لینک کوتاه مطلب : https://hsgar.com/?p=6418

بزرگترین و وحشتناک ترین شهر سیم سیتی

به نظر می رسد مجموعه ای از مربع های رنگی بدون معنی و هدف؟ در واقع، پشت این تصویر – یک نابغه شیطانی و بسیاری از فرمول ها.

این منظره ای از مگناسانتی است – کلانشهری که سازنده آن سعی کرد در بازی SimCity به محدودیت جمعیت برسد.

بیایید نگاه دقیق تری بیندازیم:
‘)

وینسنت اسکالا، دانشجوی 22 ساله اهل فیلیپین و معمار آینده، سال ها در تلاش است تا فرمولی برای موفقیت در سیم سیتی 3000 پیدا کند.

ایده ای به ظاهر دیوانه کننده … با این حال، به لطف تلاش های فوق العاده ای که در “مبارزه” با SimCity سرمایه گذاری شده است، سوالات جالبی در مورد مناظر شهری که در آن زندگی می کنیم و اینکه آنها می توانند به چه وحشتناکی تبدیل شوند، مطرح شد.

وینسنت پس از برنامه ریزی دقیق و آزمون و خطاهای فراوان، موفق شد شهری با بیش از شش میلیون نفر بسازد.

علاوه بر این، شهر به طرز شگفت انگیزی پایدار است، هیچ ساختمان متروکه و فضای بلااستفاده ای وجود نداشت. هیچ جاده ای وجود نداشت – فقط حمل و نقل عمومی. پلیس دانای کل همه جنایت های شهر را نابود کرد. نیازهای آب و انرژی مگناسانتی توسط شهرهای مجاور تامین می شود که امکان حذف بخش قابل توجهی از زیرساخت های مربوطه را فراهم می کند.

منتقل شد به الکونوست

از نظر سیم سیتی یک شاهکار است.

اما اگر خود را به جای ساکنان تصور کنید، این یک دیستوپی وحشتناک است.

بیکاری بالا، آلودگی وحشتناک هوا، تقریباً هیچ آموزشی، خدمات پزشکی و آتش نشانی وجود ندارد و ساکنان تا سن بازنشستگی زندگی نمی کنند. دولت پلیس امکان به حداکثر رساندن وسعت شهر را فراهم کرد و در عین حال کنترل کامل بر شهروندان را حفظ کرد – اما کیفیت زندگی را به حداقل رساند و عملاً اراده آزاد را از بین برد.

او که در مگناسانتی متولد شد، زندگی خود را در فضایی کوچک اما بسیار کارآمد به کار و زندگی می گذراند و در سن حدود 50 سالگی از دنیا می رود.

ویدئوی زیر برخی از جنبه های کار بر روی Magnasanti را توضیح می دهد، از جمله دو شهر کوچک که به عنوان نمونه اولیه برای نسخه نهایی خدمت می کردند:


همانطور که از موسیقی متن می توانید حدس بزنید، اسکال بسیار تحت تأثیر فیلم قرار گرفت.
کویانیسکاتسی “، یا “Life Disordered” به کارگردانی گادفری رجیو با موسیقی فیلیپ گلس.

تنها با استفاده از مجموعه موسیقی و تصویری «کویانیسکاتسی» به بررسی و بررسی تضاد میان فرم ها و سرعت حرکت در طبیعت و زندگی مدرن انسان می پردازد. در واقع، فیلم ما را بر این واقعیت مقدم می‌دارد که زندگی گونه‌های ما با طبیعت – خوب یا بد – تعادل ندارد.

این یک فیلم عالی است – حتما ببینید. این هم تیزر او:

https://www.youtube.com/watch?v=LFBijDU8PpE
حالا می توانید بپرسید، اگر از “زندگی نامتعادل” صحبت کنیم، نسخه قدیمی SimCity در واقعیت چه چیزی می تواند به ما بیاموزد؟

Magnasanti در درجه اول یک مطالعه برای برنده شدن در SimCity با شرط حداکثر جمعیت است.

با این حال، به نظر من این مطالعه سؤالات جالب دیگری را مطرح می کند.

“این فیلم جهان را به من نشان داد که قبلاً آن را ندیده بودم – و من را مجذوب خود کرد. چنین مواردی مرا تشویق می‌کند تا رشد افکارم را به صورت فیزیکی بیان کنم – که من با ساختن این شهرها در SimCity 3000 انجام دادم. شاید چیزی مشابه – تنظیم باورنکردنی زندگی و ظلم جامعه – را بتوان با کشیدن یک سری نقاشی روی بوم به تصویر کشید. یا ساختن مدل های معماری دافعه.

اما دقیقاً مانند بازی پیش نمی‌آمد: من می‌خواستم آرمان‌های انحرافی باورنکردنی دیکتاتورهای سیاسی خودشیفته، نخبگان حاکم، و معماران کاملاً دیوانه، برنامه‌ریزان شهری و جامعه‌شناسان کاربردی را توسعه دهم. ”
– نظرات اسکالا

وبلاگ معماری فوق العاده عظیم استرالیا بحث می کند برخی از مسائل مطرح شده توسط مگناسانتی (ر.ک اینجا ):

این نوع مورد علاقه من از “معماری پورن” است – شهرنشینی در فضای بازی که تا حد زیادی استفاده می شود. آیا می توان شهرنشینی را “کوبید”؟ آیا این همه شهرنشینی است؟ اگر نه، آیا رویکرد مورد استفاده می تواند چیزی به ما بیاموزد؟ مهم ترین نکته در این شهر نبود کامل خودرو و استفاده از مترو به عنوان وسیله اصلی حمل و نقل است. من گمان می کنم که این امکان استفاده از مکانی را فراهم کرد که در غیر این صورت توسط جاده های زیر یک املاک اشغال شده بود – در نتیجه تراکم جمعیت افزایش یافته است. و دقیقاً چنین استراتژی توسط بسیاری از شهرها از جمله سیدنی مورد توجه جدی قرار گرفته است. مرگ ماشین ها – زنده باد حمل و نقل عمومی. و این یک ایده درست به نظر می رسد.

جالب است که به دنیایی نگاه کنیم که در آن کمبود اتومبیل با فقدان آزادی همجوار است – و اولی حتی می تواند نشانه دومی باشد. اوسکال چنان سیستم “پایداری” ساخت که شهروندان در واقع به بلوک های شهری زنجیر شدند: آنها می توانند به سایر نقاط شهر – با وسایل حمل و نقل عمومی – برسند، اما نیازی به این کار ندارند، زیرا پشتیبانی از زندگی در بلوک های نمونه بی رحمانه موثر است.

شاید – خوب، به احتمال زیاد – چنین ساختمانی به دلیل نقص در موتور بازی موثر باشد. وبلاگ Super Colossal نتیجه می گیرد: “در نهایت، مگناسانتی ارتباط چندانی با برنامه ریزی شهری ندارد – این شهر از مکانیک بازی برای دریافت حداکثر پاداش استفاده می کند.”

با این حال، نمی‌توانم این ایده را که مگناسانتی نیمی از «سمت تاریک» واقعی برنامه‌ریزی شهری متمرکز است را کنار بگذارم: گویی ابزار ساختمان‌سازی مدرن و شهرسازی به دست یک مستبد دیوانه افتاده است که می‌خواست به هر قیمتی جمعیت را افزایش دهد. . خلاقیت، پویایی و خود طبیعت مردود است، تمام تلاش ها صرف ارتقای کارایی می شود و دین و علم عامل تعیین کننده هستند.

و البته، در صورت شروع ناگهانی ناآرامی، هیچ راهی برای دور شدن از افسران پلیس در همه جا وجود ندارد.

در مصاحبه با ویسلند، اسکالا توضیح داد که مگناسانتی قفسی است که شش میلیون «برده اقتصادی» در آن محصور شده‌اند. او به عنوان تفسیری نمادین در مورد خلقت خود، از شکل چرخ هستی بودایی استفاده کرد.

«از نظر فنی، هیچکس شهر را ترک نمی‌کند و به شهر نمی‌آید. رشد جمعیت متوقف شده است. سیم‌ها نیازی به سفر مسافت‌های طولانی ندارند: مشاغل آن‌ها در چند قدمی خانه است. آنها در واقع حتی نیازی به ترک محله ندارند، زیرا هر کجا که می روند – همه جا یکسان است.

توهم نظم و عظمت بسیاری از مشکلات مختلف را در شهر پنهان می کند: هوای بسیار آلوده، بیکاری زیاد، نبود ایستگاه های آتش نشانی، مدارس و بیمارستان ها، شیوه زندگی منظم – چنین قیمتی که سیمز برای زندگی در شهری با بیشترین جمعیت می پردازد. تلاش برای زندگی در چنین شهری یک هدف انحرافی است.

خنده دار است که Magnasanti Sims همه آن را تحمل می کنند: آنها شورش نمی کنند، انقلاب نمی کنند و هرج و مرج اجتماعی ایجاد نمی کنند. یک دولت پلیسی فوق کارآمد جمعیت را مهار می کند و بنابراین هیچ کس نمی خواهد با کمک ابزار فیزیکی با این سیستم مقابله کند. آنها سلامتی نفرت انگیز دارند، همه آنها فریب خورده و برده شده اند، ذهن آنها به اندازه کافی کنترل شده است که این سیستم برای هزاران سال وجود داشته باشد. به طور دقیق – 50000 سال. همه آنها در فضا و زمان زندانی هستند. ”
اوسکالا می گوید

ماموت بلاگ Magnasanti را “دید عمدا غیرانسانی، که از منطق درونی بازی به عنوان وسیله ای برای بیان استفاده می کند” می نامد.

اسکالا می افزاید: “اگر تصمیم بگیریم به هر قیمتی سود را افزایش دهیم، نمی توانیم پیامدهای اجتماعی و زیست محیطی را در نظر بگیریم.”

حداقل، این برای معماران شهری آینده و دوستداران بازی های شبیه سازی، خوراک خوبی است.

درباره مترجم

این مقاله در Alconost ترجمه شده است.

Alconost درگیر است بومی سازی بازی ها ، اپلیکیشن ها و سایت ها به 68 زبان مترجمان زبان، تست زبانی، پلتفرم ابری با API، بومی سازی مداوم، مدیران پروژه 24/7، هر فرمت منابع رشته ای.

ما هم درست می کنیم فیلم های تبلیغاتی و آموزشی – برای وب‌سایت‌های فروش، تصویر، تبلیغات، آموزش، تیزرها، توضیحات، تریلرهای Google Play و App Store.

ادامه مطلب

لینک منبع

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.