لینک کوتاه مطلب : https://hsgar.com/?p=6571

Godot Engine – توسعه Godot 4.0 قبل از اولین نسخه بتا وارد حالت انجماد می شودنویسنده: یوری سیزوف
28 ژوئیه 2022

ما مصمم هستیم که نسخه پایدار Godot 4.0 را در اسرع وقت ارائه کنیم. برای رسیدن به این هدف، باید تمرکز را از پیاده‌سازی ویژگی‌های جدید و هیجان‌انگیز به سمت تثبیت عملکرد موجود و رفع اشکال‌ها تغییر دهیم.

جاده بتا 1

با در نظر گرفتن آن، موثر است 3 آگوست ما وارد مرحله انجماد ویژگی ها شده ایم و هیچ تغییری در آن وجود ندارد نقشه راه گودو 4.0 مورد انتظار خواهد بود. اگر کار معلقی دارید که کاملاً می‌خواهید در Godot 4.0 ببینید، آن را قبلا ارسال کنید 3 آگوست. می‌توانید یک درخواست کشش باز کنید یا مستقیماً با تیم تولید تماس بگیرید تا کارتان بررسی شود.

لطفاً خود را خسته نکنید و از ترد کردن خودداری کنید. همیشه نسخه های آینده وجود دارد، به خصوص اگر پیشرفت شما سازگاری را از بین نبرد. پس از انتشار نسخه 4.0، هدف ما این است که چرخه های توسعه بسیار کوتاه تری برای نسخه های 4.x داشته باشیم، بنابراین انتظار برای ویژگی های جدید نباید طولانی باشد.

در عین حال، ما شروع به ارزیابی مجدد هر روابط عمومی ارسال شده برای نقطه عطف 4.0 کرده‌ایم. ما می‌خواهیم ارزیابی کنیم که آیا اصلاح یا ویژگی پیشنهادی برای اجرای پروژه به نسخه‌ی پایدار بعدی کاملاً ضروری است یا خیر. ویژگی‌هایی که هیچ اضطراری را نشان نمی‌دهند به نسخه‌های بعدی ارائه خواهند شد. این به ما کمک می کند تا دامنه را محدود کنیم و مطمئن شویم که می توانیم این چرخه توسعه را به پایان برسانیم.

توسط 17 آگوست، ما می خواهیم درک خوبی از چه ویژگی هایی داشته باشیم بتا 1. به همین دلیل مهم است که کارهای معلق خود را خیلی قبل از آن ارسال کنید. اگر همه چیز طبق برنامه ما پیش برود، باید طی 5 تا 6 هفته آینده اولین نسخه بتای Godot 4.0 را داشته باشیم.

برای تکرار طرح:

  • 3 آگوست – نقشه راه برای 4.0 وارد انجماد ویژگی می شود. قبل از آن کار خود را ارسال کنید
  • 17 آگوست – محدوده بتا 1 مشخص شده است. بررسی و ارزیابی روابط عمومی ادامه دارد.
  • اوایل سپتامبر – بتا 1 منتشر شد.

ملاحظات فاز بتا

لطفا توجه داشته باشید که فاز بتا به این معنی نیست که موتور پایدار و آماده برای استفاده تولید است. ما نمی‌توانیم تضمین کنیم که نسخه‌های بتا Godot 4 دارای تغییرات شکستن سازگاری یا باگ‌های حیاتی نباشند. اگر می خواهید یک پروژه تجاری با موتور بسازید، لطفاً حداقل منتظر اولین نامزد انتشار باشید. تا آن زمان، ما به رفع اشکالات و بهبود ویژگی‌های موجود ادامه می‌دهیم، در صورت لزوم، سازگاری را قطع می‌کنیم تا اصطکاک کم و اثربخشی بالا باشد.

برخی از کارها هنوز می توانند در مرحله بتا مجاز باشند. ویژگی‌های بزرگ‌تر همچنان می‌توانند ادغام شوند، اگر قبل از انتشار نسخه بتا 1 تأیید شده باشند. با توجه به اینکه از پشتیبانی نسبتاً بالایی برخوردار هستند، می‌توان پیشرفت‌های کوچک‌تر را نیز تأیید کرد. شکست سازگاری در این مرحله باید حداقل باشد یا بهتر است از آن اجتناب شود. مرحله بتا بسیار شبیه به سیاست های ما برای توسعه فعلی شاخه 3.x است، بنابراین می توانید به تجربه خود در این زمینه مراجعه کنید.


اگر می خواهید به موتور کمک کنید، اکنون زمان بسیار خوبی برای انجام این کار است! هرچه سریعتر بتوانیم مشکلات موجود را برطرف کنیم، همه زودتر می توانند از تکرار جدید گودو لذت ببرند. می توانید با خواندن دستورالعمل های ما برای مشارکت کنندگان شروع کنید. سپس در GitHub برای مشکلاتی که وجود دارد نگاه کنید ممکن است برای شما جالب باشد، سعی کنید آنها را بازتولید کنید و راه حلی پیدا کنید.

از حمایت شما متشکرم

لینک منبع

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.