لینک کوتاه مطلب : https://hsgar.com/?p=6047

از HN بپرسید: PayPal ادعای من را رد کرد و گفت من مدرکی ارائه نکردم (هنوز ارائه دادم)

پیشاپیش عذرخواهی می‌کنم، اما به نظر می‌رسد نوبت من برای پشتیبانی فناوری بزرگ در شبکه‌های اجتماعی است.من شرایطی داشتم که OVH از مجوز PayPal سوء استفاده کرد و از من برای یک اعتبار «ابر خصوصی» که هرگز نپرسیدم، 1200 یورو دریافت کرد. OVH از بازپرداخت من امتناع می کند و دلیل آن را هر بار تغییر می دهد، اما خب، این موضوع دیگری است.

من یک اختلاف پی پال را ثبت کردم، مبادلاتی را با OVH به عنوان مدرک اضافه کردم، جایی که آنها دائماً اصرار دارند که این “اعتبار” همچنان در دسترس من باشد تا بتوانم از آن استفاده کنم، و اصرار من بر اینکه آن را برای هیچ هدفی نخواهم (12 یورویی که اضافه کردم کافی بود. برای آزمایش من) و سفارش ندادن آن.

در نهایت، پی پال به نفع OVH رای داد و ادعا کرد که من “هرگز اسنادی برای اثبات این اعتبار ارائه نکرده ام”.

نه تنها من (پیام های OVH) را انجام دادم، بلکه هیچ کس در هیچ نقطه ای از من مدرک نخواست: می توانستم اطلاعات / اسکرین شات های اضافی را در جایی که نشان داده می شود ارائه دهم. من مطمئن هستم که از OVH چندین بار برای مستندات برای حمایت از ادعاهای آنها درخواست شده است، اما هرگز برای من اینطور نبود، مطمئن نیستم که طبیعی است یا خیر.

اکنون من در یک سرویس ابری که هیچ استفاده ای از آن ندارم (و بدتر از آن، یک سال دیگر منقضی می شود) با مقدار نامعقولی اعتبار گیر کرده ام، و ظاهراً هیچ گزینه UI برای من برای اعتراض به این حکم PayPal وجود ندارد. با تماس با آنها هیچ گزینه ای برای صحبت با یک نفر پیدا نکردم.

به غیر از وکالت و تماس با سازمان های حمایت از مصرف کننده، چه کار دیگری وجود دارد؟ کسی در پی پال می تواند به من راهنمایی بدهد؟

پیشاپیش ممنون

لینک منبع

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.