لینک کوتاه مطلب : https://hsgar.com/?p=6457

آخرین کیوسک تلفن عمومی در خیابان های نیویورک

قبل از رفتن تلفن همراه از لوازم جانبی به اندازه کیف گرفته تا سوکوبوس جلب توجه، تنها یک راه برای تماس با یک دوست، همکار یا یکی از اعضای خانواده در حین حرکت وجود داشت: تلفن عمومی. و هیچ جای دیگر در ایالات متحده به اندازه نیویورک سیتی تلفن های عمومی پر نشده بود. تا سال 1960، یک میلیون از آنها مانند انبوهی از اتصالات انسانی از وال استریت تا استاتن آیلند کاشته شده بود.

اما پیشرفت‌ها در فناوری دیجیتال و راه‌اندازی شبکه 3G در اواخر دهه 1990، تماس‌گیرندگان بالقوه را از تلفن‌های عمومی خارج کرد. از آن زمان، LinkNYC، شبکه ارتباطی عمومی نیویورک، به آرامی تلفن هایی را که زمانی شهر را در تماس نگه می داشتند، از بین می برد. تا بهار سال 2022، تنها یک تعداد انگشت شماری از تلفن های عمومی فعال در منهتن باقی مانده استاز جمله چهار باجه تلفن به سبک سوپرمن در Upper West Side و حداقل یک تلفن در ایستگاه های مترو در زیر شهر. در خیابان‌های میدتاون، جایی که صدها، اگر نگوییم هزاران تلفن عمومی، زمانی وجود داشت. آخرین کیوسک دوتایی باقی مانده بود.

در 23 می، LinkNYC کیوسک تنهای باقی مانده را از گوشه خیابان هفتم و خیابان 50 بیرون کشید و به شمال فرستاد تا به اختراعات پیش دیجیتالی منقرض شده و در خطر انقراض بپیوندد. موزه شهر نیویورک (MCYNY) نمایشگاه فعلی، “شهر آنالوگ

زمانی که این تصویر در سال 1970 در پارک برایانت در منهتن گرفته شد، تصور می شد بیش از 1 میلیون تلفن در شهر نیویورک وجود داشته باشد. والتر لپوراتی / گتی ایماژ

اگرچه گنجاندن آخرین کیوسک تلفن عمومی نیویورک در برنامه اولیه نمایشگاه نبود، “تصادفی باورنکردنی از رویدادها” منجر به خرید آن شد. وقتی موزه از LinkNYC تماس گرفت و دستگاه را به آنها پیشنهاد داد، آنها در آستانه افتتاح «شهر آنالوگ» بودند. آنها حتی نقطه ایده آلی برای آن داشتند، در دیوار ورودی نمایشگاه.

برای پیوستن به این نمایشگاه، LinkNYC تلفن‌های عمومی را با جراحی از پوسته کیوسک دوگانه خود خارج کرد و یکی از آنها را به بخش مجموعه MCNY تحویل داد. در آنجا، تیم وضعیت آن را مستند کردند، یک قفسه و پشتیبان سفارشی برای پشتیبانی ساختند و آن را در شیشه محافظ قرار دادند. لیلی تاتل، متصدی MCNY می‌گوید: اگرچه دیگر هرگز توسط یک عضو عمومی اداره نمی‌شود، چه رسد به اینکه به یک خط تلفن متصل شود، اما در دوران اوج آن، همه از کارکنان مالی گرفته تا پیام‌رسان‌های دوچرخه از این تلفن استفاده می‌کردند.

او توضیح می‌دهد: «چیزی که در مورد این تلفن خاص واقعاً هیجان‌انگیز بود، موقعیت مکانی آن و حجم فوق‌العاده بالای تماس بود که ممکن بود انجام شود. این احتمال وجود دارد که این تلفن همراه با تلفن‌های موجود در محله‌های شلوغ و مراکز حمل و نقل مانند Times Square و Penn Station رقابت کند. در سال 1978، نیویورک تایمز گزارش داد که یک تلفن همراه در دومی دارای یک میانگین نرخ برداشت 5500 بار در ماه.

تلفن عمومی در موزه شهر نیویورک به نمایش گذاشته شد.
تلفن عمومی در موزه شهر نیویورک به نمایش گذاشته شد. با حسن نیت از موزه شهر نیویورک

کاری که تلفن های عمومی برای افزایش نمایی سرعت، مقیاس و دسترسی جهانی ارتباطات از راه دور انجام دادند، سایر مصنوعات آنالوگ در MCNY برای صنایع مربوطه خود بین دهه های 1870 و 1970 انجام دادند. کاتالوگ کارت امکان یافتن و پیگیری سیستماتیک حجم عظیمی از اطلاعات را فراهم می کند. قوانین اسلاید محاسبه معادلات پیچیده ریاضی و علوم را در زمان رکورد امکان پذیر می کند. لوله‌های پنوماتیک این امکان را فراهم می‌آورد که در کسری از زمانی که نانسی می‌توانست آن را از حسابداری خارج کند، کاغذها را در ساختمان‌ها با هوای فشرده ارسال می‌کرد.

برخی از اختراعات این مجموعه به قدری انقلابی بودند که خلاقیت های خلاقانه ای را ایجاد کردند که تا به امروز در طول زمان موج می زند. یکی از مهمترین آنها دستگاه لینوتایپ 1884 بود که با ایجاد جملات کامل به جای حروف مجزا برای ناشران ممکن بود، فرآیند چاپ را بی نهایت سرعت بخشید. تاتل می گوید: «این دسترسی به مواد چاپی و سواد را تغییر داد. روزنامه‌ها به دلیل نوع لینوتایپ از چهار صفحه به شش صفحه به چند بخش می‌رسند و دو بار در هفته چاپ می‌شوند و دو بار در روز چاپ می‌شوند.

کابینه بایگانی در زمان خود به همان اندازه بازی را تغییر می داد. همراه با اختراع اولین ماشین تحریر تجاری موفق در سال 1867، تولید جلدهای کاغذ چاپی بود. وقتی به صورت صاف نگهداری می‌شدند، دسته‌های وسیع آن‌ها مانند کرم‌های دوبعدی گرسنه، فضای کف و میز را مصرف می‌کردند. تاتل می‌گوید، اما کابینت‌های بایگانی عمودی اجازه می‌دهند که کاغذ به‌طور فشرده روی لبه بلند آن ذخیره شود و به دفاتر این امکان را می‌دهد تا اطلاعات را در مقیاسی که قبلاً تصور نمی‌شد، مدیریت کرده و به آن دسترسی داشته باشند.

فهرست کارت های کتابخانه یکی دیگر از نوآوری های قرن نوزدهمی بود که زندگی مدرن را تغییر داد و اکنون تقریباً منقرض شده است.
فهرست کارت های کتابخانه یکی دیگر از نوآوری های قرن نوزدهمی بود که زندگی مدرن را تغییر داد و اکنون تقریباً منقرض شده است. با حسن نیت از موزه شهر نیویورک

حتی امروزه نیز طراحان نمی توانند از نوآوری های سازمانی کابینت بایگانی دست بکشند. اگرچه فناوری دیجیتال تولید و سازماندهی اطلاعات را به رایانه ها و اینترنت اختصاص داده است، فایل های رایانه ای هنوز در پوشه هایی ذخیره می شوند که نمادهای آنها به شکل مانیلایی است که برای آواتار عمودی آن اختراع شده است.

در درازمدت، کاری که کابینت بایگانی و بسیاری دیگر از اختراعات آنالوگ ضروری نمی توانستند انجام دهند این بود که با سرعت کاری که امکان پذیر کردند همگام باشند. تاتل توضیح می دهد: «سرعت یکی از چالش های عصر آنالوگ است. آنها ابزاری برای ایجاد حجم دارند، اما وقتی حجم از فناوری پیشی می‌گیرد، به این عقب ماندگی باورنکردنی دست می‌یابید. سرعت محدود یا بازدهی رو به کاهشی وجود دارد که در برخی از این صنایع مشاهده می کنید.

در حالی که فناوری دیجیتال برخی از این مشکلات را حل کرده و در عین حال دیگران را – مسائلی مانند حقوق و دستیابی – را به جای خود رها کرده است، MCNY سعی می کند قضاوت نکند که آیا اختراعات آنالوگ آن بهتر یا بدتر از اختراعات بعدی بوده است. تاتل می گوید: «نمایشگاه ترکیبی از یافتن زیبایی در زندگی روزمره و در صنعت و تولید انبوه است.

لینک منبع

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.