لینک کوتاه مطلب : https://hsgar.com/?p=5758

FCC می‌گوید TikTok یک “خطر امنیتی غیرقابل قبول” دارد و باید از اپ استورها حذف شود

برندن کار،  کمیسیونر FCC (Federal Communications Commission)  از مدیر عامل‌های اپل و گوگل خواست تا TikTok را از اپ‌ استورهاهی خود حذف کنند.وی در نامه‌ای که در تاریخ ۲۴ ژوئن ۲۰۲۲  به تیم کوک و ساندار پیچای نوشت متذکر شد که «تیک‌تاک به دلیل جمع‌آوری داده‌های گستردگی و دارا بودن دسترسی کنترل نشده به داده‌های حساس کاربران یک خطر امنیتی ملی غیر قابل پذیرش دارد.«

به عنوان یک برنامه ویدیویی «لباس گوسفند» است که نشان می‌دهد یک گرگ در زیر این ویدیوهای خنده‌دار پنهان شده است.

کار همچنین گفت:

همچنین واضح است که الگوی رفتاری TikTok و اظهارات نادرست در مورد دسترسی نامحدود به اینکه افراد در پکن به داده‌های حساس کاربران ایالات متحده دسترسی دارند … آن را خارج از انطباق با خط‌مشی‌هایی قرار می‌دهد که هر دو شرکت شما از همه برنامه‌ها به عنوان شرط باقی ماندن می‌خواهند به آن پایبند باشند. در فروشگاه های برنامه شما موجود است.

بنابراین، من از شما درخواست می‌کنم که متن ساده خط‌مشی‌های فروشگاه برنامه خود را در TikTok اعمال کنید و به دلیل عدم رعایت آن شرایط، آن را از فروشگاه‌های برنامه خود حذف کنید.

کار در تاپیک توییتر به خطرات امنیت ملی TikTok اشاره کرد.

جمع آوری بیش از حد داده ها

گفته می شود که TikTok “همه چیز” را از تاریخچه جستجو و مرور جمع آوری می کند. الگوهای ضربه زدن به کلید؛ شناسه‌های بیومتریک – از جمله اثر چهره، چیزی که ممکن است در “فناوری تشخیص چهره نامرتبط” استفاده شود، و چاپ‌های صوتی – داده‌های مکان. پیش نویس پیام ها؛ فراداده؛ و داده های ذخیره شده در کلیپ بورد، از جمله متن، تصاویر و ویدئوها.

Carr چندین رویداد را به عنوان شواهدی بر این موضوع ذکر کرد که TikTok در مورد شیوه های جمع آوری داده های خود مبهم بوده است.

ByteDance، یک شرکت مستقر در پکن، TikTok را توسعه داد. در چین به نام دوئین معروف است. کار در نامه خود به اپل و گوگل اشاره کرد که ByteDance “متعهد به حزب کمونیست چین است و طبق قوانین چین ملزم به رعایت این قوانین است. PRCخواسته های نظارتی.»

اعضای کمیته سنا و مجلس نمایندگان، محققان امنیت سایبری، حریم خصوصی و گروه های حقوق مدنی این موضوع را به عنوان یک نگرانی مطرح کرده اند. در سال 2019، دو سناتور TikTok را به عنوان یک «تهدید ضد جاسوسی بالقوه که نمی‌توانیم نادیده بگیریم» نامیدند. اتحادیه آزادی های مدنی آمریکا (ACLU) نیز نگران پلتفرم های اجتماعی است “مبهم” سیاست ها، به ویژه در جمع آوری و استفاده از داده های بیومتریک.

استفاده نامشخص از داده های جمع آوری شده

برای برنامه‌هایی که جمع‌آوری داده‌ها را مشخص می‌کنند، مشکلی نیست، اما باید بگویند چگونه از داده‌هایی که جمع‌آوری می‌کنند استفاده می‌کنند. به نظر می رسد TikTok از آن دسته برنامه هایی نیست که از این بند پیروی نمی کند.

در این نامه آمده است: «مفادات متعددی از سیاست‌های فروشگاه اپل اپ استور و گوگل پلی استور به الگوی داده‌های مخفی TikTok مرتبط است – الگویی که برخلاف بازنمایی‌های مکرر آن است.»

برای مثال، بخش 5.1.2 (i) دستورالعمل‌های بازبینی فروشگاه App Apple بیان می‌کند که یک توسعه‌دهنده برنامه باید به اطلاعاتی درباره نحوه و مکان داده‌ها دسترسی داشته باشد. [of an individual will be used’ and ‘[d]اطلاعات جمع‌آوری‌شده از برنامه‌ها فقط برای بهبود برنامه یا ارائه تبلیغات با اشخاص ثالث به اشتراک گذاشته می‌شود.»

آیا TikTok یک “ابزار نظارتی پیچیده” است؟

هنگامی که اخبار FCC مبنی بر حذف آن از فروشگاه‌های برنامه بزرگ منتشر شد، TikTok روی دستش ننشست.

صحبت با “منابع موثق” CNNمایکل بکرمن، معاون رئیس بخش سیاست عمومی آمریکا در TikTok، بخش بزرگی از ادعاهای FCC علیه شرکت رسانه های اجتماعی را رد کرد، با این تصور که Carr در چنین مسائلی متخصص نیست و FCC این کار را نمی کند. بر امنیت ملی صلاحیت دارند.

بکرمن گفت: «او به تعدادی از زمینه‌هایی اشاره می‌کند که از نظر اطلاعاتی که ما جمع‌آوری می‌کنیم، به سادگی نادرست هستند، و ما خوشحالیم که رکورد را درست کنیم.

وقتی از بکرمن در مورد نادرستی ادعاهای کار پرسیده شد، بکرمن پاسخ داد: «او اشاره می‌کند که ما در حال جمع‌آوری سابقه مرورگر هستیم، مانند اینکه شما را در اینترنت ردیابی می‌کنیم. این به سادگی نادرست است. این کاری است که تعدادی از برنامه های رسانه های اجتماعی بدون بررسی سابقه مرورگر شما در سایر برنامه ها انجام می دهند. این کاری نیست که TikTok انجام می دهد.”

او گفت: «او در مورد اثر چهره صحبت می‌کند – این چیزی نیست که ما جمع‌آوری کنیم. سر.

بکرمن در مورد الگوهای ضربه زدن به کلید گفت: «این چیزی است که شما تایپ می کنید ثبت نام نمی کند. این یک اقدام ضد کلاهبرداری است که ریتم شیوه تایپ افراد را بررسی می کند تا مطمئن شود که این یک ربات یا فعالیت مخرب دیگری نیست.

هنگامی که او به چالش کشیده شد که آیا ح‌ک‌چ داده‌های غیرعمومی کاربر را دیده است، گفت: «ما هرگز اطلاعاتی را با دولت چین به اشتراک نگذاشته‌ایم. […] ما تیم‌های امنیتی مستقر در ایالات متحده داریم که دسترسی را مدیریت می‌کنند، برنامه را مدیریت می‌کنند، و همانطور که آژانس‌های امنیت ملی واقعی مانند سیا در دوران دولت ترامپ اشاره کردند، داده‌هایی که در TikTok در دسترس هستند – به دلیل اینکه یک برنامه سرگرمی است – ملی نیستند. اهمیت امنیتی.»

سیاستمداران و حامیان حریم خصوصی TikTok را به دلیل افشای بالقوه داده های کاربران ایالات متحده در چین برای سال ها مورد انتقاد قرار داده اند. برای رفع ترس، TikTok با اوراکل همکاری کرد و مسیریابی داده ها را آغاز کرد کاربران آمریکایی خود را به سرورهای مستقر در ایالات متحده.

با این حال، این به برخی از سوالات مطرح شده در زمان پاسخ نمی دهد Buzzfeed News ماجرا را منتشر کرد در مورد دسترسی کارکنان TikTok در چین “مکرر” به داده های کاربران ایالات متحده برای حداقل چندین ماه. چنین حوادثی از سپتامبر 2021 تا ژانویه 2022، ماه‌ها قبل از تغییر مسیر داده‌های اوراکل، گزارش شده است.

همچنین ادعایی وجود دارد که یکی از اعضای بخش اعتماد و ایمنی TikTok در جلسه ای گفته است که “همه چیز در چین دیده می شود”. مدیری در جلسه دیگری ادعا کرد که یکی از همکارانش در چین یک “مستر ادمین” است که “به همه چیز دسترسی دارد.”

بکرمن در مصاحبه ای با سی ان ان گفت: ما می خواهیم مورد اعتماد باشیم. بدیهی است که در حال حاضر کمبود اعتماد در سراسر اینترنت وجود دارد، و برای ما، هدف ما بالاترین است، سعی می کنیم یکی از قابل اعتمادترین برنامه ها باشیم، و به سؤالات پاسخ می دهیم و تا آنجا که می توانیم شفاف هستیم. ”

لینک منبع

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.