لینک کوتاه مطلب : https://hsgar.com/?p=5885

Anti-Interdiction در Librem 5 USA – Purism

یکی از منحصربه‌فردترین ویژگی‌های امنیتی که در Purism ارائه می‌کنیم، خدمات ضد ممنوعیت ما است. این یک سرویس افزودنی ممتاز است که به شما کمک می‌کند تا تلاش‌ها برای دستکاری سخت‌افزار خود را در حمل‌ونقل شناسایی کنید، بنابراین می‌توانید خیالتان راحت باشد که سخت‌افزاری که دریافت می‌کنید مانند زمانی است که تحت اختیار ما قرار گرفت. در حالی که ما عمدتاً در مورد لپ‌تاپ‌ها در مورد ضد ممنوعیت صحبت کرده‌ایم (و می‌توانید در اینجا اطلاعات بیشتری درباره گزینه‌های ضد ممنوعیت برای Librem 14 بخوانید)، بسیاری از مردم نمی‌دانند که ما برای Librem 5 و Librem 5 خود نیز ضد ممنوعیت ارائه می‌کنیم. گوشی های آمریکا

چیزی که ممکن است متوجه نشوید این است که در حال حاضر من هنوز شخصاً با هر یک از مشتریان ضد ممنوعیت کار می‌کنم تا تهدیداتی را که با آن روبرو هستند ارزیابی کنم و به آنها کمک کنم تا اقدامات ضد ممنوعیتی برای آنها مناسب باشد. به عنوان بخشی از پرسشنامه ضد ممنوعیت ما، از مشتری می‌خواهم هر گونه تهدید خاصی را که با آن مواجه است توضیح دهد تا بتوانیم فرآیند را با در نظر گرفتن آن تهدیدها سفارشی کنیم. در حالی که در ابتدا ممکن است تصور کنید که فقط متخصصان امنیتی، روزنامه‌نگاران یا سایر افرادی که با تهدیدهای قوی مواجه هستند، ضد ممنوعیت را انتخاب می‌کنند، ما در واقع مشتریانی از هر طبقه‌ای داریم. مشتریان از افرادی که با تهدید خاصی روبرو نیستند، اما فقط می خواهند آرامش بیشتری داشته باشند که رایانه آنها در حال تمیز کردن است، تا افرادی که می خواهند مطمئن شوند که مأموران گمرک در رایانه های خود دستکاری نمی کنند، تا افرادی که تهدیدهای قوی دارند. در برابر سخت افزار آنها

ما تقریباً با تمام سفارش‌های Librem 5 USA مواجه شده‌ایم، و درصد شگفت‌انگیزی از آن‌ها ضد ممنوعیت اضافه کرده‌اند، که به این معنی است که من بیش از حد مشغول بوده‌ام. ما زمان زیادی را به صحبت در مورد ضد ممنوعیت در Librem 5 USA اختصاص نداده‌ایم، و از آنجایی که این روند برای تلفن‌های همراه متفاوت است، فکر می‌کنم این پست فرصت خوبی برای توضیح این تفاوت‌ها و کلی ضدمحور باشد. فرآیند ممنوعیت در Librem 5 USA.

یکی از اولین تفاوت‌های ضد ممنوعیت در Librem 5 USA در مقایسه با Librem 14 این است که ما هنوز PureBoot را به Librem 5 USA پورت نکرده‌ایم. PureBoot سفت‌افزار راه‌اندازی ما با امنیت بالا است که از یک کلید Librem استفاده می‌کند که وقتی لپ‌تاپ ایمن است به رنگ سبز چشمک می‌زند و وقتی سیستم عامل دستکاری شده است قرمز می‌شود. هنگامی که یک مشتری ضد ممنوعیت را در یک سفارش Librem 14 انتخاب می کند، ما به طور پیش فرض از PureBoot استفاده می کنیم و قیمت Librem Key را در نظر می گیریم. ما همچنین گزینه تنظیم یک پین منحصر به فرد را در PureBoot و Librem Key ارائه می دهیم. ما کلید Librem و لپ‌تاپ را جداگانه ارسال می‌کنیم (و به‌صورت اختیاری ارسال لپ‌تاپ را تا زمانی که Librem Key سالم برسد، متوقف می‌کنیم)، تا منع هر دو بسته و دستکاری محتویات را برای کسی دشوارتر کنیم. سپس هنگامی که رایانه وارد می شود، مشتری می تواند با درج کلید Librem آن را بوت کند و ببیند که آیا به رنگ سبز چشمک می زند.

در حالی که ما قصد داریم PureBoot را در آینده به Librem 5 پورت کنیم، هنوز این کار را انجام نداده ایم. هنگامی که ضد ممنوعیت را به یک سفارش Librem 5 USA اضافه می کنید، کمی ارزان تر از ضد ممنوعیت در Librem 14 است، زیرا ما یک Librem Key را شامل نمی شود. این همچنین به این معنی است که یک پین اختیاری برای تنظیم وجود ندارد و ما چیزی را جداگانه ارسال نمی کنیم، همه چیز در یک محموله گنجانده شده است.

یکی از جالب‌ترین سوالاتی که در طول پرسشنامه ضد ممنوعیت از مردم می‌پرسم این است که آیا می‌خواهند از لاک ناخن براق روی رایانه‌شان استفاده کنند، و اگر بله، چه رنگی؟ ما به صورت اختیاری گوشه یا تمام پیچ های پایین لپ تاپ Librem 14 را با لاک ناخن براق می کنیم و از آن عکس می گیریم. اگر کسی بخواهد هر پیچی را جدا کند، لاک ناخن را مختل می کند و ایجاد مجدد الگوی منحصر به فرد زرق و برق بسیار دشوار خواهد بود. این بدان معنی است که می توانید تصویر الگوی زرق و برق را با رایانه مقایسه کنید و بگویید که آیا دستکاری شده است یا خیر.

ما مجبور شدیم اندازه لاک ناخن براق را کمی برای Librem 5 USA تغییر دهیم تا بتوانیم قاب پشتی را بدون هیچ پیچی جدا کنیم. بنابراین ما دو انتخاب ارائه می دهیم (یا می توانید برای امنیت بیشتر هر دو را ترکیب کنید):

  1. دو طرف قاب بیرونی را رنگ کنید
  2. پیچ های پوشاننده مودم و کارت های وای فای را رنگ کنید

با رنگ آمیزی کناره‌های کیس، می‌توانید تشخیص دهید که آیا کسی پشت تلفن را برای دسترسی به باتری یا کارت‌خوان هوشمند OpenPGP باز کرده است یا سعی در دستکاری وسایل الکترونیکی داشته است. نتیجه چیزی شبیه به این است:

Anti-Interdiction در Librem 5 USA – Purism
سمت راست Librem 5 USA رنگ شده با لاک بنفش براق برای ضد ممانعت
سمت چپ Librem 5 USA رنگ شده با لاک بنفش براق برای ضد ممانعت
سمت چپ Librem 5 USA رنگ شده با لاک بنفش براق برای ضد ممانعت

بدیهی است که اگر می‌خواهید برای تعویض باتری، قاب پشتی را خودتان جدا کنید، کارت هوشمند OpenPGP را وارد کنید یا به اجزای داخل آن دسترسی داشته باشید، باید لاک براق ناخن را مختل کنید. توصیه می کنیم از مقدار کمی استون روی یک سواب پنبه ای استفاده کنید تا به آرامی و سریع لاک ناخن را بمالید و آن را پاک کنید.

پس از باز کردن قاب پشتی، یک پوشش پلاستیکی مشکی روی مودم و کارت‌های وای‌فای وجود دارد که به نگه داشتن آن‌ها در جای خود کمک می‌کند. با رنگ آمیزی پیچ هایی که آن پنل را در جای خود می بندند، نه تنها می توانید در برابر افرادی که ممکن است مودم یا کارت های WiFi را دستکاری یا جایگزین کنند، محافظت کنید، بلکه می توانید در برابر شخصی که خود Librem 5 USA را برای دسترسی به PCBA جدا می کند محافظت کنید. نتیجه به این شکل است:

Librem 5 USA با لاک براق بنفش ضد مانع که روی مودم و پیچ‌های کارت وای‌فای را می‌پوشاند
Librem 5 USA با لاک براق بنفش ضد مانع که روی مودم و پیچ های وای فای را می پوشاند
نمای نزدیک از Librem 5 USA با لاک براق بنفش ضد مانع که روی مودم و پیچ‌های WiFi را می‌پوشاند.
نمای نزدیک از Librem 5 USA با لاک براق بنفش ضد مانع که روی مودم و پیچ‌های WiFi را می‌پوشاند.

مراحل باقی مانده در این فرآیند نسبتاً مشابه ضد ممنوعیت در سایر محصولات است. پس از خشک شدن رنگ، Librem 5 USA را در یک آستین پلاستیکی بسته بندی می کنیم و هر طرف را با نوار چسب می پوشانیم. سپس آن را در یک جعبه داخلی مارک دار بسته بندی می کنیم و به آنجا نیز نوار بدون دستکاری اضافه می کنیم. در طول هر مرحله از این فرآیند، ما عکس می گیریم تا بتوانیم شواهدی از هر یک از این مراحل را در صورت درخواست مشتری ارسال کنیم. ما خط مشی داریم که تصاویر را ارسال نکنیم مگر اینکه مشتری صریحاً درخواست کند، بنابراین می توانیم از خطر ارسال پیش از موعد آنها جلوگیری کنیم. اکثر مشتریان ترجیح می‌دهند قبل از درخواست عکس، تا رسیدن بسته صبر کنند.

Anti-Interdiction یک سرویس منحصر به فرد است که تقریباً در هیچ کجای دیگر نمی توانید آن را پیدا کنید. خواه با تهدیدات شدید روبرو هستید یا فقط می خواهید آرامش داشته باشید، اگر می خواهید محافظت بیشتری در برابر دستکاری داشته باشید، ضد ممنوعیت را به سفارش خود اضافه کنید.

نمودار محصولات و در دسترس بودن Purism

محصول فعلی و نمودار حمل و نقل محصولات Purism Librem، به روز شده در 11 مه 2022

لینک منبع

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.