لینک کوتاه مطلب : https://hsgar.com/?p=6206

پاسخ فورد به اوضاع بد زنجیره تامین: باتری‌های ارزان‌تر

غول خودروسازی فورد در حال تقویت زنجیره تامین باتری خود – تا حدی با واردات باتری‌های آهنی ارزان‌تر و محبوب در چین – در حالی که به سرعت برای افزایش تولید خودروهای الکتریکی تلاش می‌کند.

چرا مهم است: استفاده از باتری‌های آهنی ارزان‌تر، ایمن‌تر و بادوام‌تر می‌تواند تقاضا برای خودروهای برقی (EVs) در بازار انبوه را تسریع کند و به خودروسازان کمک کند تا از مشکلات عرضه نیکل و کبالت که منجر به افزایش قیمت خودروهای الکتریکی شده است، چشم پوشی کنند.

تصویر بزرگ: برنامه‌های خودروسازان برای دور شدن از خودروهای بنزینی موفق نخواهد شد، مگر اینکه بتوانند تامین باتری قابل اطمینان را تضمین کنند. اما با کمبود مواد خام – و منبع اصلی آن در آسیا – رقابت باتری‌ها به یک رقابت ژئوپلیتیکی شدید تبدیل می‌شود.

اخبار رانندگی: فورد روز پنجشنبه اعلام کرد که برای رسیدن به هدف کوتاه مدت خود که تولید سالانه 600000 خودروی برقی در سال تا سال 2023 است، باتری های کافی را در خط تولید قرار داده است که نسبت به 27140 خودروی باتری دار که در سال گذشته در ایالات متحده فروخته بود، به طور چشمگیری افزایش یافته است.

  • این شرکت که 50 میلیارد دلار برای توسعه خط تولید خودروهای برقی خود هزینه می کند، همچنین اعلام کرد که 70 درصد به هدف خود برای تامین باتری کافی برای تولید سالانه 2 میلیون خودروی برقی تا سال 2026 رسیده است.
  • فورد مجموعه ای از معاملات و مشارکت های تامین کننده را اعلام کرد – از جمله قراردادهایی برای خرید مواد خام به طور مستقیم از شرکت های معدنی، همانطور که دیگر خودروسازان انجام داده اند.

جزئیات: یکی از راه‌هایی که فورد قصد دارد به اهداف خود در زمینه خودروهای برقی دست یابد: افزودن نوع دوم باتری به خط تولید خود به نام فسفات آهن لیتیوم (LFP)، در کنار شیمی موجود نیکل کبالت منگنز (NCM).

  • این شرکت در ابتدا بسته‌های باتری LFP را از شرکت فناوری معاصر آمپرکس چین (CATL) برای پیکاپ موستانگ Mach-E و F-150 لایتنینگ خود، از سال آینده وارد می‌کند.
  • اما فورد همچنین می‌خواهد باتری‌های LFP را در آمریکای شمالی تولید کند و قصد دارد تا سال 2026 یک کارخانه سلول‌های LFP با ظرفیت 40 گیگاوات ساعت افتتاح کند.

بین خطوط: سام ابولسمید، تحلیلگر اصلی در Guidehouse Insights، آهن و فسفر فراوان هستند، به همین دلیل است که سلول‌های LFP حداقل 30 درصد کمتر از باتری‌های مبتنی بر نیکل و کبالت امروزی هستند. در فوربس توضیح می دهد.

  • باتری های LFP نیز دوام بیشتری دارند و تا 1 میلیون مایل در هر CATL دوام می آورند.
  • و احتمال آتش گرفتن آنها کمتر است زیرا مواد شیمیایی پایدارتر است.

بله اما: باتری‌های LFP 30 درصد انرژی کمتری نسبت به باتری‌های غنی از نیکل با اندازه مشابه دارند که باعث می‌شود برد رانندگی کوتاه‌تر شود.

  • این موضوع در چین اهمیت چندانی ندارد زیرا خریداران در آنجا بیشتر به قیمت و دوام اهمیت می دهند تا محدوده رانندگی.
  • اما آمریکایی‌هایی که آرزوی سفرهای جاده‌ای طولانی را دارند، می‌خواهند خودروهای برقی با برد بلندتری را با قابلیت طی کردن 300 مایل یا بیشتر بین شارژ طی کنند.
  • به گفته Abuelsamid، به‌جای نصب باتری بزرگ‌تر برای برآورده کردن انتظارات خود، خودروسازان می‌توانند سلول‌های LFP بیشتری را در بسته‌های باتری با بازطراحی ساختار ماژول خود فشرده کنند.

چه چیزی را تماشا کنیم: تسلا به طور فزاینده ای استفاده می کند باتری‌های LFP بدون کبالت در خودروهای سطح پایه خود دارد و انتظار می‌رود فورد و سایرین نیز چنین کنند.

  • در همین حال، باتری‌های مبتنی بر نیکل برای خودروهای با عملکرد گران‌تر استفاده خواهند شد.

آنچه آنها می گویند: لیزا دریک، معاون صنعتی سازی خودروهای برقی برای بخش مدل e فورد گفت: «ما می دانیم که هزینه مواد باتری جایی است که جنگ در کوتاه مدت پیروز خواهد شد.

لینک منبع

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.