لینک کوتاه مطلب : https://hsgar.com/?p=6712

LibRedirect

یک برنامه افزودنی وب که درخواست‌های یوتیوب، توییتر، اینستاگرام… را به قسمت‌های مقدماتی و بک‌اندهای دوستدار حریم خصوصی جایگزین می‌کند.

چرا LibRedirect؟

معمولاً ویدیوهای YouTube را از طریق سرور youtube.com تماشا می کنید. مشکل این است که هر چیزی که تماشا می کنید به حساب Google شما مرتبط است. حتی اگر از حساب کاربری استفاده نکرده باشید، آدرس IP شما همچنان قابل مشاهده است. حتی اگه استفاده کردی تور، تو هنوز داری جاوا اسکریپت فعال است، یک زبان برنامه نویسی که می تواند اطلاعات زیادی در مورد مرورگر و سیستم شما به دست آورد که کمی ترسناک است. فقط برو به deviceinfo.me یا amiunique.org و ببینید چقدر اطلاعات برای دانستن در مورد شما در دسترس است.

بنابراین، چرا جاوا اسکریپت را غیرفعال نمی کنید؟ ایده عالی! اکنون YouTube خراب است زیرا برای عملکرد به جاوا اسکریپت نیاز دارد ¯_(ツ)_/¯

با این حال، راهی برای ایجاد اسکریپتی وجود دارد که داده‌ها را از youtube.com حذف می‌کند و آن را در یک صفحه وب ساده و زیبا که به جاوا اسکریپت نیاز ندارد ارائه می‌کند. مردم قبلاً این کار را کرده اند! یه پروژه هست به اسم کینه توز که برای تماشای ویدیوهای YouTube به جاوا اسکریپت نیاز ندارد، به عنوان مثال: https://invidious.manerakai.com/watch?v=dQw4w9WgXcQ

آن ها (Invidious و دیگران) جایگزین نامیده می شوند پیشانی ها، جایی که شما واقعاً هنوز از YouTube استفاده می کنید، اما با یک رابط متفاوت، در مورد ما، رابطی برای حفظ حریم خصوصی.

از یک نمونه Invidious با غیرفعال کردن جاوا اسکریپت + Tor استفاده کنید، و تقریبا غیرممکن است که بدانید چه کسی آن ویدیو را تماشا کرده است.

کد Invidious منبع باز است و می توانید آن را روی سرور خانگی یا رایانه شخصی خود اجرا کنید. مردم قبلاً این کار را انجام داده اند و تعداد زیادی از آنها وجود دارد موارد که اساساً سرورهایی هستند که Invidious را در نقاط مختلف جهان اجرا می کنند.

استفاده از یک نمونه با چند نفر کمک می کند تا داده های شما را با هم ترکیب کنید زیرا فقط از یک طرف وجود دارد. این مانند استفاده از یک کامپیوتر کتابخانه مشترک است.

استفاده از چند نمونه (هر بار یک نمونه تصادفی) همچنین داده های شما را بیشتر ترکیب می کند سیاهههای مربوط به درخواست اگر در وهله اول لاگ ها را ذخیره کنند، اکنون در چندین سرور به جای یک سرور متمرکز ذخیره می شوند.

استفاده از یک نمونه تصادفی و تغییر پیوندها هر بار از حالت قبلی:
https://youtube.com/watch?v=dQw4w9WgXcQ => https://invidious.manerakai.com/watch?v=dQw4w9WgXcQ
یک فرآیند دشوار است و بهترین حالت خودکار شدن است. خوب، ما این کار را کردیم!

عملکرد اصلی LibRedirect این است که استفاده از آن نمونه ها را با خودکار کردن آن آسان تر می کند. این زندگی را بسیار ساده تر و حریم خصوصی را راحت تر می کند.

آن را دانلود و نصب کنید.

هر پیوند یوتیوبی را که می خواهید تایپ کنید یا روی آن کلیک کنید، به عنوان مثال: https://youtube.com/watch?v=dQw4w9WgXcQ.
به طور خودکار شما را به یک نمونه تصادفی Invidious هدایت می کند. می توانید تغییر مسیرهای خود را در صفحه تنظیمات تنظیم کنید.

توییتر، اینستاگرام، Reddit، Imgur، TikTok، Google Translate و خیلی چیزهای دیگر نیز مشابه است!

لینک منبع

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.