لینک کوتاه مطلب : https://hsgar.com/?p=5933

هزینه های واقعی تورم در شهر کوچک تگزاس

یکی از یکشنبه‌های چند ماه پیش، رابرت رودریگز فکر کرد که چیز جدیدی را در R-BBQ، رستورانی که او در سابینال، در لبه جنوب غربی تگزاس هیل کانتری دارد، امتحان کند. قیمت‌های عمده فروشی در حال افزایش بودند بوده افزایش از زمان کووید-19 همه گیر شروع شد – و حالا یک جعبه صد و هشتاد عددی تخم مرغ که در سال 2001 که رستوران را افتتاح کرده بود و حدود هشت دلار قیمت داشت، نزدیک به پنجاه دلار بود. رودریگز خود را بیشتر به عنوان یک آشپز می‌پنداشت تا یک تاجر، اما او آنقدر در این مدت بوده است که بداند چه زمانی هزینه‌ها و درآمدش با هم هماهنگ نیستند. او به فکر افزایش قیمت بود، اما این فکر او را ناراحت کرد. بسیاری از مشتریان او دانش‌آموزان دبیرستانی یا بیکاران یا بازنشسته‌هایی با درآمد ثابت بودند. او اخیراً وقتی در رستورانش صحبت می کردیم به من گفت: «به این فکر می کردم که آنها نمی خواهند بیشتر بپردازند – ترجیح می دهند کمتر بخورند. بنابراین من شروع به کاهش تورم کردم. او به جای دو تخم مرغ برای تاکو صبحانه یک تخم مرغ هم زد و شروع به درست کردن پنکیک های کوچکتر کرد.

تغییر بدون توجه نبود. یکی از مشتریان همیشگی رودریگز او را سرزنش کرد و گفت که مشتریانش عاشق تاکوهای بزرگ هستند. رودریگز، که در آن روز، مانند اکثر یکشنبه‌ها، پشت سینی بود، به این نتیجه رسید که این آزمایش شکست خورده است. او گفت: «تاکو بعدی که بیرون آمد یک تاکوی دو تخم‌مرغی بود. او بخش های بزرگ و قیمت ها را پایین نگه داشت، اما به زودی، او می دانست که باید چیزی را تغییر دهد بدهد.

در اواخر دهه نود، خانواده رودریگز برای یک رویداد بهاری سالانه غذا تهیه می کردند. باربیکیو آنها به قدری مورد توجه قرار گرفت که یک غرفه راه انداختند و در نهایت یک رستوران افتتاح کردند.

رستوران ها به شدت تحت تاثیر تورم قرار گرفته اند – قیمت مواد غذایی، به ویژه گوشت، بیش از شاخص کل قیمت مصرف کننده افزایش یافته است – و رستوران های کباب پز از جمله بیشترین آسیب ها هستند. قیمت گوشت گاو در طول سال اول همه‌گیری، به دلیل اختلالات زنجیره تامین و کووید شیوع در کارخانه های بسته بندی گوشت. “ما نتوانستیم محصول را دریافت کنیم. و زمانی که توانستیم حق بیمه پرداخت کردیم. رودریگز گفت: بریسک از یک پوند شصت و نه به هفت رسید. “و من باور نمی کنم که هرگز تا این حد به پایین برگردد.” امسال، تایسون فودز، بزرگترین تولید کننده گوشت کشور، تقریباً سود سه ماهه اول خود را تجربه کرد. دو برابر. در همین حال، در سرتاسر تگزاس، مکان‌های باربیکیو درهای خود را بسته‌اند: Two Sawers BBQ، در فلورسویل. 1836 BBQ، در New Braunfels; Brisket Bar-BQ، در Bellaire. امیلی ویلیامز نایت، رئیس انجمن رستوران‌های تگزاس، اخیراً افزایش قیمت بریسکت را «بحران» نامید. او گفت: «در تگزاس، در تمام دویست و پنجاه و چهار شهرستان، می‌توانید برید کباب بخورید – این چیزی است که ما ممکن است از دست بدهیم.

پدر رودریگز برای راه‌آهن اتحادیه پاسیفیک کار می‌کرد و در اواسط دهه نود، زمینی به مساحت دو هکتار را که اکنون رستوران در آن قرار دارد، خرید. اگرچه خانواده پر از آشپزهای خوب بود، اما هیچ کس برنامه ای برای افتتاح یک رستوران نداشت. در اواخر دهه نود، آنها موافقت کردند که برای جشنواره گراز وحشی و نمایشگاه صنایع دستی، یک رویداد بهاری سالانه در سابینال، غذا تهیه کنند که نقطه اوج آن تیم‌هایی از شرکت‌کنندگان است که تلاش می‌کنند گرازهای وحشی صد پوندی را در گونی‌های کرفتی کشتی بگیرند. (کودکان زیر پنج سال دنبال خوکچه‌های پنج پوندی می‌روند.) کباب‌های خانواده رودریگز چنان مورد استقبال قرار گرفت که آنها یک غرفه راه انداختند و در نهایت رستوران را باز کردند.

پدر رودریگز (سمت چپ) برای راه‌آهن اتحادیه پاسیفیک کار می‌کرد، و در اواسط دهه نود، زمینی به مساحت دو هکتار را خرید که اکنون R-BBQ در آن قرار دارد.

پدر رودریگز از یکی از دوستانش از شرکت راه آهن خواست که سال ها پیش نام او را (که با پسرش و سایر مردان خانواده اش به اشتراک می گذارد) در کنار این سیگاری بچسباند.

در بسیاری از شهرهای کوچک تگزاس، رستوران محلی باربیکیو یک مرکز اجتماعی و اقتصادی است. سابینال، شهری با یک چراغ توقف، دو پمپ بنزین و یک تاکسیدرمیست، تفاوتی ندارد. در بسیاری از روزهای هفته، R-BBQ – که دارای غرفه‌های آبی، پرده‌های قرمز با چاپ باندانا، و ویژه ناهار روزانه است که روی تخته سفید نوشته شده است – یکی از دو گزینه ناهار است که زنجیره‌های فست فود نیستند. افراد همیشگی رودریگز آنقدر منظم هستند که میزی دارند که به طور غیررسمی برای آنها رزرو شده است. برخی قیمت‌های او را آنقدر خوب می‌دانند که برای وعده‌های غذایی خود که از قبل تقسیم شده‌اند، با تغییر دقیق وارد می‌شوند. رودریگز گفت: “شما قیمت ها را ده سنت افزایش می دهید و آنها این را می دانند.” دکور یک پروژه مشترک است و شامل یادگاری های راه آهن از پدر رودریگز، تصاویر تیم های ورزشی محلی، و مجسمه نعل اسب جوش داده شده توسط دین فالکنبرگ، مشتری مکرر است.

رودریگز در تمام مدت فعالیت R-BBQ، در مشاغل دیگری نیز کار کرده است، ابتدا در کلینیک بهداشتی شهر، سپس در ناحیه مدرسه. قلبش در رستوران بود، اما از حقوق بازنشستگی راه آهن پدرش و ثبات آن آگاه بود. او گفت: “این نوع شغلی که من اینجا با رستوران انجام داده ام، غیرقابل پیش بینی است.” “چیزهایی خارج از کنترل من ممکن است اتفاق بیفتد و بقیه زندگی من را خراب کند.” چند ماه اول همه گیری به ویژه سخت بود. R-BBQ برای مدت کوتاهی به یک فروشگاه خشکبار با سفارش آنلاین و خدمات کنار خیابان، فروش دستمال کاغذی و کیسه های دو پوندی لوبیا تبدیل شد. با کاهش همه‌گیری و بازگشایی رستوران، قیمت‌ها همچنان بالا می‌رفت. هنگامی که قیمت بنزین در اوایل سال جاری افزایش یافت، تامین کنندگان رودریگز هزینه های اضافی سوخت را به صورت حساب های او اضافه کردند. او هم در خانه احساس می‌کرد که چگونه همه چیز در فهرست خواربارش – برنج، لوبیا خشک، بارباکو – گران می‌شود. گاهی اوقات او در مورد وضع مالیات جدید بر رژیم غذایی مکزیکی آمریکایی شوخی می کرد. “آیا چیزهایی را می شناسید که قبلا ارزان بودند؟” او گفت. “خب، دیگر ارزان نیست.” با افزایش قیمت ها، راضی نگه داشتن یازده کارمند پاره وقت او دشوار بود. زمانی که برخی به دنبال مشاغل با درآمد بهتر رفتند، یافتن جانشین دشوار بود و رودریگز همیشه کم پرسنل بود. دو ماه پیش، در حول و حوش کاهش تورم، R-BBQ از هفت روز هفته به شش روز باز شد.

زمانی که رودریگز شروع به «انجام کاهش تورم» کرد، یکی از همیشگی‌هایش او را سرزنش کرد. او گفت: «تاکو بعدی که بیرون آمد یک تاکوی دو تخم‌مرغی بود.

کارمندان او نیز این فشار را احساس کردند. امبر سانچز که به تازگی سال دوم دبیرستان خود را به پایان رسانده بود، تابستان در رستوران کار می کرد تا برای خرید یک ماشین، ترجیحاً چیزی سیاه و سریع، پول پس انداز کند. “این شده است واقعا آهسته،” او گفت. شما می توانید تورم را برای آن مقصر بدانید، اما این تنها دلیل نبود. بسیاری از مشتریان R-BBQ برای ناهار در مسیر خود به Concan، یک مکان محبوب شنا و تیوپ در رودخانه Frio، توقف می کنند. امسال اما خشکسالی مداوم رودخانه را تا حدی خشک کرده است. یکی از بازدیدکنندگان اخیر Concan به من گفت: “بد نیست، اگر برایت مهم نیست که در گودالی بنشینی که همه در آن ادرار می کنند.” بین خشکسالی و قیمت گاز، ترافیک Concan نیز در حال خشک شدن بود.

وقتی در سابینال بودم، ناهار معمولی حدود یازده شروع به آمدن کردند و کلاه‌هایشان را روی یک قفسه کنار در آویزان کردند. مردم عادی پذیرفتند که تورم آنها را می کشد، اگرچه به نظر می رسید از فرصت شکایت از رئیس جمهور لذت می برند. یک کشاورز معمولی، یک کشاورز و صاحب خوراک به نام جورج، به من گفت که کودی که او استفاده می‌کند از صد و شصت و شش دلار در هر تن در ژانویه 2021 به بیش از هفتصد دلار رسیده است. او گفت: “شما یا محصولی نمی کارید یا پول زیادی برای کشت یک محصول خرج می کنید.”

بسیاری از مشتریان R-BBQ برای ناهار در مسیر خود به سمت یک مکان محبوب شنا و تیوب در رودخانه فریو توقف می کنند. امسال، خشکسالی مداوم رودخانه را تا حدی خشک کرده است.

در شهر کوچک سابینال تگزاس، R-BBQ اغلب یکی از دو گزینه ناهار است که زنجیره‌ای فست فود نیستند.

فالکنبرگ، مردی که مجسمه نعل اسبی را ساخت، چمن‌زنی می‌کند و محوطه‌سازی را برای مردم اطراف شهر انجام می‌دهد. او گفت که تنها زندگی می‌کند و مرتباً برای چت‌تخت و ناهار به رستوران می‌آمد. حالا، با خشک شدن چمن های مشتریانش و قیمت بنزین که هست، توجیه بیرون رفتن برای غذا خوردن سخت بود. او گفت: “امروز اولین روزی است که مدتی است اینجا هستم و هر روز می آمدم.” یکی دیگر از حامیان، استفانی سدیلو، به من گفت که تقریباً هر آخر هفته به دیدار خواهرش در سن آنتونیو می‌رفت. سدیلو گفت: «او می‌خواست من امروز به دیدنش بروم. اما من در مورد بنزین فکر کردم – رفتن به سن آنتونیو و سپس بازگشت. من نمی توانم آن را انجام دهم. قبلا میرفتم بیرون الان مستقیم از سر کار به خانه می روم. خودشه.”

لینک منبع

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.