لینک کوتاه مطلب : https://hsgar.com/?p=6810

معرفی Outserv: جستجوی بلاک چین با GraphQL

تمرکززدایی – پراکندگی یا توزیع عملکردها و اختیارات. –مریام وبستر

امروز، من هیجان زده هستم که راه اندازی Outserv – یک موتور جستجوی بلاک چین مبتنی بر GraphQL را اعلام کنم. Outserv شما را قادر می سازد APIهای جستجوی GraphQL درجه تولید را بر روی هر داده بلاک چین 10 برابر سریعتر از مکانیسم های موجود اجرا کنید.

پیشتاز ترکیبی منحصربه‌فرد از سیستم‌های GraphQL، Search و Cache است که همه در یک باینری اجرایی با قابلیت اجرا آسان قرار گرفته‌اند. هر کسی که مایل به جستجو در هر بخشی از داده‌های بلاک چین است، اکنون می‌تواند با استفاده از Outserv ظرف چند دقیقه جستجو را راه‌اندازی و اجرا کند، جایی که قبلاً ساعت‌ها طول می‌کشید یا در چند ساعت که قبلاً چند روز طول می‌کشید.

در دسکتاپ من، تمام تراکنش ها در کل (15 میلیون بلوک‌های) بلاک‌چین اتریوم توسط Outserv در عرض 12 ساعت از ابتدا نمایه‌سازی شدند و آماده ارائه شدند – بهبودی 10 برابری نسبت به روش‌های مرسوم.

در حالی که تمرکززدایی زیادی در خود فناوری بلاک چین وجود دارد، زیرساخت جستجوی بلاک چین هنوز تا حد زیادی متمرکز است. انگیزه کار من در Outserv برای ایجاد سطحی از تمرکززدایی است که هنوز در فضای جستجوی بلاک چین دیده نشده است.

در اینجا شش دلیل وجود دارد که چرا Outserv 10 برابر از روش‌های معمولی پرش می‌کند.

1. Outserv APIهای سریع و درجه تولید GraphQL را ارائه می دهد

پیشتاز با یک طرحواره GraphQL شروع می شود و API های GraphQL را خارج از جعبه ارائه می دهد. این طرح را می توان بدون هیچ گونه خرابی مجدداً بارگذاری کرد. هر شاخصی را می توان در زمان واقعی ساخت یا بازسازی کرد.

با استفاده از تکنیک های نمایه سازی پیشرفته شامل اعداد صحیح و بیت مپ های خروشان، اکثر پرس و جوها در عرض میلی ثانیه اجرا می شوند. حتی JSON خروجی از اجرای پرس و جو GraphQL از تکنیک های پیشرفته رمزگذاری عدد صحیح برای ایجاد خروجی فوق العاده کارآمد استفاده می کند.

2. راه اندازی Outserv آسان و سریع است

پیشتاز تنها سیستمی است که قدرت یک موتور جستجو، یک موتور کش و یک لایه GraphQL را ترکیب می کند، بنابراین جایگزین سه سیستم مختلف در تولید می شود.

این یک باینری واحد است که اجرای آن آسان است – همه با یک outserv graphql فرمان هر چیزی را می توان در عرض چند دقیقه یا چند ساعت ایندکس کرد و به کاربر این امکان را می دهد تا یک سرویس جستجو را در روز راه اندازی و اجرا کند.

با راه‌اندازی Geth و Outserv که روی یک دستگاه با تراشه Ryzen 5950x اجرا می‌شود، تمام 15 میلیون تراکنش بلاک‌های اتریوم را در عرض 12 ساعت ایندکس کردم و تولید 750 گیگابایت از خروجی فشرده مکانیسم‌های مرسوم روزها طول می‌کشد تا همان مقدار داده را فهرست‌بندی کنند.

3. واردکنندگان: یک بار بنویسید، برای همیشه سود ببرید

واردکنندگان هستند که Outserv را به بلاک چین متصل می کنند. پیشتاز همراه با یک واردکننده اتریوم است که تراکنش های اتریوم را وارد می کند. به راحتی می توان این واردکننده را فورک کرد یا آن را گسترش داد تا واردکنندگان جدید اضافه کند.

می‌توانید واردکنندگان را به هر زبانی بنویسید – Rust، Go، Javascript و غیره، و از آنها برای وارد کردن هر چیزی استفاده کنید – بلاک چین L1/L2، قراردادهای هوشمند، پل‌ها، NFT و غیره.

من قصد دارم واردکنندگان بیشتری را اضافه کنم تا کاربران Outserv به راحتی بتوانند داده های خود را جستجو کنند. من کاربران Outserv را تشویق می‌کنم تا درخواست‌های کششی را برای افزودن واردکنندگان جدید یا گسترش واردکنندگان موجود ارسال کنند، در نتیجه برای همه افراد در دنیای وب3 مفید است.

4. Outserv نرم افزار Custom Business Logic را اجرا می کند

پیشتاز چندین فرآیند NodeJS را چرخانده و از ارتباطات بین فرآیندی برای اجرای توابع لامبدای سفارشی جاوا اسکریپت با کارایی بالا استفاده می کند. می توانید از این توابع برای گسترش API های GraphQL برای اجرای منطق سفارشی و پیچیده و ساده نگه داشتن کد مشتری استفاده کنید.

5. Outserv می تواند Shard، Replicate و Scale کند

پیشتاز از الگوریتم اجماع Raft برای اطمینان از تکرار همزمان استفاده می کند. این بدان معناست که هر نوشته ای، پس از تایید، تضمین می شود که توسط همه کپی ها خوانده شود. افزودن کپی راهی سریع برای سرویس دهی به ترافیک جستجوی بیشتر است.

از مکانیزم های پیشرفته اشتراک گذاری در سطح ستون برای تقسیم کردن داده ها به طور مساوی در بین ماشین ها استفاده می کند. بنابراین، محدودیتی در میزان داده ای که می توانید ایندکس کنید و ارائه دهید وجود ندارد.

6. Outserv را روی لبه اجرا کنید

روزهایی که تنها یک سرور در حال اجرا در شرق ایالات متحده برای خدمت به کل جهان کافی بود، گذشته است. یک تکراری را اجرا کنید پیشتاز به عنوان مثال در هر جغرافیایی که کاربران شما در آن قرار دارند، بنابراین می توانند در سریع ترین زمان ممکن به نتیجه برسند.

تمرکززدایی نقش مهمی در وب 3 ایفا می کند. ضریب تمرکززدایی بلاک چین ها با تعداد نمونه هایی از زنجیره در حال اجرا در طبیعت اندازه گیری می شود. بیت کوین و اتریوم هزاران نمونه فعال دارند.

از منظر ذخیره سازی، بلاک چین یک دفتر کل نسبتا ساده تراکنش ها با حداقل قابلیت جستجو است. برای درک بهتر بلاک چین و استفاده از داده های آن، باید جستجوی پیشرفته را فعال کنیم. و اینجاست که محدودیت‌های زیرساخت web3 نشان می‌دهد.

زیرساخت وب 3 فراتر از بلاک چین تا حد زیادی متمرکز است. خدمات جستجو (متمرکز) موجود است. اما، هیچ سیستمی وجود ندارد که کاربر را قادر سازد جستجوی آماده تولید را به صورت محلی تنظیم کند.

توانایی دانلود و اجرای نرم افزار (مانند گره اتریوم) قدرت نهایی تمرکززدایی است. در واقع، برای اینکه چیزی واقعاً غیرمتمرکز باشد، باید صدها، اگر نه هزاران نمونه در حال اجرا باشد. این چیزی است که Outserv فعال می کند.

پیشتاز دیدگاه من برای تمرکززدایی واقعی است – انتقال قدرت جستجو به کاربران. من هزاران نمونه از Outserv را در دنیا تصور می‌کنم که به هر توسعه‌دهنده‌ای امکان می‌دهد دنیای خود را به روش خود جستجو کند.

  1. توسعه دهندگان، شرکت ها و بنیادهای web3 را فعال کنید تا خدمات جستجو را برای استفاده داخلی یا خارجی راه اندازی کنند.
  2. توسعه دهندگان dapp را فعال کنید تا GraphQL API را برای تقویت برنامه های خود تنظیم کنند.
  3. توسعه دهندگان dapp را فعال کنید تا سرویس جستجوی خود را نزدیک به لبه اجرا کنند.
  4. محققان وب 3 را فعال کنید تا داده های بلوک را برای تجزیه و تحلیل جستجو کنند.

در مقایسه با The Graph

Graph (thegraph.com) همچنین APIهای جستجوی GraphQL را ارائه می دهد و هدف آن غیرمتمرکز بودن است، بنابراین تفاوت آن با Outserv چیست؟ با یک قیاس، The Graph یک پارک خورشیدی با انرژی جامعه است. در مقابل، Outserv شما را قادر می سازد تا پنل های خورشیدی را روی سقف خود نصب کنید.

نمودار یک سرویس جستجو است. Outserv به شما امکان می دهد جستجو را به صورت محلی تنظیم کنید. لازم نیست منتظر بمانید تا نمایه سازهای The Graph به داده هایی که می خواهید جستجو کنید خدمات ارائه دهند. می‌توانید یک نمونه Outserv را بچرخانید تا هر بخشی از اطلاعات را که می‌خواهید قابل جستجو کنید، آن را در هر جایی که می‌خواهید اجرا کنید، یادداشت‌های سفارشی، عملکردهای سفارشی و غیره اضافه کنید. با Outserv، شما کاملاً کنترل دارید.

Outserv دارای مجوز لیبرال است

Outserv تحت مجوز Sustainable License – یک مجوز تجاری بسیار آزاد است. Sustainable License جایگزینی مناسب برای سازندگان برای مجوزهای منبع باز است که تمام آزادی های کاربر مورد انتظار از منبع باز را فراهم می کند.

در اینجا می توانید در مورد دلایل ایجاد مجوز پایدار بیشتر بخوانید.

نقشه راه Outserv

را ببینید نقشه راه محصول در اینجا.

اولین چیز بزرگ نوشتن واردکنندگان برای بلاک چین های مختلف، قراردادهای هوشمند، NFT ها و غیره است. برای کسانی که علاقه مند هستند، واردکنندگان نیز جایی هستند که پتانسیل زیادی برای مشارکت در پروژه وجود دارد.

سپس، من می‌خواهم APIهای GraphQL را برای فعال کردن موارد استفاده مختلف گسترش دهم. راه‌های بی‌نهایتی برای توسعه این موارد وجود دارد، بنابراین من به پایگاه کاربران Outserv برای ارائه بازخورد در مورد نحوه استفاده از Outserv و اینکه کجا کم است، تکیه می‌کنم.

امتحان کن پیشتاز و به Discord بپیوندید جامعه درخواست کمک کند و به ما اطلاع دهد که چگونه پیش می رود.تاریخ

28 ژوئیه 2022
لینک منبع

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.