لینک کوتاه مطلب : https://hsgar.com/?p=5867

یک بزرگراه 165 مایلی هواپیمای بدون سرنشین به زودی در بریتانیا ساخته خواهد شد

همانطور که سازمان ها به طور فزاینده ای به دنبال استفاده از هواپیماهای بدون سرنشین برای همه چیز از تحویل گرفته تا کنترل آفات به نظارتایمنی در آسمان در حال تبدیل شدن به موضوعی است که توجه بیشتری را می طلبد. مقررات مربوط به پهپادها و پرواز آنها بین کشورها و مناطق بسیار متفاوت است، اما برای شروع واقعاً مقیاس‌پذیری این فناوری، باید استانداردسازی بیشتری از لحاظ اینکه چه کسی می‌تواند کجا، با چه سرعتی، چقدر ارتفاع و غیره پرواز کند، وجود دارد.

بریتانیا با اعلام برنامه‌های این هفته برای ساخت یک «بزرگراه پهپادها» به طول 165 مایل (265 کیلومتر) در زمینه تحرک هواپیماهای بدون سرنشین پیشتاز است. پروژه Skyway توسط فرشته ارتفاع، یک شرکت هوافضا و مدیریت ترافیک یکپارچه بریتانیا است و کنسرسیومی از سایر سهامداران از جمله گروه مخابرات بریتانیا را در بر می گیرد.

پس چگونه می توان یک بزرگراه در هوا ساخت؟ راهرویی از فضای هوایی را در حال اجرا بین شهرهای مختلف، با پهپادهایی که در بخش‌های تعیین‌شده آسمان به جلو و عقب زوم می‌کنند، تصویر کنید. عامل متمایز کننده در اینجا این است که به جای اینکه هر پهپاد از حسگرهای درونی خود برای پیمایش مسیر استفاده کند، همه آنها به شبکه ای از حسگرهای زمینی دست می زنند. این شبکه داده‌ها را از چندین منبع گرد هم می‌آورد تا نقشه‌ای متحرک در زمان واقعی و با وضوح بالا از حریم هوایی ایجاد کند و پهپادها را به مقصد هدایت کند.

پهپادهایی که از این بزرگراه استفاده می کنند، با کنار گذاشتن حسگرهای خود، فضا و ظرفیت وزنی را برای افزایش محموله و، امیدواریم، بازدهی آزاد می کنند.

پروژه Skyway همچنین می تواند به دموکراتیک کردن استفاده از هواپیماهای بدون سرنشین و دسترسی به حریم هوایی کمک کند. به عنوان شرکت بیانیه مطبوعاتی این سیستم تضمین می‌کند که هر شرکتی می‌تواند با خیال راحت وارد هوا شود و یک راه‌حل پهپاد مقیاس‌پذیر بسازد که به نفع جامعه، کسب‌وکارها و صنعت باشد، در شرایطی سطحی و منصفانه که برای همه قابل دسترس باشد.» با این حال، هنوز فاش نشده است که استفاده از این بزرگراه برای شرکت ها چقدر هزینه دارد.

آکسفورد گره مرکزی بزرگراه خواهد بود که فضای هوایی را در بالای کاونتری و راگبی در شمال، کمبریج در شرق، میلتون کینز را در جنوب به هم متصل می کند. این شبکه در نهایت می تواند به شهرهای دیگری از جمله ساوتهمپتون و بنتواترز گسترش یابد.

چندین نوع مختلف از سازمان ها به دنبال ورود به عملیات هوابرد هستند. رویال میل در صدد استقرار یک ناوگان 500 هواپیمای بدون سرنشین برای ارسال نامه به مناطق دورافتاده، از جزایر کوچکی مانند شتلند یا اورکنی شروع می شود. سرویس بهداشت ملی بریتانیا در حال آزمایش است تحویل پهپاد برای داروبه ویژه داروهای شیمی درمانی برای بیماران سرطانی که در جزایر دور افتاده زندگی می کنند. یکی از این مسیرها باعث می‌شود بیماران سه تا چهار ساعت با کشتی به سرزمین اصلی سفر کنند و داروهای خود را تحویل بگیرند.

ادارات پلیس در حال حاضر از هواپیماهای بدون سرنشین برای جمع آوری داده های امنیتی استفاده می کنند (بله، این به طرز وحشتناکی آینده نگرانه و ناراحت کننده است). و البته، تحویل انواع محصولات با هواپیماهای بدون سرنشین وجود دارد که هم بین مشاغل و هم به طور مستقیم به مصرف کنندگان منتقل می شوند. Altitude Angel حتی پهپادهای مسافربری – همچنین به عنوان تاکسی های پرنده شناخته می شود – به عنوان نوع دیگری از وسیله نقلیه که در نهایت می تواند از بزرگراه هواپیماهای بدون سرنشین استفاده کند، فهرست می کند.

پهپادهایی که از این بزرگراه استفاده می کنند از نظر اندازه و وزن بسیار متفاوت خواهند بود و هماهنگی دقیق استفاده از حریم هوایی و جلوگیری از برخورد از اهمیت بیشتری برخوردار است. را پهپادهای پستی 10 متر (32.8 فوت) از نوک بال تا نوک بال اندازه گیری کنید و می توانید تا 100 کیلوگرم/220 پوند وزن را حمل کنید (منظورم این است که آیا این روزها کسی اینقدر نامه دریافت می کند؟).

پهپادهای دارورسانی وزن کردن 85 کیلوگرم، دارای طول بال 5 متر و می تواند محموله هایی با وزن حداکثر 20 کیلوگرم را حمل کند. در انتهای کوچک‌تر این طیف، پهپادهای جمع‌آوری اطلاعات پلیس و تحویل اولیه قرار دارند.

پروژه Skyway را می‌توان بخشی از تلاش‌های رو به رشد کشورهای مختلف برای کاهش ترافیک وسایل نقلیه در جاده‌ها، هم به خاطر انتشار گازهای گلخانه‌ای و هم به خاطر ازدحام در نظر گرفت. از آنجایی که الزامات ایمنی و راحتی کمتری برای حمل و نقل محموله نسبت به حمل انسان وجود دارد، به نظر می رسد یافتن راه های جدیدی برای جابجایی کالا در هوا یا زیرزمین منطقی باشد.

دیو پانکهورست، مدیر پهپادهای مخابرات بریتانیا، گفت: «این قابلیت پهپاد مدت زیادی است که وجود داشته است، اما از نظر اینکه واقعاً بخشی از جامعه ما باشد و یک برنامه کاربردی قابل استفاده است، در مراحل ابتدایی خود قرار دارد. گفت بی بی سی. بنابراین برای ما، این در مورد برداشتن یک گام مهم به سمت آن نقطه است. این فرصت های زیادی را برای شما باز خواهد کرد.»

Altitude Angel قصد دارد این بزرگراه را تا ژوئن 2024 راه اندازی و راه اندازی کند و قصد دارد فناوری آن را به طور گسترده در دسترس قرار دهد تا سایر شهرها و کشورها بتوانند بزرگراه های مخصوص هواپیماهای بدون سرنشین راه اندازی کنند.

اعتبار تصویر: آپین

لینک منبع

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.