لینک کوتاه مطلب : https://hsgar.com/?p=6447

بررسی تمثیل استنلی: فوق العاده لوکس7 دقیقه مطالعه کنید.

هر چند وقت یک‌بار بازی‌ای می‌آید که بررسی آن واقعاً سخت است. به خصوص زمانی که سعی می کنید در آن نقد، جادوی بازی را خراب نکنید. این یک بازی است که بررسی آن حتی سخت تر از حد معمول است زیرا یک سند فلسفی مطلق است. این بازی کاملاً در صنعت بازی ها بسیار سخت است و واقعاً نشان می دهد. من سعی می کنم در این مقاله از اسپویل اجتناب کنم، به جز چند موردی که ساخته ام.

<کیدی> من می‌خواستم اسکرین‌شات‌ها را در این مقاله قرار دهم، اما دریافت آن‌ها بدون خراب کردن کمدی ظریف برایم دشوار است، بنابراین می‌خواهم این را به‌عنوان یک بررسی فقط متنی بگذارم.

The Stanley Parable: Ultra Deluxe دومین یا سومین بازی این سری است. در ابتدا این بازی یک ماد Half Life 2 بود که از ناکجاآباد بیرون آمد و یکی از محبوب ترین مودهایی بود که تا به حال منتشر شد. سپس آن را به یک بازی مناسب در موتور سورس تبدیل کردند و کمی آن را گسترش دادند. پس از مدتی آنها می خواستند این تمثیل را ادامه دهند و آن را حتی بیشتر گسترش دهند، اما نتوانستند آن را روی کنسول ها دریافت کنند زیرا هنوز یک بازی موتور منبع است. بنابراین آنها آن را به Unity منتقل کردند و نتیجه نهایی The Stanley Parable: Ultra Deluxe است. این یکی از بازی های مورد علاقه من در تمام دوران است.

این یک بازی بسیار محدود است، شما فقط می توانید در اطراف حرکت کنید و با چیزها تعامل کنید. داستان در مورد یک پهپاد اداری به نام استنلی است که دکمه ها را بر اساس دستورالعمل های کامپیوترش فشار می دهد. کار بزرگی که این بازی انجام می دهد این است که شما را متوجه تناقضات ذاتی در طراحی خود می کند.

مارا خوشحال است

<مارا> محدود بودن مکانیکی به این صورت در واقع چیز بدی نیست که عبارت ممکن است به آن اشاره کند. این بدان معناست که تمرکز اصلی گیم پلی بر روی اکشن های کوچکی نیست که بازیکن می تواند انجام دهد. در این مورد تمرکز اصلی بر نحوه تعامل بازیکن با داستان است و نه نحوه تعامل بازیکن با کنترلر یا پازل ها یا تاکتیک های خود. علاوه بر این، محدودیت‌های مکانیکی گیم‌پلی از لحاظ مضمونی با فرض داستان یک هواپیمای بدون سرنشین اداری است که می‌تواند با آن بازی کند. به طنز دراماتیکی فکر کنید که به نتیجه منطقی خود رسیده است.

پایان هایی که باعث می شود به نظر برسید که اراده آزادانه خود را تمرین کرده اید، در واقع به کنترل اعمال شما با دنبال کردن صدای راوی خلاصه می شود. این کاملاً از نحوه عملکرد مدرن ترین بازی های AAA ناراحت می شود، شما را با یک دست نامرئی راهنمایی می کند و آن را می سازد. به نظر می رسد مثل اینکه شما اراده آزاد داشتید که چه اتفاقی در حال وقوع است را انتخاب کنید، در حالی که در واقع در تمام مدت فقط از راهنمایی نامرئی پیروی می کردید.

با این حال، من فکر می‌کنم یکی از بهترین نمونه‌هایی که چگونه The Stanley Parable در طراحی جریان اصلی بازی ریف می‌کند، از طریق Adventure Line™️ است که در یکی از شاخه‌های بازی نشان داده می‌شود. The Line™️ یک ریف واضح در بازی‌هایی مانند Dead Space است که در آن می‌توانید خطی را احضار کنید تا به شما بگوید در هر زمان به کجا بروید. نشان می دهد که چگونه حوصله سر بر طراحی بازی مدرن با ساختن شماست دیدن عواقب آن اگر صدای راوی را دنبال کنید، پایان های خسته کننده ای خواهید داشت.

در بسیاری از بازی‌های مدرن AAA، شما این اختیار را دارید که داستان اصلی را دنبال کنید و تمام ماموریت‌ها یا هر چیز دیگری را به پایان برسانید، اما نه چیزهای دیگر. Call of Duty یا Battlefield را در نظر بگیرید. شما جان آمریکا هستید و باید دشمنان را تا سر حد مرگ بکشید قبل از اینکه آنها شما را با پرتاب گلوله به سمت شما بکشند. شما به پایان سطح می رسید و افراد قهوه ای را بیشتر یا چیزی منفجر می کنید و سپس این یک پیروزی برای آمریکا است. اما واقعا چه کاری انجام دادید؟ شما فقط خط را دنبال کردید. خارج از منطقه قابل بازی مورد نظر راه بروید؟ 10 ثانیه تایمر تا زمانی که بازی شما را بکشد. به فردی با رنگ پوست اشتباه شلیک کنید؟ بازی شما را می کشد.

Numa حذف می شود

<نوما> اگر بتوانید در انتهای فرار از محدوده خارج شوید، صفحه به رنگ سیاه محو می شود و به آب و هوای معتدل منتقل می شوید. سپس یک مدل t-posing در زره وحشتناک به شما می گوید که قبلاً یک ماجراجو بوده تا زمانی که یک تیر را به زانو درآورده اند. امیدوارم این پیشنهاد ازدواج نباشد!

با این حال در The Stanley Parable شما می توانید راوی را به چالش بکشید و اینجاست که بازی واقعاً باز می شود. خیلی خوب است که وارد منطقه ای شوید که بازی ناتمام است و سپس از راوی بخواهید از ضرب الاجل ها، تأخیر در زمان بندی، سرمایه گذاری سرمایه گذاران شکایت کند و آنها بخواهند مجبور نباشند بازی را با تراکنش های کوچک پر کنند. شما می توانید به طور قانونی راه خود را از محدوده خارج کنید و سپس بازی با پایان جدیدی که نمی دانستید ممکن است به شما پاداش دهد. بازی مفهوم توهم اراده آزاد را می گیرد و با آن بازی می کند.

بازی باعث می شود به چه بازی هایی فکر کنید می توان بودن. شما را به این فکر می‌اندازد که آیا تک‌خوانی گیاه گلدانی بعد از پایان گنجه جارو بیش از هر چیز با وضعیت ذهنی نویسنده صحبت می‌کند؟ از تمام تلاش های هنری که به عنوان یک رسانه بازی می کند می توان ما در نهایت تعداد بسیار کمی از آنها را در بازی های رایج می بینیم یا هیچ کدام را نمی بینیم. مطمئناً شما گاه به گاه ربات قاتل وایفوی 4k120fps خود را با یک کمان و یک چوب قاتل دریافت می کنید، اما هیچ کدام واقعاً انقلابی می کند بازی های ویدیویی به عنوان یک هنر همه اینها فقط مشتق شده از عبارت عمومی “مرد بد بی جان و نجات زمین” است.

مارا هکر است
مارا> اگر بازی هایی می خواهید که واقعاً چه بازی هایی را متحول کنند، بررسی کنید
سلست، پناهگاه کوچک مخفی، بابا تو هستی، و Glittermitten Grove. همه این بازی‌ها واقعاً به چالش می‌کشند که بازی‌ها چه چیزی می‌توانند باشند و انواع مختلفی از هنر را تجربه می‌کنند. شما هرگز نخواهید دید که بازی‌های جریان اصلی به این اندازه ریسک‌پذیر باشند، زیرا هنر اساساً مخاطره‌آمیز است و سرمایه‌داری می‌خواهد خط تولید بالا برود، بنابراین آنها از راه خود برای اطمینان از ایمن بودن بازی‌های اصلی و احتمال فروش نسخه‌های زیادی که ممکن است جلو می‌روند. .

من چیزی را در مورد گیاه گلدانی درست کردم، اما اگر بازی را انجام می دادید، احتمالاً بازی را شروع می کردید تا فقط به دنبال آن بگردید تا ببینید آنجا چه چیزی وجود دارد. نمی‌دانم که آیا کسی را وادار کردم تا حدود 5 دقیقه یا چیزی در آن گلدان بایستد. این بازی خلاقیت را جرقه می‌زند به گونه‌ای که دیگر بازی‌های اصلی اساساً این کار را نمی‌کنند. اگر به دنبال چیزی متفاوت در رژیم غذایی بازی های ویدیویی خود بوده اید، واقعاً پیشنهاد می کنم آن را امتحان کنید. تا حد امکان نابینا وارد شوید. من به هیچ وجه برای گفتن این حرف پول نمی گیرم، من واقعاً فکر می کنم این واقعاً خوب است.


این مقاله در M07 25 2022 ارسال شده است. ممکن است حقایق و شرایط از زمان انتشار تغییر کرده باشد. لطفاً اگر چیزی اشتباه یا نامشخص به نظر می رسد قبل از نتیجه گیری سریع با من تماس بگیرید.

سری: نقد و بررسی

این پست نبود وب منشنویرایش هنوز شما می توانستید اول باشید!

هنر برای مارا توسط سلیکر.

هنر برای Cadey توسط استودیو آرتزورا.

لینک منبع

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.