لینک کوتاه مطلب : https://hsgar.com/?p=5840

راه اندازی HN: Bend (YC S22) – ردپای کربن شرکت خود را به صورت خودکار اندازه گیری کنید

سلام HN! ما تد و توماس از بند هستیم (https://bend.green/product). ما به شرکت‌ها کمک می‌کنیم انتشار کربن خود را با اتصال به حساب بانکی شرکت شما (برکس، مرکوری یا هر موسسه مالی دیگری در Plaid) اندازه‌گیری کنند و سپس تأثیر هر خرید را تخمین بزنند.

من و توماس از طریق پیشینه خود در فین تک راه خود را به این پروژه پیدا کردیم. قبل از Bend، من یکی از بنیانگذاران آباکوس (YC W14)، یک شرکت مدیریت هزینه بودم. در آباکوس، ما متوجه شدیم که تیم‌های مالی به طور فزاینده‌ای به تأثیرات آب و هوایی تصمیم‌های خریدشان، از سیاست‌های سفر گرفته تا میزبانی ابری و فراتر از آن، توجه می‌کنند.

ما معتقدیم این رویکرد «مبتنی بر هزینه» کلید باز کردن قفل حسابداری کربن مقیاس پذیر است. امروزه، بیشتر حسابداری کربن دستی است، سالی یک بار انجام می شود و تکمیل آن هفته ها یا ماه ها طول می کشد. مثل این است که مالیات خود را انجام می دهید.

خوشبختانه، در دو سال گذشته، ما شروع به دستیابی به حجم بحرانی داده های خوب تجاری کرده ایم. قبلاً فقط تعداد انگشت شماری از شرکت ها انتشار گازهای گلخانه ای خود را ردیابی و افشا می کردند. امروزه، بیش از 70 درصد از 500 شرکت فورچون، انتشار گازهای گلخانه‌ای خود را در گزارش‌های پایداری سالانه افشا می‌کنند، و 1/3 کل اقتصاد جهانی اکنون توسط یک هدف مبتنی بر علم پوشش داده می‌شود (و این پوشش و کیفیت در حال افزایش است). رویکرد مبتنی بر هزینه کاملاً خودکار است و از لحظه اتصال حساب بانکی خود شروع به کار می کند.

این خبر خوب است. خبر بد این است که این داده‌های انتشار در فایل‌های PDF و پست‌های وبلاگ، پراکنده در سراسر اینترنت به دام افتاده‌اند. ما امروز این داده‌ها را به صورت دستی جمع‌آوری و عادی می‌کنیم، و برنامه‌ای برای خودکارسازی فرآیند در آینده داریم.

در اینجا نحوه اندازه گیری tCO2e (تن متریک معادل دی اکسید کربن) تراکنش های شما آورده شده است: تصور کنید که یک اسکناس 1000 دلاری از Atlassian دریافت می کنید و می خواهید تأثیر کربن آن خرید را بدانید. ما می دانیم که به ازای هر 1000 دلاری که با Atlassian خرج می شود، 30.2 کیلوگرم ردپای وجود دارد – کل صورتحساب شما * (انتشار سالانه Atlassian / درآمد سالانه Atlassian) را ضرب می کنیم و tCO2e آن تراکنش را برمی گردانیم.

اکنون محاسبه مشابهی را برای هر یک از هزاران خریدی که شرکت شما در هر ماه / سه ماهه / سال انجام می دهد تصور کنید. برای بازرگانی که هنوز داده‌های انتشار خود را منتشر نکرده‌اند، به میانگین‌های دسته‌بندی برمی‌گردیم (مثلاً برای استارباکس، از ضریب شدت کربن خاص استارباکس استفاده می‌کنیم، اما برای کافی‌شاپ‌هایی که گلخانه‌های خود را فاش نمی‌کنند. اطلاعات گاز، ما از یک عامل معیار عمومی «کافی‌شاپ» استفاده می‌کنیم).

برای درک اطلاعاتی که ردیابی می کنیم، روی برخی از آرم های شرکت کلیک کنید https://bend.green/ – اینها مشتری نیستند. آنها نمونه هایی از داده های تجاری Bend هستند. ما یک دکترای دانشمند آب و هوا در تیمی به نام ماریون داریم – خوشحال می شویم به سؤالات مربوط به روش شناسی خود پاسخ دهیم!

اندازه گیری و کاهش انتشار گازهای گلخانه ای شرکت شما البته برای کره زمین خوب است، اما همچنین شرکت شما را برای مقررات آتی و الزامات سرمایه گذار آماده می کند. ما به شما کمک می کنیم یک «نمایه آب و هوا» ایجاد کنید که بتوانید از آن برای بستن فروش به عنوان جایگزینی پایدار برای رقبای خود استفاده کنید (شما می توانید اطلاعات خود را با مشتریان احتمالی، مشتریان، کارمندان، سرمایه گذاران و غیره به اشتراک بگذارید – آن را مانند شرایط آب و هوایی در نظر بگیرید. مطابق با SOC 2). و ما به تازگی امکان خرید اعتبار حذف کربن را که توسط Patch پشتیبانی می‌شود، برای جبران بخشی یا تمام انتشارات باقی‌مانده شما (به صورت اختیاری در خرید ماهانه خودکار انتخاب کنید) ارائه کردیم.

قیمت ما 100 دلار در ماه برای هر شرکت است، و شرکت شما می تواند Bend را به مدت 14 روز به صورت رایگان امتحان کند: https://app.bend.green/sign-up

امتیازات اضافی: اگر در حال ساخت یک برنامه فین‌تک هستید، داده‌های Bend نیز از طریق API در دسترس هستند (برای دریافت کلیدها و اسناد API به ما ایمیل بزنید). و اگر در یک شرکت بزرگ/عمومی کار می‌کنید که قبلاً میزان انتشار گازهای گلخانه‌ای را اندازه‌گیری می‌کند، ما شما را تشویق می‌کنیم که مشخصات شرکت خود را در Bend (رایگان!) ادعا کنید، و از فروشندگان خود بخواهید که انتشار گازهای گلخانه‌ای خود را ردیابی کنند (در نهایت، انتشار گازهای گلخانه‌ای فروشندگان شما به انتشار شما تبدیل می‌شود. ).

ما دوست داریم نظرات شما را بشنویم و ما مشتاقیم که به هر سوالی پاسخ دهیم!

لینک منبع

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.