لینک کوتاه مطلب : https://hsgar.com/?p=6846

من 218 برگه مرورگر باز دارم – مایکل سلیم

بله، این عدد صحیح است. و این عالی است! این فقط چند سال پیش ممکن نبود.

هر کس که این را شنیده ناگزیر از من می پرسد اما چرا این تعداد برگه باز دارید؟ خب بیایید از اول شروع کنیم.

کمی پس زمینه

من از زمانی که یادم می آید در اینترنت هستم. شاید حدود 16 سال؟ این احتمالاً در مقایسه با بسیاری از شما کمتر است. اما برای من، این بیش از 2/3 زندگی من است.

در آن دوره، من از استفاده از IE، سپس کروم، به فایرفاکس، برگشتم به کروم و اکنون با فایرفاکس کنار آمدم. دلیل اینکه چرا من در هر لحظه این همه برگه باز دارم کاملاً مرتبط است.

پیشرفت مرورگر من (به استثنای موارد موقت جزئی).

تب های مرورگر بازی را تغییر دادند

زمانی که به طور منظم مرور می‌کردم، برگه‌ها از قبل رایج بودند. از زمان هایی که مجبور به استفاده از اینترنت اکسپلورر و باز کردن چندین پنجره بودم متنفر بودم. همیشه درهم و برهم بود و به سختی می توان در اطراف حرکت کرد.

خنده دار است زیرا می توانید استدلال کنید که تفاوت زیادی نیست. شما فقط مکانی را که برای تغییر صفحات کلیک می کنید، جابه جا می کنید. به جای کلیک کردن روی پایین صفحه، به جای آن روی بالا کلیک کنید. در همین حال، ویندوز به شما این امکان را می دهد که صفحات خود را در هر کجا که می خواهید قرار دهید. پس چرا تب ها اینقدر محبوب هستند؟

من معتقدم که کوچکترین تغییرات می تواند چنین تفاوت بزرگی در گردش کار و تجربه کاربر ایجاد کند. این شبیه به دلیل استفاده من است i3، یک مدیر پنجره کاشی کاری. محدودیت و محدوده بیشتر می تواند بسیار مفید باشد. ممکن است در آینده مقاله جداگانه ای در مورد آن بنویسم.

مهم نیست دلیل، من فکر می کنم اکثر آنها موافق هستند برگه‌ها باعث می‌شوند افراد صفحات بیشتری را در مقایسه با پیمایش پنجره باز کنند.

نمونه ای از تب های مرورگر

نمونه ای از تب های مرورگر

باز کردن بسیاری از تب ها باعث تاخیر در رایانه من می شود

در این مرحله، من به طور منظم ده ها برگه را باز می کردم. فعالیت های خاص نیز این تعداد را بسیار افزایش می دهد – مانند تحقیق در مورد یک موضوع.

شما میدانید که به کجا می رود. کامپیوتر من عقب می ماند. به طور تصادفی یخ می زد. همچنین بارگذاری صفحات بیشتر طول می کشد. اوه، حافظه ام تمام شده است.

پیدا کردن برگه هایی که می خواهید سخت است

موضوع دیگر کمبود فضای افقی است. همانطور که برگه های بیشتری را باز می کنید، اندازه هر برگه همچنان کاهش می یابد. برخورد با این موضوع آزاردهنده است. اگر در حال انجام تحقیقاتی باشید و تعداد زیادی وب سایت تصادفی باز کنید، چه؟ شما نمی دانید فاویکون آنها چگونه به نظر می رسد. حالا باید یکی یکی آنها را باز کنید تا موردی که دنبالش بودید را پیدا کنید.

تب جهنم

تب جهنم

روشی جدید برای مشاهده برگه ها

یک روز پیدا کردم برگه سبک درختی افزونه. برگه های شما را به صورت درختی نمایش می دهد اما مهمتر از آن این است عمودی چیز مهمی نیست درست است؟

برگه های سبک درختی

برگه های سبک درختی در عمل

معلوم شد که این به طور کامل بازی را برای من تغییر داد. درست همانطور که تغییر از ویندوز به برگه ها باعث شد تا برگه های بیشتری باز شوند، برگه های درختی نیز همین کار را کردند. مدیریت برگه های افقی بعد از 15 تب افتضاح است. با سبک های درختی، می توانید به راحتی بیش از 60 تب را بدون مشکل مدیریت کنید.

در برگه های درختی، بدون توجه به اینکه چند تب باز داشته باشید، عناوین همیشه قابل مشاهده هستند. وقتی پیوندی را در یک برگه جدید باز می‌کنید، در برگه قبلی قرار می‌گیرد که نشان می‌دهد چگونه به آن صفحه رسیده‌اید.

ناوبری پادشاه است

تقریباً در همان زمان، من نیز پیدا کردم ویمیوم افزونه. ناوبری شبیه vim را در مرورگر شما فعال می کند. شما می توانید عملاً هر کاری را که می خواهید فقط با صفحه کلید خود انجام دهید. بهترین راه برای نشان دادن آن، نمایش آن است.

تمام این اقدامات با یک صفحه کلید انجام شد. در 20s، من از یک میانبر برای بازگشت به برگه قبلی (در اصل alt-tab) استفاده کردم. و در 15 و 22 سالگی، می توانید توانایی جستجوی یک برگه را ببینید. در ترکیب با برگه‌های سبک درختی، مدیریت بسیاری از تب‌ها به یک نسیم تبدیل می‌شود.

“اما آیا کامپیوتر شما همیشه عقب نمی ماند؟”

خوشبختانه قانون مور به طور کامل در حال اجرا است. در حالی که اندازه هر صفحه وب مدام افزایش می یابد، سخت افزار عملکرد آن را حتی بیشتر افزایش می دهد! CPU مدام تعداد هسته های خود را افزایش می دهد و RAM هر سال ارزان تر می شود (خب، بیایید کمبود تراشه را نادیده بگیریم :wink:). در حال حاضر 48 گیگابایت رم دارم تا تمام نیازهایم را برطرف کنم.

حتی برگه های بیشتر!

ممکن است متوجه موضوعی در اینجا شده باشید. پسوند دیگری پیدا کردم! نامیده می شود سایدبری.

سایدبری بسیار شبیه به برگه های سبک درختی است. با این حال، مفهومی به نام پانل ها را معرفی کرد. هر پانل دارای فهرست برگه های خاص خود است. این به شما امکان می دهد زبانه های خود را در سطل های جداگانه تقسیم کنید.

پانل ها در سایدبری

پانل ها در سایدبری

در یک روز معمولی، معمولاً روی چندین پروژه کار می کنم. من از یک پانل برای هر پروژه طولانی مدت استفاده می کنم. یکی برای سرگرمی و دیگری برای سوراخ خرگوش که اتفاقاً با آن برخورد می کنم. هر پانل به طور متوسط ​​حدود 50 تب دارد.

بنابراین می توانید تصور کنید که چگونه من به راحتی به بیش از 200 تب می رسم. من فکر می کنم حتی یک یا دو بار قبلاً به 300 تب رسیده بودم. زمانی که به داشتن حدود 70 برگه عادت کردم، از 100، 150، 200 و در نهایت 300 برگه بازتر شروع کردم. این تفاوت چندانی ایجاد نمی کند.

این بستگی به کاری که من انجام می دهم دارد. در حال حاضر زمان شلوغی کمتری است. و در این زمان نوشتن، من “فقط” 151 برگه باز دارم. نه خیلی بد!

فقط به خاطر اینکه آنجاست به این معنی نیست که باز است

اگر هنوز متقاعد نشده اید که این کار می کند، موارد بیشتری وجود دارد! Sideberry همچنین به شما امکان می دهد یک صفحه را بارگیری کنید. یک صفحه بارگیری نشده منابع را مصرف نمی کند. وقتی آن را باز می کنید، صفحه را از ابتدا بارگیری می کند. این به این معنی است که شما می توانید به همان اندازه برگه ها را بدون مشکل عملکرد باز داشته باشید! فقط مطمئن شوید که برخی از آنها را تخلیه کرده اید.

سایدبری زبانه ها را بارگیری کرد

سایدبری زبانه ها را بارگیری کرد

“مطمئنا، فناوری به شما اجازه می دهد این کار را انجام دهید. اما فقط به این دلیل که شما می توانید به این معنی نیست که باید!

به آن می گویم: چرا نباید؟ داشتن این برگه ها 2 مزیت بزرگ به من می دهد:

  • من می توانم ببینم که چگونه به صفحاتی که هنگام تحقیق انجام دادم رسیدم. از آنجا به راحتی می توانم درخت را ببندم وقتی به محتوای خوب منجر نشود.
  • برگه ها به عنوان یادآور چیزهایی هستند که می خواهم یا باید روی آنها کار کنم.

مرور را تصور کنید اخبار هکرها و شما به یک معدن طلا برخورد می کنید. آنقدر منابع خوب داشت که نمی توانید تمام لینک ها را باز کنید. نیمی از آنها بی فایده است و شما آنها را می بندید. اکنون با 4 چیز باقی مانده اید که می خواهید بیشتر در مورد آنها بدانید. بنابراین تصمیم می گیرید آنها را باز بگذارید. سپس هر یک از آنها را مرور می کنید، پیوندها را باز می کنید و آنها را می خوانید.

وقتی کارتان تمام شد، می توانید به راحتی کل درخت را ببندید، زیرا آنها به این ترتیب مرتب شده اند. اکنون 2 صفحه دیگر محصولاتی هستند که می خواهید امتحان کنید. اما در حال حاضر برای این کار وقت ندارید. بنابراین آنها را باز می گذارید و کار را روی یک پانل جداگانه Sideberry ادامه می دهید. وقتی آزاد شدید، به پنل دیگر برمی‌گردید و محصول را امتحان می‌کنید. معلوم شد که عالی بود و همه با خوشحالی زندگی کردند.

“چرا از نشانک ها استفاده نمی کنید؟”

من 280 بوک مارک دارم. یک دوجین خوب برای پیوندهای دسترسی سریع. بیشتر آنها منابع و چیزهای جالبی هستند که ممکن است بخواهم در آینده دوباره بررسی کنم. شاید این یک محصول با دسترسی زودهنگام باشد و من می‌خواهم وقتی پایدارتر شد دوباره بررسی کنم.

این به سادگی است مورد استفاده متفاوت. من از نشانک ها برای کارهای طولانی مدت استفاده می کنم. آنها سرپرستی شده اند و من به ندرت آنها را باز می کنم تا زمانی که به چیزی برای مراجعه نیاز داشته باشم. به عنوان مثال، من یک پوشه حاوی وب سایت هایی دارم که هنرهای SVG با کیفیت را ارائه می دهند.

وقتی چیزی را به عنوان برگه می گذارم، یکی از آنها عبارتند از:

  1. چیزهایی که من اغلب استفاده می کنم – بنابراین من فایده ای در بستن آنها نمی بینم
  2. چیزهایی که می خواهم به تحقیق ادامه دهم

بخشی از یک گردش کار است

برگه هایی که باز مانده اند وارد یک گردش کار می شوند که به من کمک می کند صفحات مربوطه را مرتب کنم. به طور طبیعی، من مرتبط ترین صفحات لیست را مصرف می کنم. سپس آن برگه ها در زمان مقرر بسته می شوند.

صفحات مرتبط کمتری در لیست باقی خواهند ماند. در نهایت، آنها به طور خودکار به یک تب بدون بار تبدیل می شوند. و اگر آنها همچنان مرتبط نیستند، من آنها را می بندم.

بنابراین شاید من به شدت در مورد شگفتی های آن هیجان زده بودم پیاز ویدالیا وقتی برای اولین بار آنها را دیدم اما با گذشت زمان، جریان کار ثابت کرد که من در واقع آنقدرها به آن اهمیت نمی‌دهم.

گردش کار برگه من

گردش کار برگه من

آن را امتحان کنید

و بس! اکنون می توانم این پست را با هرکسی که روند کار من را زیر سوال می برد به اشتراک بگذارم. در حالی که من لزوماً نمی گویم که باید تعداد زیادی تب باز داشته باشید، توصیه می کنم اگر از فایرفاکس استفاده می کنید Sideberry را امتحان کنید. در کروم، گزینه‌های شما این است که برگه‌های سبک درختی را امتحان کنید. چه کسی می داند که ممکن است زندگی شما را نیز تغییر دهد.

اگر به این نوع محتوا علاقه دارید، من را در توییتر دنبال کنید جایی که شما چیزهای مشابه را پیدا خواهید کرد!

لینک منبع

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.