لینک کوتاه مطلب : https://hsgar.com/?p=5903

نظرسنجی نشان می دهد که اکثر آمریکایی ها فکر می کنند تلسکوپ فضایی 10 میلیارد دلاری ناسا سرمایه گذاری خوبی است

بلافاصله پس از اینکه ناسا اولین تصاویر خیره کننده گرفته شده توسط تلسکوپ فضایی جدید و قدرتمند جیمز وب این آژانس را به اشتراک گذاشت، یک نظرسنجی آنلاین جدید از آمریکایی ها پرسید: آیا این رصدخانه نزدیک به 10 میلیارد دلار سرمایه گذاری خوبی بود؟ و پاسخ قاطع: بله.

امروز، شرکت بازاریابی و تجزیه و تحلیل داده YouGov یک نظرسنجی آنلاین از 1000 آمریکایی منتشر کرد و از آنها نظر کلی آنها را درباره ناسا و اینکه آیا برنامه های فضایی مختلف سرمایه گذاری خوبی بوده اند یا خیر، پرسید. تقریباً 70 درصد از شرکت کنندگان در نظرسنجی نظر مثبتی در مورد ناسا داشتند و 60 درصد فکر می کردند که تلسکوپ فضایی جیمز وب یا JWST ارزش آن را دارد.

YouGov خاطرنشان می کند که این نظرسنجی بین 14 ژوئیه و 18 ژوئیه پس از انتشار اولین تصاویر خیره کننده JWST از کهکشان ها و سحابی های درخشان ناسا در 12 جولای انجام شد. به نظر می رسد که این تصاویر برای درخشش برخی از آنها کافی بوده است درام گذشته JWST. ممکن است تلسکوپ اکنون در فضا باشد و در حال کار باشد، اما رسیدن به آن نقطه سفری طولانی و دلخراش بوده است. پیش از راه‌اندازی، توسعه JWST با تأخیرهای قابل توجه و بیش از حد بودجه همراه بود. در ابتدا، ناسا و برنامه ریزان ماموریت امیدوار بودند که این تلسکوپ را بین سال های 2007 تا 2011 با هزینه نسبتاً پایین 1 تا 3.5 میلیارد دلار به فضا پرتاب کنند. اما تلسکوپ با مجموعه‌ای گیج‌کننده از لغزش‌ها و اشتباهات برنامه مواجه شد. تا زمانی که JWST سرانجام در روز کریسمس 2021 راه اندازی شد، کل طول عمر آن هزینه شد ایستاد 9.7 میلیارد دلار

اگر بخواهیم منصف باشیم، قیمت نزدیک به 10 میلیارد دلار برای JWST هزینه طول عمر ناسا است، به طوری که بخش عمده ای از توسعه آن از اوایل دهه 2000 و همچنین پنج سال اول عملیات آن را شامل می شود. طبق گفته انجمن سیاره ای. و انجمن سیاره ای همچنین خاطرنشان می کند که کل هزینه های JWST 0.0095 درصد از کل هزینه های ایالات متحده بین سال های 2003 و 2026 را تشکیل می دهد.

البته اکثر مردم نظرسنجی‌کنندگان احتمالاً وقتی به پیچیدگی‌های سحابی کارینا نگاه می‌کردند که JWST با جزئیات باورنکردنی ثبت کرده بود، به برچسب قیمت فکر نمی‌کردند. هنگامی که تصویر نمادین از قبل نشان داده شد، مردم شاعرانه بودند. یکی از افرادی که به نظرسنجی YouGov پاسخ داده است، گفت: «حیرت در برابر زیبایی باورنکردنی». دیگری نوشت: «من کاملاً تحت تأثیر آن بودم. این بسیار عالی است که بتوانیم جزئیات زیادی را در چنین بخش کوچکی از کیهان ببینیم.

و آن تصاویر اول فقط یک تیزر کوچک برای آنچه در آینده است. عکس‌ها و افشاگری‌های خیره‌کننده تنها زمانی ادامه پیدا می‌کنند که تلسکوپ در فضا بیشتر کار کند. و پاسخ دهندگان به این نظرسنجی گفتند که مشتاق چیزهای بیشتری هستند. YouGov در انتشار خود نوشت: «برخی اکتشافات فضایی مداوم ناسا را ​​به دلیل سهم گسترده‌تر آن در دانش علمی تحسین کردند و برخی دیگر گفتند که مشتاقانه منتظرند ببینند تلسکوپ چه چیز دیگری را نشان می‌دهد.

YouGov همچنین از پاسخ دهندگان در مورد سایر سرمایه گذاری های فضایی، از جمله تلسکوپ فضایی هابل در حال حاضر در مدار زمین، ایستگاه فضایی بین المللی و برنامه شاتل فضایی نظرسنجی کرد. همه به طور کلی بررسی های مطلوب دریافت کردند.

لینک منبع

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.