لینک کوتاه مطلب : https://hsgar.com/?p=5800

نویسندگان این مطالعه می‌گویند: «شواهد قانع‌کننده‌ای» وجود ندارد که نشان دهد افسردگی ناشی از سطوح پایین سروتونین است

نویسندگان یک بررسی بزرگ می‌گویند که هیچ حمایتی برای این فرضیه وجود ندارد که افسردگی ناشی از کاهش فعالیت یا غلظت سروتونین است و دلایل بالای تجویز داروهای ضد افسردگی را زیر سوال برده اند.

آنها می گویند نظریه عدم تعادل شیمیایی افسردگی هنوز به اشتباه توسط برخی متخصصان مطرح می شود و عموم مردم به طور گسترده به آن اعتقاد دارند.

با این حال، سایر پزشکان می گویند که تصور افسردگی ناشی از یک عدم تعادل شیمیایی ساده به هر حال منسوخ شده است و داروهای ضد افسردگی در کنار سایر رویکردها از جمله درمان های گفتاری گزینه مفیدی برای بیماران باقی می مانند.

این مقاله که در ژورنال روانپزشکی مولکولی  منتشر شده  به مرورهای کلی موجود در تحقیقات در مورد سروتونین و افسردگی از جمله مرورهای سیستماتیک و متاآنالیزها نگاه کرد.1

جوآنا مونکریف، استاد روانپزشکی در دانشگاه کالج لندن، مشاور روانپزشک در بنیاد تراست NHS North East London، و نویسنده اصلی این مطالعه، گفت: «اثبات منفی همیشه دشوار است، اما من فکر می‌کنم با خیال راحت می‌توانیم بگوییم که پس از زمان‌های طولانی مطالعه و بررسی تعداد تحقیقات انجام شده در طی چندین دهه هیچ مدرک قانع کننده ای وجود ندارد که نشان دهد افسردگی ناشی از ناهنجاری های سروتونین به ویژه به دلیل سطوح پایین یا کاهش فعالیت سروتونین است.

لینک منبع

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.