لینک کوتاه مطلب : https://hsgar.com/?p=6503

سگ جعلی برای امنیت خانه

← بازگشت به خانه

پارس سگ تقلبی برای امنیت خانه در تعطیلات

دوشنبه 27 ژوئن 2022


من یک سگ تقلبی راه اندازی کردم که اگر دوربین های مداربسته من در تعطیلات خارج از شهر هستم، پارس کند. این یک جفت بلندگوی کامپیوتر است که به Raspberry Pi متصل شده است، که یک کامپیوتر تک برد ارزان قیمت است. یکی از بلندگوها رو به درب جلو و دیگری رو به درب کناری است.

هنگامی که دوربین درب جلو فعال می شود، سیستم دوربین نظارتی من پیامی به Raspberry Pi ارسال می کند. یک برنامه ساده یک کلیپ صوتی از پارس سگ بزرگ از طریق بلندگوی کناری و سپس بلندگوی جلو پخش می کند. تغییر در بلندگوها حرکت سگ به سمت درب ورودی را شبیه سازی می کند. اگر دوربین درب جانبی فعال شود برعکس این اتفاق می افتد.

می توانید پیدا کنید کد منبع در Gitea من

دوربین‌های نظارتی من در یک شبکه جداگانه بدون دسترسی به اینترنت قرار دارند و جریان‌های RTSP آنها توسط نرم‌افزار Blue Iris NVR که روی جعبه اختصاصی ویندوز اجرا می‌شود مصرف می‌شود. هنگامی که یک جسم در حال حرکت در یک منطقه تعریف شده برای دوربین های خاص تشخیص داده می شود، آیریس آبی پیکربندی می شود تا یک پیام MQTT به دوربین ارسال کند. iot/cameras موضوع از طریق کارگزار Mosquitto که روی سرور رسانه من اجرا می شود.

یک اسکریپت پایتون که توسط Supervisor زنده نگه داشته شده است روی Raspberry Pi اجرا می شود و با استفاده از asyncio-mqtt مدول. یک پیام JSON را دریافت می کند و سعی می کند رمزگشایی کند {"serial": "SE-N-ZoneB"}. اگر سریال دوربین در یک دیکت در بالای اسکریپت یافت شود، فایل صوتی مربوطه با استفاده از Pygame پخش می شود. کنترل صدای پارس با قطع کانال چپ یا راست در فایل صوتی استریو انجام می شود.

fake-dog2.png

سگ دارای نکات مثبت کاذب زیادی از دوربین هایی است که توسط چراغ های جلو اتومبیل یا حیوانات کوچک فعال می شوند. این مسئله مهمی نیست زیرا کسی در خانه نیست که صدای پارس را بشنود و به اندازه کافی بلند نیست که همسایگان من آن را بشنوند (من پرسیده ام). من ترجیح می دهم یک مثبت کاذب به جای منفی کاذب داشته باشم.

یک پیشرفت بزرگ، ترکیب داده های دوربین با یک ماشه فیزیکی است. یک حسگر پرتو شکستن نصب شده روی نرده های پله یا یک شتاب سنج نصب شده در زیر پله ها برای این کار مفید است. اما برای زمستان های سخت کلگری، سوار کردن، هدایت نیرو به و سخت شدن آن آزاردهنده خواهد بود. شاید شتاب سنج ها به اندازه کافی حساس باشند که در داخل، نزدیک به ورودی ها نصب شوند.

به گفته سارقان سابق، پارس کردن سگ ها و دوربین های امنیتی برخی از بهترین عوامل بازدارنده برای تهاجم به خانه هستند. سگ برای من ساختگی به نظر می رسد، اما می دانم که واقعی نیست. من امیدوارم که یک سارق عجولانه وقت خود را صرف فکر کردن در مورد اینکه آیا پارس از یک تنظیم دقیق بلندگو است، صرف نمی کند و فقط به خانه دیگری می رود.

من قبلاً یک کاوشگر را گرفتم که به حیاط خلوت من رفت و دستگیره در گاراژم را آزمایش کرد تا ببیند قفل است یا خیر. او سپس وارد کامیون و گاراژ همسایه من شد. او چهره خود را در وب سایت من نشان می دهد:

fake-dog3.jpg

آرامش بیشتر در زمانی که من دور هستم ارزش شبی را دارد که برای راه اندازی آن طول کشید. درست کردن آن بسیار آسان بود زیرا من از کدی که برای زنگ در سیستم PA Protospace نوشتم که می‌توانید در آن پیدا کنید دوباره استفاده کردم. GitHub. به طور مشابه با پخش یک فایل صوتی که بر اساس آن زنگ در 433 مگاهرتز فشار داده می شود، عمل می کند.

لینک منبع

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.