لینک کوتاه مطلب : https://hsgar.com/?p=6424

درآمد تعویض کنندگان شغل بسیار بیشتر از کسانی است که می مانند

به گفته بانک فدرال رزرو آتلانتا، تفاوت دستمزد بین افرادی که می مانند و افرادی که شغل خود را تغییر داده اند در حال افزایش است. افرادی که در شغل خود باقی مانده اند، یا افرادی که در سه ماه گذشته در محل کار خود مانده اند، دستمزد خود را تا ژوئن 2022 حدود 4.7 درصد افزایش داده اند. در همین حال، افرادی که شغل خود را تغییر داده اند. افزایش 6.4 درصدی دریافت کرد. این شکاف بزرگترین شکاف در دو دهه اخیر است.

کارگران با افزایش سریع قیمت گاز، خواربار، اجاره و سایر اقلام ضروری روبرو هستند. کارگران و اقتصاددانانی که بازار کار را مطالعه می کنند می گویند، حتی در بازار کار فشرده، بسیاری از کارگران در شغل فعلی خود به اندازه کافی افزایش حقوق دریافت نمی کنند تا با تورم همگام شوند. در نتیجه، برخی از آمریکایی‌ها در حال بررسی هزینه‌هایی هستند که زمانی آن‌ها را مقرون به صرفه می‌دانستند، در حالی که بسیاری نیز به دنبال شغلی جدید با حقوق بیشتر برای ادامه دادن هستند.

پروفسور یونگ سوک شین، استاد اقتصاد در دانشگاه واشنگتن در سنت لوئیس، می‌گوید تورم و توانایی دریافت دستمزدهای بالاتر با تغییر شرکت‌ها، بسیاری را مجبور به ادامه کار می‌کند. طبق آمار دفتر آمار کار، حدود 47 میلیون آمریکایی در سال گذشته شغل خود را تغییر داده اند.

پروفسور شین گفت: “من فکر می کنم که کارگران توجه بیشتری دارند.” آنها رشد دستمزد خود را با اعداد تورم اصلی مقایسه می کنند.

به طور کلی، بازار کار همچنان قوی است. کارفرمایان در ماه ژوئن 372000 شغل اضافه کردند و تعداد افرادی که شغل خود را تغییر داده اند در بیشتر سال و نیم گذشته به طور مداوم افزایش یافته است. محققان می گویند که افراد بیشتری اکنون برای پول بیشتر به تغییر شغل فکر می کنند.

مت شولمن، مدیر ارتباطات یک شرکت فناوری 30 ساله، گفت که در ابتدا به فکر تغییر شغل در تابستان گذشته بود، زیرا او و همسرش آماده می شدند تا از فیلادلفیا به نیویورک بروند.

آن‌ها می‌دانستند که افزایش اجاره‌بها و سایر هزینه‌ها به بودجه فعلی‌شان فشار می‌آورد، و آقای شولمن تصمیم گرفت که شغل جدید – و مهم‌تر از همه، حقوق جدید – بهترین راه برای کاهش استرس مالی باشد. پس از سه ماه جستجوی کار، در سپتامبر 2021 او یک کنسرت جدید در یک شرکت جدید پذیرفت.

در میان رکورد استخدام در ایالات متحده، اقتصاددانان به دنبال نشانه هایی از چرخش موج احتمالی هستند. آنا هیرتنشتاین از WSJ به این موضوع می پردازد که چگونه افزایش نرخ بهره، تورم بالا، فروش بازار و ریسک های رکود، رشد نیروی کار آمریکا را به چالش می کشد. عکس: Olivier Douliery/AFP

شغل جدید با افزایش 30 درصدی حقوق همراه شد.

او گفت: “بالاخره احساس کردم در جایی که باید باشم گرفتار شده ام، در حالی که قبلاً همیشه احساس می کردم که در حال بازی کردن هستم.”

جنیفر دانالز، استادیار رفتار سازمانی در دانشگاه ییل، گفت که گروه اخیر تغییر شغل کمی با سال های گذشته متفاوت است. به طور سنتی، افراد بیشتری شغل خود را تغییر می دهند زیرا از نقش فعلی خود ناراضی هستند.

او گفت که اکنون، افراد بیشتری برای دریافت دستمزد بیشتر تغییر می کنند.

هنری مونک، یک مشاور کالج مستقر در هایلند پارک، ایالت ایالتی، گفت که اخیراً شغل خود را تغییر داده است – از یک مدرسه چارتر به یک استارتاپ آموزشی نقل مکان کرده است – هم برای بهبود تعادل بین کار و زندگی و هم برای افزایش حقوقش. این حرکت با افزایش 15 درصدی دستمزد انجام شد که بیشتر از هر چیزی که او در دوران حرفه ای خود داشته است.

او گفت: «چیزی که مردم می‌خواهند – احساس احترام – فقط افزایش دستمزد است. “این مردم را راضی نگه می دارد.”

مدیران استخدام می‌گویند در شرکت‌هایی که در حال حاضر استخدام می‌کنند، تقریباً یک تصدیق ضمنی وجود دارد که جذب کارگران خارجی اکنون به معنای افزایش حقوق بیشتر از گذشته است. برخی مشوق‌های دیگری را امتحان کرده‌اند، به‌ویژه در مورد کار از راه دور، اما مسئله دستمزد بسیار مهم است.

امیلی لارسن، مدیر منابع انسانی در 1upHealth، یک شرکت نرم افزار بهداشتی مستقر در بوستون، می گوید: و شرکت ها فقط باید سریعتر حرکت کنند.

او گفت: «قطعاً مکان‌هایی وجود دارند که این اعداد بسیار بالا را پرداخت می‌کنند.

برای کسانی که شغل خود را تغییر می دهند تا درآمد بیشتری کسب کنند، خطرات قابل توجهی وجود دارد.

در سال‌های رکود – به ویژه پس از رکود 2008 – افراد باقی‌مانده شغل رشد دستمزد بیشتری نسبت به تغییر شغل داشتند، زیرا کارفرمایان موقعیت‌های شغلی خود را کاهش دادند و کسانی که در جستجوی شغل بودند فرصت‌های بسیار کمتری داشتند.

جان رابرتسون، مشاور ارشد سیاستگذاری و اقتصاددان در آتلانتا فدرال رزرو، هفته گذشته در مصاحبه ای گفت: ماندن در همان شغل مزایای بالقوه دیگری نیز دارد: امنیت، ثبات و پتانسیل ارتقاء آینده به سمت های رهبری.

افکار خود را به اشتراک بگذارید

چه چیزی به شما کمک کرده است که تصمیم بگیرید که در یک شغل بمانید یا ترک کنید؟ به گفتگوی زیر بپیوندید.

او گفت که برخی از کارگران حاضر نیستند دستمزد بالاتر را با ناشناخته های دیگر، از جمله مسئولیت های جدید یا فرهنگ کاری متفاوت، عوض کنند. برخی دیگر به رکود احتمالی نگاه می‌کنند و می‌ترسند که اگر اولین افرادی باشند که در یک کنسرت جدید استخدام می‌شوند، ممکن است اولین کسانی باشند که اگر شرکت کارکنان را کاهش دهد، رها می‌شوند.

پروفسور شین گفت، حتی برای کسانی که شغل خود را تغییر نمی دهند، منفعتی وجود دارد که افراد دیگر شرکت خود را ترک کنند. هنگامی که کارگران شغل خود را تغییر می دهند، کارفرمایان اغلب حقوق و دستمزد خود را دوباره ارزیابی می کنند و گاهی دستمزدها را برای رقابت برای استعدادیابی افزایش می دهند.

نکته منفی، تاثیر تورمی افزایش دستمزدها است. بر اساس تحقیقات جدید، افزایش دستمزد کارفرمایان برای جذب این کارگران می تواند به تورم کمک کند بانک فدرال رزرو شیکاگو.

پروفسور شین گفت: «این امر حتی برای کسانی که مایل نیستند یا آماده نیستند شغل خود را تغییر دهند، مقداری فشار بر دستمزدها وارد می کند.

به جولیا کارپنتر در julia.carpenter@wsj.com بنویسید

حق نشر © 2022 Dow Jones & Company, Inc. کلیه حقوق محفوظ است. 87990cbe856818d5eddac44c7b1cdeb8

لینک منبع

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.