لینک کوتاه مطلب : https://hsgar.com/?p=6347

یادداشت زودگذر چیست؟ | پونی دیلی

اصطلاح “یادداشت زودگذر” از کتاب سونکه آرنس گرفته شده است. چگونه یادداشت هوشمند برداریم، و یادداشتی را توصیف می کند که دائمی است یا برای استفاده از زبان Ahrens به طور دائم در zettelkasten شما ذخیره نمی شود.

یادداشت زودگذر یادداشتی است که معمولاً وقتی به چیزی فکر می کنید یا می خواهید چیزی را به خاطر بسپارید، گرفته می شود. برخلاف یک یادداشت ادبی، یک یادداشت زودگذر معمولاً از افکار خود شما، چیزهایی که دوست دارید به خاطر بسپارید، یک مهره گذرا از “درخشش” تشکیل شده است. در حالی که این نکات ممکن است گاهی به رسانه‌هایی اشاره داشته باشند که شما با آن درگیر بوده‌اید، زیرا در هیچ شرایط رسمی یا عمدی گرفته نشده‌اند، یادداشت‌های ادبی محسوب نمی‌شوند. آنها به سادگی ضبط سریع هستند، که برخی از آنها ممکن است تبدیل به زتل دائمی شوند.

یادداشت های زودگذر منحصر به روش Zettelkasten نیستند

اصطلاح نت زودگذر در بازی نامگذاری نت یک فراتر رفتن جزئی است، زیرا نشان می دهد که این خط خطی های روزمره به نوعی خاص و منحصر به فرد به روش زتل کاستن هستند. آنها نیستند. یادداشت‌های زودگذر همان یادداشت‌هایی هستند که در تمام طول زندگی‌تان گرفته‌اید.

دلیل اینکه ما اصلاً این نت‌ها را مرزبندی می‌کنیم، تشخیص بهتر انواع نت‌هایی است که گاهی اوقات ساخته می‌شوند خاموش از نت های زودگذر، یعنی زتل ها، با نام مستعار “نت های دائمی”. به عبارت دیگر، ما به آنها یک نام می دهیم، نه به این دلیل آنها خاص هستند، اما به دلیل نت هایی که به دنبال آنها هستند هستند.

نحوه گرفتن یادداشت زودگذر

  1. یه فکری بکن
  2. آن را بنویسید
  3. این یادداشت را نت پایانی در نظر نگیرید

خودشه. شما فقط یک یادداشت زودگذر گرفته اید.

یادداشت های زودگذر به هر شکلی که در دسترس شما باشد گرفته می شود. یک دستمال سفره، پشت دست شما، یک برنامه یادداشت برداری، برخی نرم افزارهای ویرایش متن، گونه معشوقه شما، و غیره. همه اینها مکانیسم های کاملاً قانونی برای ثبت یادداشت های زودگذر هستند. تا زمانی که فکر خود را در یک فایل یا روی یک سطح بیرونی کنید و بدانید که این یادداشت در صورتی که حاوی اطلاعات مرتبط باشد باید به چیزی انعطاف‌پذیرتر تبدیل شود، در این صورت یک یادداشت زودگذر گرفته‌اید.

با یک یادداشت زودگذر چه باید کرد؟

همه ی یادداشت های زودگذر شما زتل های دائمی نمی شوند. در واقع، این احتمال وجود دارد که بسیاری از این خط‌نوشته‌هایی که به‌سرعت ثبت می‌شوند، این کار را نکنند. Zettels یادداشت‌های خاصی هستند که به zettelkasten شما وارد می‌شوند، زیرا با نوشتن پروژه‌ها و/یا ایده‌هایی که ساخته‌اید مرتبط هستند. و از آنجایی که یادداشت های زودگذر می توانند هر فکری باشند که دارید، و همه افکار مربوط به کار شما نیستند، لازم نیست همه آنها به زتل های دائمی تبدیل شوند.

با توجه به این موضوع، در برخی مواقع می خواهید یادداشت های زودگذر گرفته شده خود را مرور کنید و ببینید که کدام ها شایسته تبدیل شدن به زتل های دائمی هستند. پس از انجام این کار، و تبدیل آنها به چیزی قابل استفاده تر (و قابل استفاده مجدد)، می توانید آنها را در سطل زباله بیندازید یا آنها را از دستگاه تصویربرداری خود حذف کنید.

برای بهترین نتایج، در مورد یادداشت‌های زودگذر، بدون دلبستگی را تمرین کنید.

لینک منبع

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.