لینک کوتاه مطلب : https://hsgar.com/?p=6574

نمایی غیر جامع و در عین حال نسبتاً کامل از فناوری بزرگ از طریق آمازون، اپل، آلفابت، و خطوط تولید مصرف کننده مایکروسافت

[Click any image to enlarge]

در آخرین نسخه کتابخانه Papercuts، قرار گرفتن در معرض فناوری بزرگ را تکه تکه کنید، ایده بزرگ شامل تحریم یا تلاش برای شکست دادن Big Tech نیست، زیرا از این فرض عمومی شروع می شود که این چهار شرکت به این زودی ها از بین نخواهند رفت.

در عوض، در این کتاب تمرکز بر ترویج استراتژی‌های اساسی است که مصرف‌کننده معمولی می‌تواند از آنها استفاده کند قطعه استفاده آنها از فناوری بزرگ، هدف از تلاش این است که از وابستگی بیش از حد به هر یک از این حباب های صنعت در حال گسترش اجتناب کنند.

در بالا یک نسخه اصلاح شده از centerfold را مشاهده می کنید قرار گرفتن در معرض فناوری بزرگ را تکه تکه کنید، که ما به صورت آنلاین ارائه می کنیم تا این اطلاعات به موقع را در حالی که هنوز به روز است به اشتراک بگذاریم.

توجه داشته باشید که خرید اخیر آمازون از One Medical قبلاً اضافه شده است، اگرچه نسخه چاپی آن هنوز فهرست اصلی را در حال حاضر دارد که قبل از انتشار در ژوئن 2022 نهایی شد.

به‌روزرسانی‌های آینده مشمول پهنای باند محدود ما خواهند بود، اما در حالی که اینجا هستیم، از این فرصت استفاده می‌کنیم تا کمی در مورد روند خود در کنار هم قرار دادن تجسم به اشتراک بگذاریم… زیرا این چالشی بود که اغلب از دادن خود پشیمان می‌شویم!

طرح‌های اولیه پاییز 2021 خطوط تولید بسیار واضح‌تر و صنایع بسیار کمتری را تصور می‌کردند که در نهایت روی میز قرار گرفتند…

نمونه اولیه صفحه گسترده فناوری بزرگ را از طریق شبکه‌ای از شرکت‌ها بر اساس صنعت منتشر می‌کند، اگرچه در این مرحله شبکه عمدتاً خالی است.

… اما برای درک نیاز به تکه تکه شدن در وهله اول، باید نوعی چشم انداز ترسیم شده از تمام این به اصطلاح فناوری بزرگ وجود داشت.

به این ترتیب، تجسم در مرکز برای این عنوان اجباری به نظر می رسید، و ما را با دو چالش کلیدی مواجه کرد:

  1. شناسایی خط تولید کامل مصرف کننده هر شرکت
  2. ایجاد یک سیستم سازمانی منسجم برای پوشش تمام بخش های بازار و صنایع درگیر

اگر از ابتدا تصمیم نمی‌گرفتیم که عنصر بصری را تا حد امکان ساده نگه داریم، چالش سوم طراحی بود…

با توجه به اینکه این طرح نوعی ابر کلمه بود، به جمع‌آوری خطوط تولید و دست زدن به تمام صنایعی که روی آن‌ها دست زده بودند، بود، که فرآیندهایی بودند که ما در یک الگوی متناوب انجام می‌دادیم تا از گم شدن بیش از حد جلوگیری کنیم.

به نظر می رسد که همگام شدن با مظاهر بی شمار Big Tech حتی برای شرکت های درگیر چالش برانگیز است. همانطور که به طور کامل (همراه با تمام تحقیقات ما) در منابع برای قرار گرفتن در معرض فناوری بزرگ را تکه تکه کنید، فهرست هایی که خود شرکت ها در خطوط تولید خود نگه می دارند به همان اندازه که سایر منابعی که در سرتاسر وب در مورد این موضوع ساخته و ارسال شده اند، ناقص یا قدیمی هستند. … البته، اکنون این شامل تجسم ما در بالا می شود، که احتمالاً تا پایان هفته منسوخ خواهد شد.

به همین دلیل است که با وجود اینکه به فرمت چاپی اختصاص داده شده است، ما یک نسخه دیجیتالی از این را به اشتراک می گذاریم تا هم از لحظه به بهترین شکل استفاده کنیم و هم از تمام تلاش هایی که برای آن انجام شده است.

یک شرکت با هر نام دیگری می تواند یک محصول، خدمات، برند یا شرکت تابعه باشد.

مرور لیست‌های بی‌پایان، نقشه‌های سایت، و صفحات ویکی‌پدیا، بدون ذکر تمام پاورقی‌ها، از ابتدا تا انتها یک پروژه کاملاً ترسناک بود.

از همان ابتدا مشخص بود که این تجسم هرگز کامل نخواهد بود

… اما مراقبت زیادی برای پوشش دادن هر چه بیشتر مبانی انجام شد، حتی اگر بسیاری از قوانین و دلایل به صورت دقیق بیان نشده باشند. اولویت بر روی عناصری بود که مصرف کننده معمولی را درگیر نوعی «قرار گرفتن» با فناوری بزرگ … در تمام اشکال مختلف آن …

نسخه 2.5 تجسم بخش مرکزی فناوری تکه تکه کردن

جمع آوری یک لیست کامل محصول یک چیز بود، اما ترتیب آنها چیز دیگری بود.

همه این خطوط تولید بسیار متنوع چه بازارها و صنایعی را پوشش می‌دهند، این چهار شرکت چه پیشنهاداتی را به اشتراک می‌گذارند، و چگونه همه آنها با یکدیگر ارتباط دارند؟

این یک آشفتگی بزرگ است، اما همانطور که خواننده را در کتاب قدم می زنیم، موضوع با آنچه از محاسبات شخصی ما باقی مانده آغاز می شود، توسط تلفن های ما برداشته می شود، و سپس به ابر هدایت می شود، ما وارد “همه چیز دیگر” می شویم. فناوری بزرگ…

نمونه اولیه صفحه گسترده محصولات، خدمات و صنایع فناوری بزرگ که به عنوان کلیدی برای بخش مرکزی سازماندهی شده اند.

همانطور که در ما بحث شد به روز رسانی لیست پستی از ماه می، بسیاری از چیزها به شماره 8 راه پیدا نکردند، زیرا Big Tech موضوع بزرگی برای محصور کردن بود. مطالب مربوط به دو یا سه عنوان دیگر از پنجاه پیش نویس به اضافه خارج شد قرار گرفتن در معرض فناوری بزرگ را تکه تکه کنید، با تمرکز به آرامی به سمت دو هدف: جلب نظر خواننده در مورد دسترسی گسترده این چهار شرکت، و شناسایی راه هایی که ممکن است از قرار گرفتن کامل در برنامه های خود جلوگیری کنند، … نه نیاز به این است که از نظر فنی تمایل داشته باشید.

با این حال، از نظر تجسم، موارد اصلی که احتمالاً گم شده اند، اجزای اساسی بسته بندی شده در سیستم عامل ها، مانند ساعت و ماشین حساب هستند. برعکس، از جمله مواردی که احتمالاً به آنها توجه نمی شود، خریدها هستند. تعداد آنها از لحاظ تاریخی آنقدر زیاد بود که ما در اینجا بیشتر از سایر مناطق به لیست‌های فعال اعتماد کردیم، اما همچنان این نام‌ها را بررسی کردیم تا ببینیم کدام شرکت‌ها در حال حاضر روی پای خود ایستاده‌اند در حالی که در دستگاه شرکت مادر خود قرار گرفته‌اند.

با این حال، با آمازون، دو دسته مورد خاص نیز وجود داشت که هر کدام در نظر گرفته شدند، اما در پایان گنجانده نشدند. اولین مورد، لیست طولانی و طولانی از خدمات نامگذاری شده در وب سرویس های آمازون بود که ارائه آنها وسوسه انگیز بود، اما برای مخاطبان غیر ضروری برای مخاطبان غیرعادی که این کتاب در نظر گرفته شده است.

دومین مورد خاص، محصولات دارای برچسب خصوصی فراوان آمازون بود، جایی که آمازون و محصولات تولید شده توسط آمازون توسط آمازون در آمازون بازاریابی می‌شوند، اما با نام تجاری غیر آمازون… اگرچه معمولاً در جایی ذکر می‌شود… اما نه همیشه.

به نظر می‌رسید این برندهای برچسب خصوصی بسیار مهم‌تر از قطعات AWS باشند، بنابراین ما تلاش زیادی برای بررسی و تأیید لیست‌های متعددی که در حال حاضر آنلاین هستند (و می‌توان آن‌ها را در مراجع نیز یافت) برای ایجاد یک کاتالوگ به‌روز انجام دادیم. از برندهای خصوصی آمازون که در حال حاضر در ایالات متحده موجود است، اما همانطور که در زیر می بینید، حتی با ذره بین در خواندن آن لیست با مشکل مواجه می شدید.

نسخه 3.3 از بخش مرکزی تکه تکه کردن فناوری بزرگ، شامل برندهای آمازون ایالات متحده

ناگفته نماند که به هیچ وجه کامل نخواهد بود. آن‌ها آهن‌های زیادی در آتش آمازون دارند که احتمالاً فهرست کاملی هم در هیچ کجا ندارند.

همچنین، از نظر قرار گرفتن در معرض، همانطور که در کتاب ما مورد بحث قرار گرفت، انواع لوازم خانگی و خطوط پوشاک که آمازون بازار خود را با آن‌ها آدم‌خواری می‌کند، تا حدی خارج از محدوده است، اما اگر کنجکاو هستید، در اینجا چیزی است که می‌توانیم تأیید کنیم…

کنار گذاشتن برندهای آمازون سخت بود، اما در غیر این صورت یک آرامش بود، درست مانند زمانی که کلمه «غیر جامع» در نهایت به معرفی این نمودار در کتاب اضافه شد.

از آنجا، آخرین مایل شامل بررسی مجدد همه لیست‌های محصول یک بار دیگر برای انتخاب اردک‌های عجیب و غریب برای مجموعه نهایی بود.

آخرین مرحله تصمیم گیری بود که چه چیزی وارد کلید صنعت می شود و چه چیزی نمی شود، که در شلوغ ترین حالتش به این شکل بود…

بیگ تک چیست؟ این تنها سوالی بود که پاسخ دادن به آن همیشه غیرممکن بود، به همین دلیل است که ما وقت گذاشتیم تا این شرکت ها را در مورد اینکه تا چه حد برچسب “فناوری” را گسترش داده اند، صحبت کنیم.

فقط به این دلیل که افراد فناوری درگیر هستند، آن را به فناوری تبدیل نمی کند، و همانطور که ما ممکن است ترجیح دهیم رشته های دیگر در مسیر خود باقی بمانند، شاید زمان آن رسیده است که در آمازون، اپل، آلفابت و مایکروسافت بوق بزنیم.

سوال غیرممکنی که برای آنها باقی مانده این است: چرا آنها از جایی که شروع کردند اینقدر دور می شوند؟

آیا اکنون فقط پول است، زیرا بسیاری از آن به نظر فنی نیستند.

اگر هدف از همان ابتدا ساخت برنامه های تلویزیونی، بازی های ویدیویی، و لوازم خانگی نبود، … شاید این بهترین کاربرد استعدادهای این شرکت ها در حال حاضر نباشد … یا فقط استفاده خنده دار از آن باشد.

در پایان جمع آوری این مرکز، تقریباً به نظر می رسید که مایکروسافت واقعاً آنقدر بزرگ نیست که شایستگی گنجاندن در مجموعه فناوری بزرگ را داشته باشد، همانطور که متا از ابتدا تصور می شد. با این حال، اکنون، در نوشتن این توضیح جزئی، ناگهان مشخص می‌شود که بیشتر دلایلی که ما حضور مایکروسافت را زیر سؤال می‌بریم، به دلیل رعایت کلی آن به چیزی است که می‌توان آن را فناوری قدیمی نامید.

و با نگاهی به این نمودار، اگر به نظر می‌رسد که مایکروسافت بیش از همه در خطوط «فناوری» باقی مانده است، اپل نشان می‌دهد که تلاش برای گسترش این طرز فکر چگونه به نظر می‌رسد در حالی که آلفابت به هر دوی آنها نشان می‌دهد که چقدر کمبود دارند. … و آمازون … چیز لعنتی خودش است … به ما یادآوری می کند که این شرکت های فناوری بزرگ ممکن است کمتر از آن چیزی باشند که به راحتی توسط رسانه ها و برچسب های آسان ما بسته بندی شده اند.

به هر حال… هر طور که شما این لیست کوتاه را دسته بندی کنید، مصرف کننده معمولی هنوز کار خود را برای برخورد با چنین غول هایی انجام می دهد. با قرار گرفتن در معرض فناوری بزرگ را تکه تکه کنیدمانند همه عناوین کتابخانه Papercuts، ما امیدواریم که آگاهی را نسبت به وضعیتی که بدیهی تلقی می شود افزایش دهیم و راه های کمی برای ایجاد تغییر در هر جایی که می توانیم ارائه دهیم.

علاقه مند به خواندن آن هستید؟ کپی خود را امروز سفارش دهید!

لینک منبع

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.