیار Zuru قرار دهد. همانطور که قاضی اشاره می کند، “Zuru قصد دارد از داوران در نیوزلند شکایت کند

ایک

من با مشاوران گلوبال گیت وی، نمایندگان روابط عمومی Glassdoor تماس گرفتم – که دقیقاً در 32 دقیقه این بیانیه را به من رساندند.

تصور می کنم آنها می دانستند که این در حال آمدن است.

ما عمیقاً از تصمیم دادگاه ناامید شده‌ایم که عملاً طبق قانون نیوزلند تصمیم گرفته شده است.»

ما متذکر می‌شویم که برخلاف ادعاهای زورو، بررسی‌های تجربه محیط کار نامطلوب در توصیف کار در Zuru توسط چندین کارمند سابق Zuru نوشته شده است.

در این مورد و بسیاری موارد دیگر در سراسر جهان، Glassdoor به شدت برای محافظت و دفاع از حقوق کاربران ما برای به اشتراک گذاشتن نظرات و صحبت آزادانه و معتبر در مورد تجربیات محل کار خود، بدون ترس از ارعاب یا تلافی می‌جنگد.

“بدون ترس از ارعاب یا انتقام.” این بار نه، حدس می زنم.

Glassdoor ادامه می دهد:

“هدف ما توانمندسازی جویندگان کار در نیوزلند و در سراسر جهان است تا به اطلاعات کسانی که شرکت ها را بهتر می شناسند، خود کارمندان، دسترسی داشته باشند تا از ماموریت ما برای کمک به مردم در همه جا برای یافتن شغل و شرکت هایی که دوست دارند.”

این بار، به نظر می رسد که Glassdoor در این ماموریت قدرتمند شکست خورده است. برخی از اعضایی که نظرات خود را نوشتند – ظاهراً با این تصور که ناشناس هستند – اکنون جزئیات آنها به بدترین مکان ممکن می رود: کارفرمایی که آنها را از کار انداخته اند.

کارفرمایی که بیش از یک میلیارد دلار در آستین دارد و تعداد زیادی وکیل.

چرا این اتفاق افتاد؟ خوب، این جمله از Glassdoor گویای این است: ما عمیقاً از تصمیم دادگاه ناامید شده‌ایم که عملاً طبق قانون نیوزلند تصمیم گرفته شده است.»

با خواندن حکم قاضی الکس تسه، این واقعیت که آنهایی که نظرات را در نیوزلند ارسال می کردند، واقعاً برای آنها ضرر داشت.

Glassdoor استدلال کرد که ادعای افترا زورو به دو دلیل اصلی فاقد ارزش است: این که بررسی‌ها حاوی اظهارات افتراآمیز نبودند زیرا بررسی‌ها «نظر را تشکیل می‌دهند» و اینکه Zuru نتوانست ثابت کند که متحمل ضرر مالی شده است.

در مورد دوم – قاضی خاطرنشان کرد که این موضوع به دادگاه کیوی بستگی دارد و همچنین اشاره کرد که زورو قبلاً این را به نوعی ثابت کرده است:

«زورو به سادگی ادعا نکرده است که متحمل ضرر شده است. بنیانگذاران زورو، با مجازات شهادت دروغ، اعلام کردند که به دلیل نقدهای منفی، زورو مجبور است پول بیشتری را برای استخدام نامزدهای شغلی برای یک موقعیت خاص خرج کند.

در مورد اولین نکته، اظهارات “نظر خالص” توسط متمم اول در آمریکا محافظت می شود. اما نیوزلند این را ندارد. اظهار نظر به طور قاطع محافظت نمی شود.

در عوض، همه چیز به «دفاع از دیدگاه صادقانه» ختم می شود.

بنابراین، در اینجا، طبق قانون نیوزلند، سؤال این نیست که آیا بررسی‌ها در Glassdoor.com نظراتی بوده‌اند یا خیر، بلکه این است که آیا اگر نظراتی بوده‌اند، نظرات صادقانه داوران را منعکس می‌کنند یا خیر. اکنون نمی توان به این سوال پاسخ داد. بازبین‌ها حتی شناسایی نشده‌اند، حتی کمتر در دادگاه حاضر شده‌اند و شواهدی مبنی بر واقعی بودن نظرات خود ارائه کرده‌اند. زورو، در این مرحله، فقط اکتشاف می‌خواهد – یاد بگیرد چه کسی این نقدها را نوشته است.»

که اکنون قاضی آن را پذیرفته است.

"درخواست Glassdoor برای ابطال، به استثنای دو مورد، رد می شود.  این شرکت باید از احضاریه اسناد Zuru پیروی کند، که از جمله موارد دیگر، Glassdoor باید اسنادی را ارائه کند که مشخص کند چه کسی بررسی های مورد نظر را نوشته است.  این حرکت به روش‌های محدود زیر رد می‌شود: چون یکی از بررسی‌ها در پرونده موجود نیست، Glassdoor نیازی به شناسایی نویسنده آن ندارد.  و از آنجایی که Glassdoor، بدون هزینه و هزینه‌های اضافی، نمی‌تواند تعداد افرادی را که بررسی‌ها را دیده‌اند یا با آن‌ها درگیر شده‌اند شناسایی کند، Glassdoor نیازی به ارائه این اطلاعات ندارد.  بسیار سفارش شده است."

مشخص نیست که Glassdoor چند بار در گذشته مجبور به انتشار جزئیات کاربر شده است. در حالی که مستقیماً از آنها پرسیدم، تنها چیزی که دریافت کردم این جمله مبهم بود:

«ما معمولاً در اکثریت قریب به اتفاق این نوع موارد غالب هستیم. تا به امروز، ما موفق شده ایم از ناشناس بودن کاربران خود محافظت کنیم بیش از 100 مورد علیه کاربران ما تشکیل شده است.”

این برای آن 100 مورد عالی است، اما چه؟ دیگر موارد؟

معلوم نیست چند پرونده را از دست داده اند. Glassdoor یا نمایندگان روابط عمومی آنها به من نمی گویند. آنلاین، گزارش ها کمیاب است. این وجود دارد، از سال 2017:

این احضاریه در رابطه با تحقیقات در حال انجام توسط هیئت منصفه بزرگ فدرال آریزونا است. گفته می شود، یک پیمانکار دولتی که دو برنامه وزارت امور جانبازان را اداره می کند، مرتکب کلاهبرداری و سوء استفاده از بودجه دولتی شده است. تا مارس 2017، 125 بررسی توسط کارکنان فعلی و سابق پیمانکار در Glassdoor ارسال شده است.

در 6 مارس 2017، یک احضاریه به Glassdoor ارائه شد که به شرکت دستور داده شد اطلاعات شناسایی درباره بازبین‌کنندگان، از جمله ایمیل‌ها، آدرس‌های IP و اطلاعات صورت‌حساب را ارائه کند.

[…]

اساساً، Glassdoor تا زمانی که مطابقت داشته باشد، روزانه 5000 دلار دریافت می کند.

مشخص نبود که آیا Glassdoor رعایت کرده است یا نه.

از انتشار روابط عمومی Glassdoor که به من ارائه شد – به نظر می رسد در این مورد آنها قطعاً مطابقت دارند.

روز بدی برای کارمندان سابق Zuru و روز بدی برای Glassdoor است.

احتمالا روز بدی برای زورو نیست. آنها واقعاً روزهای بدی ندارند، که دائماً در مطبوعات مورد توجه قرار می گیرند. “مردی که متوقف نشد – و نزدیک بود بمیرد!هرالد را فوران کرد.

موبری و برادر بزرگترش، در تنها 18 سالگی، به طور خستگی ناپذیری برای ساختن زورو تلاش کردند. مدیر عامل مجله با نفس نفس گفت. برندی که با حدود 5000 کارمند به یکی از پیشروترین و مخرب ترین شرکت های اسباب بازی در جهان تبدیل شده است.

در سال 2020 زورو بیش از یک میلیارد دلار گردش مالی داشت و طبق هر مقاله ای که در مورد آنها خوانده ام، نیک موبری دوستدار آن است. زندگی عالی:

نیک موبری از خانه کار می کند، یک عمارت 12 خوابه در کوتس ویل، نیوزیلند.

خورشید به تاکستان 2000 بطری سالانه او می تابد و توضیح می دهد که چه چیزی این سبک زندگی را برای او فراهم می کند: یک شرکت اسباب بازی سازی به نام زورو که به سرعت در حال رشد است که او با خواهر و برادرش مت 38 ساله و آنا 36 ساله اداره می کند.

او می‌گوید: «فلسفه من همیشه کار با مقیاس است.

چرا من در مورد این حرف می زنم؟ نگاه کنید – این پیچیده است. همانطور که قاضی در حکم خود گفت:

“منافع رقابتی در بازی وجود دارد. Glassdoor می خواهد از سخنرانی ناشناس در وب سایت خود محافظت کند. زورو می خواهد از اعتبار خود محافظت کند. هر دو منافع به طور همزمان قابل انطباق نیستند.»

اما ذهن من به سمت کاربران از Glassdoor. کارمندان سابق زورو قدرت و پول بخشی از معادله است. من در مورد زندگی کارمندان سابق که صحبت کردند تعجب می کنم. چه کسی به وب سایتی که میکند در مورد ناشناس بودن یک معامله بزرگ ایجاد کنید.

در همین لحظه بود که متوجه شدم میلیاردر نیک موبری من را در اینستاگرام دنبال کرد:

نیک من را در اینستاگرام دنبال می کند

عکس‌های او بیشتر فقط او در مکان‌های زیبا هستند: پرواز با هواپیمای شخصی به فیجی، حضور در کوچلا، و تعداد زیادی عکس در قایق.

بهش پیام میدم:

آخرین عکس قایق او در اینستاگرام مربوط به مهمانی دفتر زورو است. عنوان شده است “جشن گرفتن با یک دسته واقعاً عالی از مردم – دفتر ZURU NZ ما. فوق العاده به تیم قدرتمند 5000 در سطح جهانی افتخار می کنم.

جشن کارکنان زورو در نیوزلند در سال 2021 (منبع: اینستاگرام)

من تعجب می کنم که کارکنان سابق 5001 و 5002 چه احساسی دارند.

من به نمایندگان روابط عمومی Glassdoor برمی گردم و در مورد اینکه چه زمانی جزئیات کارمندان سابق تحویل داده می شود و چه تعداد اسامی در آن دخیل هستند، شفافیت می خواهم:

آنها دقیقاً در دسترس نبودند.

کرم وب به این موضوع ادامه خواهد داد – من مجذوب شدم که زورو برای کسانی که به آنها خیانت کرده اند چه چیزی در ذهن دارد و این برای یک سایت بررسی ناشناس Glassdoor که دیگر آنقدرها هم ناشناس به نظر نمی رسد، چه معنایی دارد.

منظورم این است که بیایید آن را اینجا بیاندازیم: آیا یک محل کار باید از نظر قانونی بتواند افرادی را که در مورد تجربه خود منفی صحبت می کنند دنبال کند؟ و آیا با توجه به اتفاقی که اخیرا افتاده است، داستانی در مورد محل کار قبلی خود به Glassdoor ارسال می کنید؟

سکوت در کامنت های پایین. آنجا میبینمت.

پیام بگذارید

دیوید

PS: اگر شما یک نویسنده نقد و بررسی Glassdoor هستید که می‌خواهید به صورت خصوصی با شما در تماس باشید، من davidfarrier@protonmail.com هستم.

و شما می توانید این خبرنامه را با این لینک به اشتراک بگذارید: webworm.co/p/glassdoor

اگر می خواهید به من کمک کنید کارم را اینجا انجام دهم کرم وب – و اگر قبلاً این کار را نکرده اید – به یک مشترک پولی تبدیل شوید. آن کمک می کند.

لینک منبع

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.