لینک کوتاه مطلب : https://hsgar.com/?p=6006

از HN بپرسید: چه چیزی باعث می شود کاربران بخواهند یک بازی را به اشتراک بگذارند؟

چند ماه پیش یک بازی کم حجم به نام Fast Flood منتشر کردم[0]. این ترکیبی از بازی Flood و Wordle است.در زمان راه‌اندازی عملکرد خوبی داشت (بیش از 50 هزار کاربر در روزهای اول آن را بازی کردند) و گروهی متشکل از 300 کاربر وفادار را نگه داشته است که هر روز بازی را انجام می‌دهند، اگرچه من برای مدت طولانی کاری برای بهبود آن انجام ندادم.[1]. این کاربران به طور متوسط ​​6 دقیقه در سایت سپری می کنند و هر روز یا بیشتر برمی گردند.

این سایت امروز ترافیک محدودی دارد، اما کاربرانی که از آن بازدید می کنند بسیار درگیر بازی هستند، بنابراین من شروع به فکر کردن در مورد راه های ممکن برای جذب افراد بیشتری به بازی کردم. یک هفته پیش، به‌روزرسانی‌ای را منتشر کردم که بر رفع برخی از باگ‌های موجود، طراحی مجدد کمی رابط کاربری متمرکز بود و مهم‌تر از آن، سعی کردم با افزودن تابلوی امتیاز، مردم را وادار به اشتراک‌گذاری بازی کنم.[2]. اجازه دهید این قسمت آخر را توضیح دهم.

با فرض اینکه بازی جذاب بود، حدس من این بود که مردم بازی ها را به سه دلیل به اشتراک می گذارند:

1. چون دینامیک بازی به آن نیاز دارد (بازی‌های فقط چند نفره)

2. مشوق‌های درون بازی یا مالی (مثلاً بازی برای کسب درآمد، برنامه‌های ارجاع و غیره)

3. وضعیت (به عنوان مثال، من احساس خوبی دارم زیرا Wordle حدس زده امروز را به سرعت حل کردم)

با توجه به اینکه انجام 1 پیچیدگی زیادی می‌افزاید، و من پول 2 را ندارم، فکر کردم 3 می‌تواند گزینه خوبی باشد. من دو ایده داشتم. یا به افراد اجازه دهید مسابقاتی را با دوستان خود راه اندازی کنند تا بتوانند در آن رقابت کنند و نتایج را با هم مقایسه کنند. یا یک هیئت مدیره جهانی، که در آن افراد می توانستند با همه کسانی که بازی می کردند رقابت کنند.

من گزینه دوم را انتخاب کردم و این تغییرات را هفته گذشته منتشر کردم. این تفاوت چندانی ایجاد نکرده است، و من را وادار به تعجب می کند که آیا نظریه من در مورد اینکه چرا مردم بازی ها را به اشتراک می گذارند صحیح است یا خیر.

به عنوان یک تازه وارد در طراحی بازی، من امیدوار بودم که توسعه دهندگان / طراحان بازی با تجربه تر بتوانند بینش هایی در مورد:

1. چه چیزی باعث می شود کاربران تمایل به اشتراک گذاری بازی ها داشته باشند؟

2. برای بازی‌های پازل روزانه، آیا رویکردهای جالبی را دیده‌اید که افراد را بیشتر به اشتراک بگذارد؟

همچنین، من تجربه محدودی در توسعه وب دارم. ببخشید اگر UI من باعث خون ریزی چشمان شما می شود 😛

[0] https://fastflood.dylancastillo.co/

[1] https://twitter.com/_dylancastillo/status/1510655616607522822

[2] https://twitter.com/_dylancastillo/status/1550135314521284610

لینک منبع

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.