لینک کوتاه مطلب : https://hsgar.com/?p=5906

کارمند سابق Coinbase برای اولین بار در طرح معاملاتی Crypto Insider متهم شد

“امروز من اولین مورد معاملات داخلی را که شامل بازارهای ارزهای دیجیتال است، اعلام می کنم. پیام ما با این اتهامات واضح است: کلاهبرداری کلاهبرداری است، خواه در بلاک چین اتفاق بیفتد یا در وال استریت. و منطقه جنوبی نیویورک همچنان خواهد بود. بی امان در محاکمه کردن کلاهبرداران، هر کجا که آنها را پیدا کنیم.»

همانطور که گفته شد، متهمان دست‌کم 25 دارایی رمزنگاری مختلف را مبادلات غیرقانونی انجام دادند و در مجموع حدود 1.5 میلیون دلار به دست آوردند.

ISHAN WAHI در فرآیند بسیار محرمانه فهرست‌بندی دارایی‌های کریپتو در صرافی‌های کوین‌بیس شرکت داشت و اطلاعات دقیق و پیشرفته‌ای داشت که کوین‌بیس قصد دارد کدام دارایی‌های رمزنگاری را فهرست کند و زمان‌بندی اعلامیه‌های عمومی درباره فهرست‌بندی دارایی‌های کریپتو. حداقل از آگوست 2021 شروع شد و تا می 2022 ادامه یافت، ISHAN WAHI عضو یک کانال پیام‌رسان خصوصی کوین‌بیس بود که برای تعداد کمی از کارمندان کوین‌بیس با مشارکت مستقیم در فرآیند فهرست‌بندی دارایی‌های کوین‌بیس رزرو شده بود. از این کانال خصوصی، از جمله موارد دیگر، درباره «تاریخ‌های اعلام دقیق / راه‌اندازی + جدول زمانی» که Coinbase نمی‌خواست با همه کارمندان خود به اشتراک بگذارد، صحبت می‌کرد.

حداقل در 14 مورد که حداقل از ژوئن 2021 شروع شد و تا آوریل 2022 ادامه یافت، ISHAN WAHI از قبل می دانست که کوین بیس قصد دارد دارایی های رمزنگاری خاصی را فهرست کند و زمان اعلام عمومی آن لیست دارایی ها توسط کوین بیس و سوء استفاده از اطلاعات محرمانه Coinbase با دادن انعام. یا برادرش، نیکیل واهی، یا دوست و همکار ISHAN WAHI، SAMEER RAMANI، تا بتوانند معاملات سودآوری را در آن دارایی‌های کریپتو قبل از اعلامیه‌های عمومی Coinbase انجام دهند.

بر اساس اطلاعات محرمانه ارائه شده توسط ISHAN WAHI، NIKHIL WAHI و RAMANI به طور جمعی اندکی قبل از حداقل 14 اعلامیه فهرست عمومی جداگانه Coinbase در مورد حداقل 25 دارایی رمزنگاری مختلف معامله کردند. در نتیجه طرح معاملات داخلی، نیکیل واهی و رامانی به طور جمعی سودهای تحقق یافته و تحقق نیافته ای به دست آوردند که مجموعاً حداقل حدود 1.5 میلیون دلار بود.

نیکیل واهی و رامانی برای پنهان کردن خرید دارایی‌های کریپتو قبل از اعلام فهرست کوین‌بیس، از حساب‌هایی در صرافی‌های متمرکز به نام دیگران استفاده کردند و وجوه، دارایی‌های کریپتو و درآمدهای حاصل از طرح خود را از طریق کیف‌پول‌های متعدد بلاک چین اتریوم ناشناس منتقل کردند. نیکیل واهی و رامانی همچنین به طور مرتب کیف پول‌های جدید بلاک چین اتریوم را بدون سابقه تراکنش قبلی ایجاد و استفاده می‌کنند تا مشارکت خود را در این طرح پنهان کنند.

در 11 مه 2022، مدیر عملیات امنیتی Coinbase به ISHAN WAHI ایمیل زد تا به او اطلاع دهد که باید برای یک جلسه حضوری در رابطه با روند فهرست دارایی Coinbase در دفتر Coinbase در سیاتل، واشنگتن در روز دوشنبه، 16 می 2022 حاضر شود. ISHAN WAHI تایید کرد. او در جلسه شرکت خواهد کرد.

در غروب یکشنبه 15 می 2022، ISHAN WAHI یک پرواز یک طرفه به هند خریداری کرد که قرار بود روز بعد کمی قبل از اینکه ISHAN WAHI با Coinbase مصاحبه کند، پرواز کند. قبل از سوار شدن به پرواز، ISHAN WAHI به دروغ به کارکنان Coinbase گفت که او قبلاً به هند عزیمت کرده است در حالی که این کار را نکرده است. […] قبل از سوار شدن به پرواز 16 می 2022 به هند، ISHAN WAHI توسط مجریان قانون متوقف شد و از خروج از کشور جلوگیری شد.

لینک منبع

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.