لینک کوتاه مطلب : https://hsgar.com/?p=6518

ESG باید به یک معیار ساده خلاصه شود: انتشار

منشما هستید افرادی که تمایلی به سرمایه گذاری در شرکت هایی دارند که کره زمین را آلوده می کنند، با کارگران بدرفتاری می کنند و اعضای هیئت مدیره آنها را با دوستان خود پر می کنند، بدون شک از یکی از داغ ترین روندهای مالی آگاه خواهید شد: محیط زیست، اجتماعی و حاکمیت.esg) سرمایه گذاری این تلاشی است برای بهتر کارکردن سرمایه داری و مقابله با تهدید جدی ناشی از تغییرات آب و هوایی. در سال های اخیر بالون شده است. غول‌های مدیریت سرمایه‌گذاری ادعا می‌کنند که بیش از یک سوم دارایی‌های آنها، یا در مجموع 35 تریلیون دلار، از طریق یک دستگاه نظارت می‌شود. esg لنز یا لنز دیگر همه جا بر لبان روسا و مسئولان است.

به این داستان گوش کن
از صدا و پادکست بیشتر لذت ببرید iOS یا اندروید.

مرورگر شما از عنصر

با گوش دادن به مقالات صوتی ما هنگام انجام چند کار در زمان صرفه جویی کنید

ممکن است امیدوار باشید که چیزهای بزرگی از این اتفاق بیفتد. شما اشتباه می کنید. متأسفانه این سه نامه برای تبلیغات و جنجال به صورت خلاصه شده است. سیاستمداران راست‌گرای آمریکایی یک «کارتل آب‌وهوایی» را مسئول افزایش قیمت‌ها در پمپ بنزین می‌دانند. افشاگران این صنعت را با فریب دادن مشتریان خود به “گرین شویی” متهم می کنند. شرکت هایی از گلدمن ساکس گرفته تا دویچه بانک با تحقیقات نظارتی مواجه هستند. همانطور که گزارش ویژه این هفته ما به پایان می رسد، اگرچه esg اغلب با نیت خوب است که عمیقاً ناقص است. این خطر تعیین اهداف متضاد برای شرکت ها، حذف پس انداز کنندگان و منحرف کردن تمرکز از وظیفه حیاتی مقابله با تغییرات آب و هوایی است. این یک آشفتگی نامقدس است که باید بی رحمانه ساماندهی شود.

عبارت esg قدمت آن به سال 2004 برمی‌گردد. ایده این است که سرمایه‌گذاران باید شرکت‌ها را نه تنها بر اساس عملکرد تجاری‌شان، بلکه بر اساس سوابق زیست‌محیطی و اجتماعی و حاکمیت آن‌ها، معمولاً با استفاده از نمرات عددی، ارزیابی کنند. چندین نیرو آن را وارد جریان اصلی کرده اند. افراد بیشتری می خواهند به گونه ای سرمایه گذاری کنند که با نگرانی های آنها در مورد گرم شدن کره زمین و بی عدالتی هماهنگ باشد. شرکت های بیشتر، از جمله یک شرکت خواهر اقتصاد دان، پیشنهاد esg تحلیل و بررسی. با توجه به اینکه دولت ها اغلب در بن بست هستند، بسیاری از مردم احساس می کنند که تجارت باید مشکلات جامعه را حل کند و به همه سهامداران، از جمله تامین کنندگان و کارگران، نه فقط سهامداران، خدمت کند. و سپس نفع شخصی یک صنعت مدیریت دارایی است که هرگز شناخته نشده است که در دهان یک اسب هدیه به نظر برسد: فروش محصولات پایداری به آن امکان می دهد هزینه بیشتری دریافت کند و آسیب طولانی مدت کاهش هزینه ها را کاهش دهد.

متاسفانه esg از سه مشکل اساسی رنج می برد. اول، از آنجایی که مجموعه‌ای از اهداف را گرد هم می‌آورد، هیچ راهنمای منسجمی برای سرمایه‌گذاران و شرکت‌ها فراهم نمی‌کند تا مبادلاتی را که در هر جامعه اجتناب‌ناپذیر است، انجام دهند. ایلان ماسک از تسلا یک کابوس حاکمیت شرکتی است، اما با محبوبیت خودروهای الکتریکی به مقابله با تغییرات آب و هوایی کمک می کند. تعطیلی یک شرکت استخراج زغال سنگ برای آب و هوا خوب است اما برای تامین کنندگان و کارگران آن وحشتناک است. آیا واقعاً می توان به سرعت تعداد زیادی نیروگاه بادی بدون آسیب رساندن به اکولوژی محلی ساخت؟ با بیان اینکه این درگیری ها وجود ندارند یا به راحتی قابل حل هستند، esg هذیان را پرورش می دهد

مشکل دوم این صنعت این است که در مورد مشوق ها صریح نیست. این ادعا می کند که رفتار خوب برای شرکت ها و سرمایه گذاران سودآورتر است. در واقع، اگر بتوانید این انگ را تحمل کنید، اغلب برای یک کسب‌وکار بسیار سودآور است که هزینه‌های خارجی مانند آلودگی را به جامعه وارد کند نه اینکه مستقیماً آنها را متحمل شود. در نتیجه ارتباط بین فضیلت و عملکرد مالی مشکوک است. سرانجام esg دارای یک مشکل اندازه گیری است: سیستم های مختلف امتیازدهی دارای ناهماهنگی فاصله هستند و به راحتی بازی می شوند. رتبه بندی اعتباری بین آژانس های رتبه بندی 99% همبستگی دارد. در مقابل، esg رتبه بندی ها کمی بیشتر از نیمی از زمان است. شرکت ها می توانند خود را بهبود بخشند esg با فروش دارایی ها به مالک دیگری که آنها را مانند قبل اداره می کند، امتیاز کسب کنید.

هرچه سرمایه گذاران نسبت به چنین هشیاری عاقل تر می شوند، بدبین تر می شوند. این، همراه با آشفتگی در بازارهای مالی، هجوم پول به صندوق های پایدار را کند می کند. پس مطمئنا وقت آن است که تجدید نظر کنیم. اولین گام این است که این سه حرف را جدا کنید: ه، س و g. هرچه اهداف بیشتری برای اصابت وجود داشته باشد، احتمال حمله به هر یک از آنها کمتر است. با توجه سدر یک اقتصاد پویا و غیرمتمرکز، شرکت‌های منفرد تصمیم‌های متفاوتی در مورد رفتار اجتماعی خود در جهت دستیابی به سود بلندمدت در چارچوب قانون می‌گیرند. شرکت‌های فناوری ممکن است برای حفظ ارزش‌های کارکنان جوان به آنها متوسل شوند. شرکت‌هایی که در صنایع رو به افول هستند ممکن است مجبور شوند افراد را اخراج کنند. هیچ قالبی وجود ندارد. هنر مدیریت، یا g، آنقدر ظریف است که نمی توان با علامت گذاری جعبه به تصویر کشید. شرکت‌های فهرست‌شده بریتانیا دارای کد حاکمیتی دقیق و عملکرد ضعیفی هستند.

بهتر است به سادگی روی آن تمرکز کنید ه. با این حال حتی آن نیز به اندازه کافی دقیق نیست. محیط زیست یک اصطلاح فراگیر است، از جمله تنوع زیستی، کمبود آب و غیره. تا کنون مهم ترین خطر ناشی از انتشار گازهای گلخانه ای است، به ویژه آنهایی که توسط صنایع آروغ زدن کربن ایجاد می شوند. به زبان ساده، ه باید نه برای عوامل محیطی، بلکه تنها برای انتشار گازهای گلخانه ای باشد. سرمایه‌گذاران و تنظیم‌کننده‌ها در حال حاضر تلاش می‌کنند تا افشای انتشار گازهای گلخانه‌ای خود توسط شرکت‌ها را یکنواخت‌تر و جهانی‌تر کنند. هرچه استانداردتر باشند، ارزیابی اینکه کدام شرکت‌ها مقصر بزرگ کربن هستند و کدام شرکت‌ها بیشترین تلاش را برای کاهش انتشار گازهای گلخانه‌ای انجام می‌دهند، آسان‌تر خواهد بود. مدیران صندوق‌ها و بانک‌ها باید بهتر بتوانند ردپای کربن پرتفوی‌های خود و کاهش آن‌ها در طول زمان را ردیابی کنند.

ناپایدار

اطلاعات بهتر به تنهایی به مبارزه با گرمایش جهانی کمک خواهد کرد. با آشکار کردن دقیق‌تر اینکه کدام شرکت‌ها آلوده کننده هستند، به مردم کمک می‌کند تا بفهمند واقعاً چه چیزی در آب و هوا تفاوت ایجاد می‌کند. تعداد فزاینده‌ای از مصرف‌کنندگان و سرمایه‌گذاران نوع‌دوست ممکن است ترجیح دهند شرکت‌های پاک را ترجیح دهند، حتی اگر از نظر مالی برای آنها هزینه داشته باشد. و حتی اگر امروز بتوانند از آلودگی رهایی یابند، بسیاری از شرکت‌ها و سرمایه‌گذاران انتظار دارند که مقررات سخت‌گیرانه‌تر انتشار کربن در نهایت فرا برسد و بخواهند خطرات خود را اندازه‌گیری کنند و مدل‌های تجاری خود را تطبیق دهند.

با این حال اشتباه نکنید: اقدامات شدیدتر دولت اکنون ضروری است. ما مدت‌هاست که برای قیمت‌های کربن بسیار بالاتر بحث کرده‌ایم که بازار را برای نجات کره زمین مهار کند. امروزه طرح‌های قیمت‌گذاری 23 درصد از انتشار جهانی را پوشش می‌دهند که تقریباً دو برابر سطح پنج سال پیش است. اما باید کارهای بیشتری انجام شود، به ویژه در آمریکا. این اقدام دولت، همراه با افشای واضح و مستمر است که می‌تواند سیاره را نجات دهد، نه مخفف‌هایی که در معرض خطر اغراق‌آمیز و گاف سطحی باشد.

فقط برای مشترکین: برای مشاهده نحوه طراحی جلد هر هفته، در خبرنامه هفتگی Cover Story ما ثبت نام کنید. برای اطلاعات بیشتر در مورد اینکه چرا ESG نیاز به بازنگری دارد، به پادکست “Money Talks” ما گوش دهید. برای پوشش بیشتر تغییرات اقلیمی، برای The Climate Issue، خبرنامه دو هفته‌ای ما ثبت‌نام کنید، یا از مرکز تغییرات آب و هوایی ما دیدن کنید.

لینک منبع

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.