لینک کوتاه مطلب : https://hsgar.com/?p=5851

نظرسنجی نشان می‌دهد نیمی از آمریکایی‌ها به زودی جنگ داخلی آمریکا را پیش‌بینی می‌کنند

به نظر می رسد که خشونت در همه جا در ایالات متحده وجود دارد و خشونت سیاسی در کانون توجه است، با شورش 6 ژانویه 2021 به عنوان نمایشگاه . اکنون، یک مطالعه بزرگ تأیید می کند که از هر پنج آمریکایی یک نفر معتقد است خشونت ناشی از دلایل سیاسی – حداقل گاهی اوقات -تعدیل شده. تقریباً نیمی از آنها انتظار یک جنگ داخلی را دارند و بسیاری می گویند که دموکراسی را با یک رهبر قوی عوض می کنند. پیش چاپی که امروز در medRxiv پست شده بود یافت شد.

راشل کلینفلد، کارشناس خشونت سیاسی در بنیاد کارنگی برای صلح بین‌المللی که در این تحقیق شرکت نداشت، می‌گوید: «این مطالعه‌ای نیست که بخواهد شوکه کند». “اما باید شوکه کننده باشد.”

مرگ با سلاح گرم در ایالات متحده نزدیک به 43 درصد رشد کرد بین سال‌های 2010 تا 2020، و فروش اسلحه در طول همه‌گیری ویروس کرونا افزایش یافت. گارن وینتموت، پزشک اورژانس و محقق قدیمی خشونت با اسلحه در دانشگاه کالیفرنیا، دیویس، متعجب بود که این روندها چه چیزی را برای ناآرامی های مدنی نشان می دهد. “گاهی اوقات اورژانس بودن [emergency room] doc مانند کماندار بودن است تایتانیک او می گوید: «به آن کوه یخ نگاه کن!»

او و همکارانش از بیش از 8600 بزرگسال به زبان های انگلیسی و اسپانیایی در مورد دیدگاه های آنها در مورد دموکراسی در ایالات متحده، نگرش های نژادی در جامعه ایالات متحده، و نگرش خود نسبت به خشونت سیاسی نظرسنجی کردند. پاسخ دهندگان بخشی از پنل دانش Ipsos– یک پانل تحقیقاتی آنلاین که به طور گسترده از جمله توسط Wintemute برای تحقیق در مورد استفاده شده است خشونت و مالکیت سلاح گرم. سپس این تیم روش های آماری را برای برون یابی نتایج نظرسنجی در کل کشور به کار برد.

اگرچه تقریباً همه پاسخ دهندگان فکر می کردند که برای ایالات متحده دموکراسی باقی بماند، حدود 40 درصد گفتند که داشتن یک رهبر قوی مهم تر است. نیمی از آنها انتظار دارند در چند سال آینده جنگ داخلی در ایالات متحده رخ دهد. (این نظرسنجی زمان مشخصی را مشخص نکرد.) وینتموت می گوید: «این واقعیت که اساساً نیمی از کشور منتظر یک جنگ داخلی هستند، بسیار دلخراش است. و بسیاری انتظار دارند که شرکت کنند. اگر در موقعیتی قرار بگیرند که فکر می‌کنند خشونت برای پیشبرد یک هدف مهم سیاسی موجه است، از هر پنج پاسخ‌دهنده یک نفر فکر می‌کند که احتمالاً به اسلحه مسلح می‌شود. حدود 7 درصد از شرکت کنندگان – که با حدود 18 میلیون بزرگسال آمریکایی مطابقت دارد – گفتند که مایلند در چنین موقعیتی یک نفر را بکشند.

کلاینفلد می گوید که یافته های این مطالعه به دلیل تعداد زیاد شرکت کنندگان و به دلیل اینکه در مورد سناریوهای خاصی که شرکت کنندگان فکر می کنند خشونت موجه است – مانند دفاع از خود یا جلوگیری از رأی دادن افراد با عقاید سیاسی متفاوت، قانع کننده است. نمونه کمی بیش از حد افراد مسن را نشان می دهد معلوم نیست که خشونت زیادی مرتکب شود او می گوید در سراسر جهان. بنابراین این واقعیت که شما هستید [still] دریافت این اعداد بالا… واقعاً بسیار نگران کننده است.»

او از حمایت متزلزل از دموکراسی کمتر نگران است و به این نکته اشاره می کند که بن بست سیاسی – مانند سیاست امروز ایالات متحده – اغلب می تواند نگرش ها را مخدوش کند. او می‌گوید: «منظور مردم از «دموکراسی» بسیار مبهم است. او اضافه می‌کند که فلج سیاسی می‌تواند به سرعت افرادی را که فکر می‌کنند «آره، من دموکراسی را دوست دارم» به این سمت سوق دهد که «آره، من یک مرد قوی می‌خواهم» در رهبری.

کرت برادوک، که روانشناسی ارتباطات افراطی در دانشگاه آمریکایی مطالعه می کند، در ایمیلی به این مطلب نوشت: یافته ها ترسناک هستند، اما تعجب آور نیستند. علوم پایه. او می‌گوید که در سال‌های اخیر، ایالات متحده شاهد افزایش تمایل فردی برای مشارکت در خشونت بوده است – قتل در شهرها. بین سال های 2019 تا 2021 44 درصد افزایش یافته استبه عنوان مثال – نگرشی که او می گوید احتمالاً به حوزه سیاسی سرایت می کند.

محققان داشته اند از روش نمونه گیری و پیمایش انتقاد کرد مطالعات قبلی که حمایت فزاینده ای از خشونت سیاسی را نشان می دهد. اما کلاینفلد می گوید، مطالعه جدید به طور کلی با تلاش های قبلی موافق است. به عنوان مثال، یک نظرسنجی کوچک از سال 2021، در مورد 46 درصد از رای دهندگان فکر می کردند که ایالات متحده یک جنگ داخلی دیگر خواهد داشتو دیگری نشان داد بیش از یک سوم آمریکایی ها موافق هستند “شیوه سنتی زندگی آمریکایی به سرعت در حال از بین رفتن است که ممکن است مجبور شویم برای نجات آن از زور استفاده کنیم.” باربارا والتر، دانشمند علوم سیاسی در دانشگاه کالیفرنیا، سن دیگو، که او نیز در این مطالعه شرکت نداشت، موافق است. اما او مشکوک است که پاسخ‌های نظرسنجی تعداد آمریکایی‌هایی را که مایل به خشونت هستند بیش از حد نشان می‌دهد، زیرا، او می‌گوید، نظرسنجی‌ها تمایل دارند افکار واقعی مردم را بیش از حد بیان کنند. اعداد همیشه تکان دهنده هستند، اما در اصل، احتمالاً درست نیستند.»

وینتموت و همکارانش دریافتند که تئوری‌های توطئه که برخی ریشه در نژادپرستی دارند، به شکل‌گیری دیدگاه‌ها درباره خشونت سیاسی کمک می‌کنند. آنها دریافتند که تقریباً دو نفر از هر پنج بزرگسال با “نظریه جایگزینی بزرگ” ناسیونالیست سفیدپوست موافق هستند، یا این ایده که رای دهندگان سفیدپوست بومی بومی با مهاجران جایگزین می شوند تا دستاوردهای انتخاباتی داشته باشند. و از هر پنج پاسخ دهندگان، یک نفر به نظریه توطئه QAnon نادرست معتقد بود که نهادهای ایالات متحده توسط گروه نخبه ای از پدوفیل های شیطان پرست کنترل می شوند. والتر می‌گوید که اعتقاد پاسخ‌دهندگان به تئوری‌های توطئه ممکن است تا حدی دیدگاه‌های آن‌ها را درباره دموکراسی و خشونت سیاسی توضیح دهد، اما او آرزو می‌کند که این نظرسنجی عمیق‌تر می‌شد تا دلایل خاصی را توضیح دهد که چرا شرکت‌کنندگان درگیر خشونت هستند.

هم برادوک و هم کلاینفلد آرزو می‌کردند که پاسخ‌های مطالعه جدید بر اساس وابستگی حزبی شکسته می‌شد، زیرا نظرسنجی‌های قبلی نشان می‌داد که خشونت در افراد راست‌گرا بسیار شایع‌تر است. برادوک می گوید: «این یک نظارت کلیدی است. اگر آمادگی برای جنگ داخلی از یک طرف باشد [and not in both]ما باید این را بدانیم.» تیم مطالعاتی وابستگی به برخی گروه‌های افراطی مانند Proud Boys را بررسی کرد، اما وینتموت گفت که گروه او اکنون در حال کار بر روی تجزیه و تحلیل‌های بعدی این نظرسنجی برای بررسی سایر وابستگی‌های سیاسی است و همچنین یک نظرسنجی بعدی را با این گروه راه‌اندازی خواهد کرد. همین گروه از پاسخ دهندگان تا پایان سال به بررسی بیشتر نقش هویت های گروهی خاص و تمایل به خشونت سیاسی می پردازند.

برادوک می‌گوید برای کاهش خطر خشونت سیاسی، اولین قدم فراخوانی اطلاعات نادرست آنلاین و رسانه‌های راست‌گرا است که برخی از آنها مستقیماً از تبلیغات افراطی گرفته شده است. ما باید قبل از اینکه بتوانیم به مشکلاتی که ایجاد می کند رسیدگی کنیم، آن را به همان اندازه که هست صدا کنیم.» والتر می‌گوید تنظیم رسانه‌های اجتماعی برای جلوگیری از انتشار اطلاعات نادرست «محرك‌آمیز» نیز می‌تواند مفید باشد. کلاینفلد اضافه می کند که رهبران – از سیاستمداران و شخصیت های رسانه ای گرفته تا کشیش های کلیسا – نیز می توانند تفاوت ایجاد کنند. آزمایشات نشان می دهد رهبران شجاع می توانند جوامع خود را بازدارند از درگیر شدن در خشونت کلاینفلد می‌گوید: «اکنون زمان آن است که این موضوع را جدی بگیریم و سر خود را در خاک نگذاریم.

لینک منبع

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.