لینک کوتاه مطلب : https://hsgar.com/?p=6466

چگونه با استفاده از “استراتژی ساینفلد” از به تعویق انداختن دست برداریم

جری ساینفلد یکی از موفق ترین کمدین های تمام دوران است.

او به عنوان یکی از “100 کمدین برتر تمام دوران” توسط Comedy Central در نظر گرفته می شود. او همچنین یکی از خالقان و نویسندگان آن بود ساینفلدسیتکام طولانی مدتی که جوایز متعددی دریافت کرده و ادعا شده است که “برترین قسمت تلویزیونی تمام دوران” را به عنوان رتبه بندی شده توسط راهنمای تلویزیون.

مطابق با فوربس ساینفلد زمانی که در سال 1998 267 میلیون دلار درآمد داشت، به اوج درآمد خود رسید. (بله، این در یک سال بود. نه، این اشتباه تایپی نیست.) 10 سال بعد، در سال 2008، سینفلد هنوز در حال پیشرفت بود. 85 میلیون دلار در سال

تقریباً با هر معیاری از ثروت، محبوبیت و تحسین منتقدان، جری ساینفلد در میان موفق ترین کمدین ها، نویسندگان و بازیگران نسل خود است.

با این حال، آنچه در مورد حرفه سینفلد بسیار تاثیرگذار است، جوایز، درآمدها، یا لحظات خاص نیست – بلکه ثبات قابل توجه همه آن است. نمایش پس از نمایش، سال به سال، او اجرا می‌کند، خلق می‌کند، و با استاندارد فوق‌العاده‌ای سرگرم می‌شود. جری ساینفلد با سطحی از ثبات تولید می کند که بسیاری از ما آرزو می کنیم بتوانیم آن را به کار روزانه خود بیاوریم.

نتایج او را با جایی که من و شما اغلب در آن قرار داریم مقایسه کنید. ما می خواهیم ایجاد کنیم، اما برای انجام آن تلاش می کنیم. ما می خواهیم ورزش کنیم، اما انگیزه پیدا نمی کنیم. می‌خواهیم به اهدافمان برسیم، اما – بنا به دلایلی – هنوز آنها را به تعویق می‌اندازیم.

تفاوت در چیست؟ جری ساینفلد از چه استراتژی هایی برای غلبه بر تعلل و تولید مداوم کار با کیفیت استفاده می کند؟ او هر روز چه کاری انجام می دهد که بیشتر مردم انجام نمی دهند؟

درباره همه استراتژی‌های او مطمئن نیستم، اما اخیراً داستانی را کشف کردم که یکی از رازهای پشت بازده، عملکرد و ثبات باورنکردنی سینفلد را فاش کرد.

بیایید در مورد اینکه او چه می کند و چگونه می توانید از “استراتژی ساینفلد” برای متوقف کردن تعلل و دستیابی به اهداف خود استفاده کنید، صحبت کنیم.

“استراتژی ساینفلد”

برد آیزاک کمدین جوانی بود که شروع به کار در مدار کمدی کرد. یک شب سرنوشت ساز، او خود را در باشگاهی یافت که در آن جری ساینفلد در حال اجرای برنامه بود. در مصاحبه ای در لایف هکر، آیزاک اتفاقی را که وقتی سینفلد را در پشت صحنه گرفتار کرد را به اشتراک گذاشت و از او پرسید که آیا “نکاتی برای یک کمیک جوان” دارد یا خیر.

در اینجا نحوه تعامل آیزاک با ساینفلد توضیح داده شده است…

او می‌گفت راه کمیک بهتر ساختن جوک‌های بهتر و راه خلق جوک‌های بهتر نوشتن هر روز است.

او به من گفت که یک تقویم دیواری بزرگ که یک سال کامل در یک صفحه است تهیه کنم و آن را روی یک دیوار برجسته آویزان کنم. مرحله بعدی دریافت یک نشانگر جادویی قرمز بزرگ بود. او گفت برای هر روزی که وظیفه نوشتن را انجام می دهم، باید یک X قرمز بزرگ روی آن روز بگذارم.

«بعد از چند روز شما یک زنجیر خواهید داشت. فقط به آن ادامه دهید تا زنجیره هر روز طولانی تر شود. شما دوست دارید آن زنجیره را ببینید، به خصوص زمانی که چند هفته زیر کمربند خود قرار بگیرید. تنها کار شما این است که زنجیر را پاره نکنید.»1

متوجه خواهید شد که ساینفلد در مورد نتایج چیزی نگفته است.

مهم نبود انگیزه داشت یا نه. فرقی نمی کرد که جوک های عالی می نوشت یا نه. مهم نبود چیزی که او روی آن کار می‌کرد به یک نمایش تبدیل شود. تنها چیزی که مهم بود «نشکستن زنجیر» بود.

و این یکی از رازهای ساده پشت بهره وری و ثبات قابل توجه سینفلد است. برای سال‌ها، این کمدین صرفاً روی «عدم شکستن زنجیره» تمرکز کرد.

بیایید در مورد چگونگی توقف تعلل با استفاده از استراتژی سینفلد در زندگی خود صحبت کنیم…

چگونه جلوی به تعویق انداختن کار را بگیریم

مجریان برتر در هر زمینه – ورزشکاران، نوازندگان، مدیران عامل، هنرمندان – همگی از همتایان خود سازگارتر هستند. آنها روز به روز ظاهر می شوند و تحویل می دهند در حالی که بقیه گرفتار فوریت های زندگی روزمره می شوند و در نبردی دائمی بین اهمال کاری و انگیزه می جنگند.

در حالی که اکثر مردم پس از یک عملکرد بد، یک تمرین بد، یا صرفاً یک روز بد در محل کار، بی انگیزه می شوند و از مسیر خارج می شوند، افراد برتر روز بعد به الگوی خود باز می گردند.

استراتژی ساینفلد به این دلیل کار می کند که به حذف تمرکز از هر عملکرد فردی کمک می کند و به جای آن بر فرآیند تأکید می کند. مهم این نیست که چه احساسی دارید، چقدر الهام گرفته اید یا چقدر کارتان در آن روز درخشان است. درعوض، این فقط در مورد “عدم شکستن زنجیره” است.

تنها کاری که برای اعمال این استراتژی در زندگی خود باید انجام دهید این است که یک تقویم (در اینجا یک تقویم ارزان قیمت است) بردارید و زنجیره خود را شروع کنید.

یک کلمه هشدار دهنده

در مورد استراتژی ساینفلد یک اخطار وجود دارد. شما باید کاری را انتخاب کنید که به اندازه کافی معنادار باشد تا تغییر ایجاد کند، اما به اندازه کافی ساده باشد که بتوانید آن را انجام دهید.

اگر بتوانید روزی 10 صفحه برای کتاب خود بنویسید فوق العاده خواهد بود، اما این یک زنجیره پایدار برای ساختن نیست. به طور مشابه، از نظر تئوری عالی به نظر می رسد که بتوانید مانند یک دیوانه هر روز ددلیفت کنید، اما در عمل احتمالا بیش از حد تمرین کرده و دچار سوختگی خواهید شد.

بنابراین مرحله اول این است که کاری را انتخاب کنید که به اندازه کافی ساده باشد تا پایدار باشد. در عین حال، باید مطمئن شوید که اعمال شما به اندازه کافی معنادار هستند که اهمیت داشته باشند.

به عنوان مثال، تحقیق در مورد جوک‌های خوب هر روز ساده است، اما هرگز قرار نیست با تحقیق صرف جوک بنویسید. به همین دلیل فرآیند نوشتن انتخاب بهتری است. نوشتن در واقع می تواند نتیجه معناداری ایجاد کند، حتی اگر در دوزهای کوچک انجام شود.

به طور مشابه، انجام 10 بار فشار در روز بسته به سطح تناسب اندام شما می تواند ساده و معنادار باشد. در واقع شما را قوی تر می کند. در همین حال، خواندن هر روز یک کتاب تناسب اندام ساده است، اما در واقع شما را در وضعیت بهتری قرار نمی دهد.

کارهایی را انتخاب کنید که نگهداری آنها ساده باشد و بتواند نتیجه مورد نظر شما را ایجاد کند.

راه دیگر گفتن این موضوع تمرکز بر اعمال و نه حرکات است، که مفهومی است که در این مقاله توضیح دادم: اشتباهی که افراد باهوش مرتکب می شوند.

تسلط به دنبال ثبات است

سوال اصلی که جامعه ما را به هم پیوند می دهد – و آنچه من سعی می کنم هر دوشنبه و پنجشنبه درباره آن بنویسم – این است که “چگونه زندگی سالمی دارید؟” این نه صرفاً تغذیه و ورزش، بلکه شامل کاوش و ماجراجویی، هنر و خلاقیت، و ارتباط و اجتماع نیز می شود.

اما مهم نیست که در مورد چه موضوعی صحبت می کنیم، همه آنها به یکپارچگی نیاز دارند. مهم نیست که تعریف شما از «زندگی سالم» چیست، باید با تعلل مبارزه کنید تا آن را به واقعیت تبدیل کنید. امیدواریم که استراتژی ساینفلد به در نظر گرفتن این نبرد کمک کند.

زنجیره را در تمرینات خود نشکنید و متوجه خواهید شد که نسبتاً سریع به تناسب اندام می رسید.

زنجیره کسب و کار خود را قطع نکنید و خواهید دید که نتایج بسیار سریعتر به دست می آیند.

زنجیره فعالیت های هنری خود را قطع نکنید و متوجه خواهید شد که به طور منظم کار خلاقانه ای تولید خواهید کرد.

بنابراین اغلب، ما فرض می‌کنیم که تعالی مستلزم تلاشی عظیم است و اهداف عالی ما نیاز به دوزهای باورنکردنی از اراده و انگیزه دارد. اما در واقع، تنها چیزی که نیاز داریم تعهد به کارهای کوچک و قابل مدیریت است. تسلط به دنبال ثبات است.

PS

در هشت ماه گذشته من هر دوشنبه و پنجشنبه یک مقاله جدید بدون از دست دادن نوشته ام. صرفاً تنظیم یک برنامه به من کمک کرده است که این سرعت را حفظ کنم و قصد دارم همچنان که به جلو می رویم آن را حفظ کنم.

اما من همچنین می‌خواهم عادت‌های نوشتاری خود را به سطح بالاتری برسانم و هر روز 1000 کلمه بنویسم. برخی از آن کلمات تبدیل به کتاب و دوره خواهند شد و برخی از آنها پست های دوشنبه و پنجشنبه من خواهند بود.

زنجیره «1000–کلمه–در–روز» من در حال حاضر 4 است. (هفته گذشته قبل از قطع کردن آن برای یک روز به عدد 5 رسیدم.)

ممکن است خودتان چند شروع اشتباه داشته باشید، اما در نهایت امیدوارم که هم من و هم شما به سادگی به خودمان بگوییم: «زنجیره را نشکن».

لینک منبع

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.