لینک کوتاه مطلب : https://hsgar.com/?p=6172

در حالی که نادین دوریس از آتش گرفتن حقوق داده ها خبر می دهد، گروه حقوق باز به صدا در می آید “هشدار قرمز”.

  • لایحه داده های دولت توسط سازمان مبارزات حریم خصوصی، گروه حقوق باز، به عنوان “منشور الیگارشی های داده” نامگذاری شده است.
  • این لایحه بریتانیا را به یک «مرکز جهانی داده‌شویی» تبدیل می‌کند و به الیگارش‌های داده اجازه می‌دهد تا با انتقال داده‌ها به خارج از کشور بدون حمایت‌های معنادار، از قوانین فرار کنند.
  • این لایحه بریتانیا را به یک «دولت پلیس دیجیتال» تبدیل می‌کند، زیرا اشتراک‌گذاری انبوه داده‌ها با سازمان‌های مجری قانون بدون بررسی و تعادل مناسب مجاز خواهد بود.
  • این لایحه استانداردهای قانونی را تضعیف می‌کند، افراد را سلب قدرت می‌کند، راه‌حل‌های موثر و نظارت بر سوء استفاده را حذف می‌کند.

در پاسخ به ارائه لایحه حفاظت از داده ها و اطلاعات دیجیتال توسط وزیر امور دیجیتال، فرهنگ، رسانه و ورزش (DCMS)، نادین دوریس، مدیر اجرایی گروه حقوق باز، جیم کیلک، گفت:

«در یکی از گرم ترین روزهای سال، نادین دوریس اعلام کرده است آتش سوزی حقوق داده ها

لایحه حفاظت از داده ها و اطلاعات دیجیتال، حملات علیه حقوق و آزادی های اساسی شهروندان بریتانیا را تشدید می کند. تضعیف حاکمیت قانون، قرار دادن وزیران در مسئولیت تنظیم کننده ICO (دفتر کمیسر اطلاعات) و راه اندازی موج جدیدی از اختیارات نظارتی پلیس.

«تجارت‌های بریتانیایی در تلاش برای ایجاد تغییر پرهزینه و پرهزینه دیگر در رژیم نظارتی، عرق خواهند کرد.

«این منشور الیگارشی داده کارگران را از حقوقشان فریب می‌دهد، هزینه‌های نظارتی برای تجارت را افزایش می‌دهد و تنها به نفع شرکت‌های فناوری جهانی است.

«این لایحه حمایت‌های مهم در برابر تعصب و سوگیری را که برای زنان، کارگران، بیماران، مهاجران، اقلیت‌های قومی، افراد و جوامع آسیب‌پذیر و همه افراد دیگر ارائه می‌شود، لغو می‌کند.

“این لایحه تبعیض، تعصب و تعصب را در قوانین بریتانیا تثبیت خواهد کرد.”

به پایان می رسد

مخاطب

press@openrightsgroup.org

نکاتی برای ویرایشگر:

تجزیه و تحلیل ORG از لایحه اصلاح داده های بریتانیا: “داده ها در جهت اشتباه”: https://www.openrightsgroup.org/publications/data-the-wrong-direction/

لینک منبع

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.