لینک کوتاه مطلب : https://hsgar.com/?p=5737

مدیران خوب خوب می نویسند | SaaSy بمانید

در زمان مشاهده من از مدیران، به نظر می رسد یک مشاهده بارها و بارها تکرار می شود: مدیران خوب خوب می نویسند و مدیران بد ضعیف. در واقع، بهترین مدیرانی که تا به حال دیده‌ام، فقط نویسندگان خوبی نبودند، بلکه فوق‌العاده بودند. و بدترین مدیرانی که تا به حال داشته ام، نه فقط نویسندگان بد، بلکه به طور غیر معمول بد هم بودند.

من شروع کردم به تأمل بیشتر در مورد اینکه چرا ممکن است چنین باشد و همچنین پیامدهای این روند.

چرا مدیران خوب نویسندگان خوبی هستند؟

من فکر می کنم مدیران خوب به چند دلیل نویسنده خوبی هستند، از جمله:

  • نوشتن تفکر است
  • نوشتن نشان دهنده تعهد به ایده های بادوام و شفاف است
  • نوشتن نیاز به فروتنی دارد
  • نوشتن مستلزم رسیدگی به ابهام است

نوشتن تفکر است

دلیل اول بدیهی به نظر می رسد – برای خوب نوشتن باید روشن فکر کرد و ایده ها و استدلال های چند وجهی را به گونه ای بیان کرد که به راحتی قابل هضم باشد. برای اینکه یک مدیر خوب باشید باید بتوانید همین کار را انجام دهید.

در هسته آنها، نوشتن خوب و مدیریت خوب در مورد گرفتن جهان، فکر کردن در مورد آن، و بازگرداندن چیزی ارزشمند است.

نوشتن نشان دهنده تعهد به ایده های بادوام و شفاف است

مدیران بد بی ثبات و ترسو هستند – آنها از مسئولیت شانه خالی می کنند، دیگران را سرزنش می کنند، بدون مشارکت انتقاد می کنند. با این حال، بدترین گناه مدیران بد این است که واقعیت را تحریف می کنند. آنها داستان می نویسند، ادعاهای وحشیانه ای در مورد آنچه اتفاق افتاده است، و دائماً تاریخ را بازنویسی می کنند. برای انجام این کار، آنها باید از اظهارنظرهای واضح در مورد اعتقادات، تشخیص ها، توصیه ها و برنامه های خود اجتناب کنند.

نوشتن برعکس است. نوشتن تعهد به ایده های بادوام و شفاف است. نوشته می گوید: من اینجا هستم، این را باور دارم، پای آن ایستاده ام.

هنگامی که مدیران فرهنگ نوشتن را تقویت می کنند، حداقل یک واقعیت ثابت برای تیم های خود ایجاد می کنند.

نوشتن نیاز به فروتنی دارد

بهترین مدیران و نویسندگان نه تنها ایده های بادوام و شفاف را به اشتراک می گذارند، بلکه بازخوردهای انتقادی را نیز دعوت می کنند و ادغام می کنند. ویرایش می کنند. و ویرایش کنید. و برخی دیگر را ویرایش کنید.

نوشتن خوب اغلب یک هنر مشترک است. نوشتن خوب تعهد به یافتن بهترین راه برای انتقال بهترین ایده هاست. مدیران خوب اراده و توانایی رسیدگی به بازخورد انتقادی را دارند. آنها می دانند که چگونه بازخورد اشتباه را در نظر بگیرند و رد کنند و چگونه بازخورد درست را در نظر بگیرند و یکپارچه کنند.

مدیران بد از بازخورد می ترسند – قدرت آنها به اجتناب از یک چالش کافی متکی است. بازخورد باز و صادقانه تهدیدی برای مدیران بد است و وقتی اتفاق می‌افتد یا به‌طور عمده آن را می‌پذیرند یا کاملاً رد می‌کنند. آنها یکپارچگی یا توانایی تصمیم گیری دقیق را ندارند.

توجه: وقتی مدیران بد همه بازخوردهای انتقادی را می پذیرند، به این دلیل است که آن را به گردن شخص دیگری می اندازند، به عنوان مثال “تمام تیم من ناراضی هستند و من آشکارا با آنها موافقم، زیرا تقصیر شخص دیگری است.”

نوشتن مستلزم رسیدگی به ابهام است

نوشتن یک مهارت نرم است. هیچ فرمولی برای نوشتن خوب وجود ندارد و هیچ قضاوت مطلقی در مورد اینکه نوشتن خوب چیست وجود ندارد.

مدیران بد از ابهام متنفرند. جهان بینی یک مدیر بد حول محور برندگان و بازندگان خوب و بد می چرخد. ابهام تهدیدی برای خودبرتربینی ساده آنهاست.

مدیران خوب در ابهام رشد می کنند. برای مدیران خوب، دنیا خوب یا بد نیست – پیچیده است. مدیران خوب راهی برای دستیابی به نتایج عالی بدون تکیه بر مدل‌های ساده‌سازی افراد و دنیای اطرافشان پیدا می‌کنند.

توانایی خوب نوشتن و توانایی مدیریت خوب، هر دو مستلزم یافتن موفقیت از بین تعداد نامحدودی از متغیرهای مبهم است.

مدیریت خوب مستلزم نوشتن خوب است – پس چه؟

من قویاً معتقدم که مدیریت خوب و توانایی نوشتن خوب حداقل با هم مرتبط هستند. با این ایده چه کنیم؟ برخی تفکرات:

  • من به طور فزاینده ای مجذوب ایده مصاحبه با مدیران با یک دستور نوشتن هستم. مطمئناً رایج نیست، اما من گمان می‌کنم که سیگنال بسیار بالایی داشته باشد.
  • اگر مدیر هستید و از نوشتن اجتناب می کنید یا احساس می کنید می توانید به طور معناداری پیشرفت کنید، سعی کنید بیشتر بنویسید و در آن بهتر شوید! ممکن است شما را مدیر بهتری کند. مطمئناً در قسمت های نوشتن بهتر خواهید بود. نوشتن یکی از معدود مهارت هایی است که مدیران می توانند آن را بهبود بخشند و کاملاً قابل انتقال باشد.

متفرقه

  • شرط می بندم که خوب بودن در نوشتن پیش نیاز موفقیت برای هر شغلی است که شامل رهبری، آموزش یا متقاعد کردن بسیاری از کارکنان دانش بسیار ماهر است.
  • خوب بودن در نوشتن احتمالاً برای بسیاری از مشاغل ضروری نیست. من شرط می بندم که با میزان تعامل مورد نیاز کاهش می یابد. شما احتمالا می توانید یک نقاش بزرگ و یک نویسنده فقیر باشید.

لینک منبع

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.