لینک کوتاه مطلب : https://hsgar.com/?p=6568

Retool 45 میلیون دلار با ارزش 3.2 میلیارد دلار جمع آوری می کند تا ساخت نرم افزار سفارشی را به آسانی خرید از قفسه آسان کند – TechCrunch

انفجار محاسبات ابری، شبکه‌های باند پهن، دستگاه‌های هوشمندتر و رواج ساخت استارت‌آپ‌های SaaS، جهانی از نرم‌افزار را برای کسب‌وکارها و مصرف‌کنندگان ایجاد کرده است: هر کاری که می‌خواهید یا نیاز دارید انجام دهید، برنامه‌ای برای آن وجود دارد، همانطور که اپل زمانی معروف بود. گفت.

اما این تنها بازی در شهر نیست. یک استارت آپ تماس گرفت ابزار مجدد معتقد است که هنوز مسافت پیموده شده و کارهای مهمی برای انجام دادن در دنیای نرم افزارهای سفارشی باقی مانده است – برنامه هایی که برای یک کاربری خاص و یک کاربر خاص توسعه یافته اند. از زمان تأسیس در سال 2017، بیش از 500000 برنامه بر روی پلتفرم خود ساخته شده است که میلیاردها پرس و جو حاکی از استفاده قوی از آن نرم افزار است. و امروز، جمع‌آوری سرمایه قابل توجهی به مبلغ 45 میلیون دلار به ارزش 3.2 میلیارد دلار اعلام می‌کند تا بر کشش خود در بازار تأکید بیشتری کند.

ایده Retool، به قول مدیرعامل و یکی از بنیانگذاران دیوید هسو، این است که “روشی جدید برای ساختن نرم افزار” ارائه می دهد.

او گفت: “تز اصلی ما این است که وقتی به نحوه ساخت نرم افزار در 20 یا 30 سال گذشته نگاه می کنید، واقعاً تغییری نکرده است.”

پشت کامپیوترتان می نشینید و دور تایپ می کنید و این بر اساس آموزش واقعاً تخصصی و دانش تخصصی است، Hsu ادامه داد: «ایده پشت Retool این است که شاید راه بسیار سریع تری برای ساختن نرم افزار وجود داشته باشد.» در اینجا، شما از واسط‌های کشیدن و رها کردن برای اجزای اصلی استفاده می‌کنید، با کد نوشته شده در بالای آن، “برای 20٪ یا 30٪ آخر” کار، که در نتیجه چیزی انعطاف‌پذیر و سفارشی‌سازی شده با آنچه کاربران نیاز دارند، می‌شود.

اگر Retool راه خود را داشته باشد، نرم افزار واقعاً ممکن است دنیا را بخور، اما به نظر می رسد که در قالب غذاهای مختلف عرضه می شود.

بودجه، که Retool برای من به عنوان یک سری C2 توصیف کرده است، از سوی Sequoia Capital، جان و پاتریک کولیسون، بنیانگذاران Stripe، نات فریدمن، مدیر عامل سابق GitHub، الاد گیل، دنیل گراس، و Caryn Marooney، معاون سابق ارتباطات تامین می‌شود. در فیسبوک که اکنون شریک Coatue است. همه سرمایه گذاران قبلی شرکت هستند. این دور پس از جمع آوری متوسط ​​20 میلیون دلاری سری C در دسامبر 2021 (که ارزش آن را 1.93 میلیارد دلار برآورد کرد) آغاز شد.

تا به امروز، Retool اساساً بر روی دسته‌ای از نرم‌افزارها تمرکز کرده است که معمولاً به عنوان «برنامه‌های داخلی» توصیف می‌شوند – نه نرم‌افزارهای رو به مشتری یا مشتری‌دار، بلکه ابزارهایی برای کمک به افراد در سازمان‌ها در انجام وظایفشان.

مشتریان آن شامل شرکت‌های زیادی هستند که شاید فکر می‌کردید قبلاً توانایی ساخت چنین چیزهایی را داشته‌اند – بازیکنان بزرگ فناوری مانند آمازون و پینترست و کورسرا، و همچنین NFL، NBCUniversal و دیگران. این جدیدترین تزریق برای دو برابر کردن کارهایی که انجام می‌داد، و استخدام استعدادهای بیشتر، ایجاد قابلیت‌های پیشرفته‌تر و عمیق‌تر، و گسترش جغرافیایی از پایگاه اصلی خود در سانفرانسیسکو استفاده می‌شود.

پلتفرم اصلی Retool امروزی در حدود 90 “مولفه” ساخته شده است که می توانند با هم تطبیق داده شوند – نه چندان در یک رویکرد “کد کم” بلکه برای توسعه دهندگان و مهندسان نرم افزار که برخی از بلوک های ساختمانی اساسی مانند فرم ها، نمودارها و جداول را به دست آورند. از راه. علاوه بر این، اعتبار، دسترسی و سایر ابزارهای مورد نیاز برای تأیید اینکه همه آن‌طور که باید کار می‌کنند را نیز فراهم می‌کند. سپس توسعه‌دهندگان می‌توانند هر پایگاه داده یا API را متصل کنند – هر چیزی که دارای API REST یا GraphQL باشد، و همچنین PostgreSQL، MongoDB و سایر ذخیره‌گاه‌های داده – برای تکمیل نوشتن بقیه نرم‌افزار.

شرط Hsu این است که این رویکرد ساخت و نگهداری نرم افزار سفارشی را بسیار آسان تر می کند. او گفت که دو هفته رشد معمولی را می توان به یک روز کاهش داد.

تمرکز روی اپلیکیشن های داخلی جالب است. به نوعی، به این معنی است که نمایه Retool نسبتاً پایین باقی می ماند. Hsu گفت که این یک انتخاب استراتژیک بود که شرکت انجام داد، زیرا برنامه های داخلی بیش از 50 درصد از برنامه های موجود در جهان را تشکیل می دهند، و دقیقاً مورد استفاده برای جایی هستند که سازمان ها ممکن است به چیزی سفارشی تر نیاز داشته باشند، که ممکن است در یک برنامه خصوصی اجرا شود. ابر، یا در فرض، یا به سادگی با هر آنچه که در سیستم‌های قدیمی و مدرن‌تر استفاده می‌کنند کار کنند.

با این حال، مهم است که توجه داشته باشید که این جایی نیست که شرکت خود را درازمدت می‌بیند. برنامه‌های آینده شامل قابلیت‌هایی برای توسعه‌دهندگان می‌شود که به توسعه‌دهندگان اجازه می‌دهد روی اپلیکیشن‌های مشتری‌دار و محصولات بالقوه مشتری‌دار نیز کار کنند. داشتن حمایت از بنیانگذاران Stripe در این زمینه بسیار جالب است: ابزارهای Stripe دقیقاً برای کمک به ساخت این دو دسته دوم از برنامه ها طراحی شده اند.

مطمئناً تعدادی از مشتریان فعلی دارد که ممکن است بخواهند از این نوع توسعه استفاده کنند، در صورت راه اندازی. «انعطاف پذیری و سهولت پلت فرم Retool، محدوده نقشه راه ابزارهای داخلی ما را از سال ها به چند ماه تبدیل کرده است. شون سائوجی، مدیر ارشد مهندسی در Coursera در بیانیه‌ای به TechCrunch گفت: Retool روش کار ما را تغییر داده است.

رشد و موقعیت یابی Retool بسیار جذاب است، به ویژه به دلیل زیگ کردن آن در زمانی که خیلی چیزهای دیگر در حال حرکت هستند. دیدن Sequoia که پول زیادی را پشت سر یک ایده نابهنگام دیگر – یک برنامه پیام‌رسان (WhatsApp) – در زمانی که به نظر می‌رسید آن فضا هم کاملاً دوخته شده بود، تعجب آور نیست.

برایان شرایر، یکی از شرکای Sequoia، گفت: «Retool در تقاطع دو روند اصلی قرار دارد: ظهور توسعه‌دهنده، و اهمیت روزافزون برتری عملیاتی پس از یک بیماری همه‌گیر که یک دهه تحول دیجیتال را به دو سال تبدیل کرد.» Retool به مهندسان این امکان را می‌دهد تا با ساختن نرم‌افزار داخلی بسیار سریع، عملیات شرکت‌های خود را تسریع بخشند. Retool برای تعریف آینده ابزارسازی داخلی در سازمان و به طور گسترده تر، نحوه توسعه واقعی توسعه دهندگان موقعیت خوبی دارد. در مواجهه با عدم قطعیت اقتصاد کلان، پیشنهاد ارزش Retool حتی واضح‌تر است.

لینک منبع

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.