لینک کوتاه مطلب : https://hsgar.com/?p=6611

صنعت فناوری بریتانیا با ارزش 1 تریلیون دلار، تبدیل به سومین کشوری شد که به نقطه عطفی دست یافت

ارزش صنعت فناوری بریتانیا در حال حاضر 1 تریلیون دلار (764 میلیارد پوند) است که نقطه عطفی است که قبلا تنها توسط ایالات متحده و چین به آن رسیده بود.

این ارقام که ترکیبی از ارزش‌گذاری‌های شرکت‌های فناوری دولتی و خصوصی بریتانیا است، ارزش صنعت فناوری بریتانیا را بیش از دو برابر آلمان و تقریباً پنج برابر بیشتر از فرانسه و سوئد نشان می‌دهد.

این بر اساس داده‌های Dealroom است که برای شورای اقتصاد دیجیتال بریتانیا تحلیل شده است.

در سال 2018، اکوسیستم فناوری بریتانیا 446 میلیارد دلار ارزش داشت. اما افزایش رشد بین سال‌های 2020 و 2021 – که با تحول دیجیتالی سریع در طول همه‌گیری همه‌گیر تسریع شد – اکوسیستم فناوری بریتانیا را تا 42 درصد به سمت نقطه عطف یک تریلیون دلاری سوق داد.

سطوح بی سابقه سرمایه گذاری های سرمایه گذاری خطرپذیر به افزایش ارزش شرکت های فناوری بریتانیا کمک کرده است، به طوری که این گزارش نشان می دهد که این کشور اکنون خانه 13 شرکت دکاکورن است – شرکت هایی که ارزش آنها 10 میلیارد دلار یا بیشتر است.

از جمله شرکت فین‌تک Revolut، شرکت مرکز داده Global Switch و شرکت نیمه‌رسانا Arm، که در حال حاضر در حال آماده‌سازی برای عرضه اولیه اولیه سهام ایالات متحده پس از ادغام خود با Nvidia است.

هشت مورد از 13 دکاکورن بریتانیا، شرکت‌های فین‌تک هستند، بخش‌ای که بر چشم‌انداز فناوری بریتانیا تسلط دارد و سال گذشته رکورد 8.56 میلیارد پوند بودجه به‌دست آورد.

اکثریت تک شاخ های بریتانیا در لندن واقع شده اند، اما 44 مورد از آنها اکنون در خارج از پایتخت قرار دارند.

صنعت فناوری بریتانیا به ارزش 1 تریلیون دلاری رسید: یک “لحظه آبخیز”

جرارد گرچ، مدیر اجرایی Tech Nation، نقطه عطف 1 تریلیون دلاری را به عنوان “لحظه ای نقطه عطف برای فناوری بریتانیا” توصیف کرد.

گرچ افزود: «این صنعت چالش های جهانی سختی را پشت سر گذاشته و قوی تر از همیشه ظاهر شده است. ده سال پیش، مردم می گفتند که استارت آپ های کافی در بریتانیا وجود ندارد. پنج سال پیش، مردم گفتند که اسکیل آپ به اندازه کافی وجود ندارد.

هر روز، شرکت‌های فناوری نوآورانه و تجربی در سراسر بریتانیا راه‌اندازی می‌شوند که به نسل بعدی تک‌شاخ‌ها و دکاکورن‌ها تبدیل خواهند شد.»

این گزارش همچنین نشان داد که 14 تک شاخ به ارزش بین 5 تا 10 میلیارد دلار وجود دارد که نشان می دهد در سال های آینده تعداد بیشتری از تک شاخ ها به صحنه خواهند آمد.

کریس فیلپ، وزیر دیجیتال، که این ارقام را امروز در وست میدلندز Tech Review اعلام خواهد کرد، گفت: «صنعت فناوری ما از قدرتی به قدرت رسیده است، از بقیه اروپا پیشی گرفته و به عنوان سومین کشوری که به این نقطه عطف رسیده است، وارد کتاب های تاریخ شده است. در بیرمنگام

ما سخت کار می‌کنیم تا بریتانیا را به بهترین مکان در جهان برای تأسیس، رشد یا شناور کردن کسب‌وکارهای فناوری – چه استارت‌آپ‌های اولیه و چه نوآوران جهانی – تبدیل کنیم و اطمینان حاصل کنیم که بهترین استعداد، سرمایه‌گذاری و مقررات را برای شکوفایی دارند. “

آخرین آمار، موقعیت بریتانیا را به عنوان یکی از قطب های فناوری پیشرو در جهان تثبیت می کند. اوایل امسال فاش شد که شرکت‌های فناوری بریتانیا 38 درصد از ارزش‌گذاری ترکیبی تک‌شاخ‌های اروپایی در سال 2021 را تشکیل می‌دهند که بالاترین درصد در سراسر قاره است.

در سه ماه اول سال 2022، شرکت‌های فناوری بریتانیا در حال حاضر بیش از 6 میلیارد پوند جذب کرده‌اند که بیش از نیمی از آن (3.3 میلیارد پوند) توسط شرکت‌های فین‌تک جمع‌آوری شده است.

سال گذشته، شرکت های فناوری بریتانیا رکورد 29.4 میلیارد پوند جمع آوری کرد. تحقیقات دولتی که در سال گذشته منتشر شد نشان داد که بخش دیجیتال بریتانیا در مسیر افزایش 190 میلیارد پوندی ارزش به اقتصاد بریتانیا و ایجاد نزدیک به 700000 شغل طی سه سال آینده است.

لینک منبع

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.