لینک کوتاه مطلب : https://hsgar.com/?p=6902

چگونه جان وین از شر ماموران KGB که برای کشتن او استخدام شده بودند خلاص شد

به نظر می رسد که بسیاری از دیکتاتورها فقط عاشق فیلم هستند. همه ما این کار را می‌کنیم، اما قدرت مطلق آن را به سطح جدیدی می‌برد. قذافی تنها برای پخش فیلم مورد علاقه اش – فیلم مورد علاقه اش – کانالی راه اندازی کرده بود. کیم جونگ ایل بازیگران و بازیگران مورد علاقه خود را برای بازی در فیلم های کره شمالی ربود. سپس، البته، گام طبیعی بعدی برای این بچه ها کارگردانی فیلم است.

کیم جونگ ایل چندین فیلم ساخت. بنیتو موسولینی به عکس‌های کلمبیا پرداخت. و حتی صدام حسین حماسه جنگی 30 میلیون دلاری ساخت. اما جوزف استالین “سانسور کننده نهایی اتحاد جماهیر شوروی” بود.

در آن زمان، کمونیسم جهانی هنوز یک تهدید بسیار رو به رشد بود، یکی از استالین می خواست به گسترش در سراسر جهان ادامه دهد – تحت رهبری شوروی.

او دید که فیلم‌ها و ستاره‌های موجود در آن‌ها چقدر قدرت و تأثیر زیادی بر تماشاگران زیادی دارند. او آن را در تبلیغات آلمان نازی در طول جنگ جهانی دوم دید و خودش به طور موثر از آن برای پیشبرد کیش شخصیت خود استفاده کرد.

بنابراین وقتی قدرت جان وین را به عنوان یک ضد کمونیست خشن دید که در حال افزایش است، دستور کشتن بازیگر را صادر کرد و سپس (به ظاهر) بیش از یک تیم ضربه زن را برای انجام کار فرستاد. او دوک را دید به عنوان تهدیدی برای گسترش کمونیسم در سراسر جهان – و به ویژه در آمریکا.

(به زبان آمریکایی می خندد)

طبق کتاب جان وین – مردی پشت افسانهسرگئی گراسیموف، فیلمساز شوروی، در سال 1949 به وین از توطئه KGB گفت. کاری که دوک و دوستان هالیوودی او با تیم ضربه زدند، شگفت انگیز است.

بدیهی است که کسی نبود که اجازه دهد چیزی مانند قاتلان کمونیست او را از بین ببرد، وین و فیلمنامه نویسش جیمی گرانت ظاهراً قاتل ها را ربودند، آنها را به ساحل بردند و یک اعدام ساختگی ترتیب دادند. هیچ کس دقیقاً نمی داند بعد از آن چه اتفاقی افتاد، اما دوستان وین می گویند که مأموران شوروی از همان روز شروع به کار برای FBI کردند.

اما اتفاقات دیگری نیز رخ داد. این کتاب همچنین ادعا می‌کند که ماموران KGB سعی کردند بازیگر را در صحنه فیلمبرداری سال 1953 بیرون بکشند. هوندو در مکزیک. یک تک تیرانداز دستگیر شده در ویتنام ادعا کرد که توسط رئیس مائو استخدام شده است تا بازیگر را برای بازدید از سربازان آنجا بیرون ببرد.

Corpsman Gene Hackemack & John Wayne، 20 ژوئن 1966، با شرکت Bravo، 1st Tanks، 1st Mar. Div. در تپه 55 (منطقه چو لای/دا نانگ).

استالین در سال 1953 درگذشت. جانشین او، نیکیتا خروشچف، در سال 1958 به طور خصوصی با جان وین ملاقات کرد و به او اطلاع داد که دستور لغو شده است. وین به دوستانش گفت خروشچف سالهای آخر استالین را «سالهای دیوانه» خود نامید و عذرخواهی کرد.

در تمام مدتی که وین می‌دانست که هزینه‌ای روی سرش وجود دارد، پیشنهاد FBI برای محافظت از فدرال را رد کرد و حتی به خانواده‌اش هم نگفت. او به تازگی به خانه ای با یک دیوار بزرگ نقل مکان کرد. با این حال، هنگامی که خبر رسید، بدلکاران هالیوودی وفادار به دوک شروع به نفوذ به سلول های حزب کمونیست در سراسر کشور کردند و توطئه هایی را علیه او افشا کردند.

وین هرگز در مورد این حوادث به طور علنی صحبت نکرد.

با بهترین ها در سرگرمی های نظامی همراه باشید

چه به دنبال اخبار و سرگرمی باشید، چه به فکر پیوستن به ارتش باشید و چه به دنبال زندگی نظامی و مزایای آن باشید، Military.com شما را پوشش می دهد. در خبرنامه Military.com مشترک شوید تا اخبار، به روز رسانی ها و منابع نظامی را مستقیماً به صندوق پستی خود تحویل دهید.

نمایش کامل مقاله

© Copyright 2022 We Are The Mighty. تمامی حقوق محفوظ است. این مطالب را نمی توان منتشر کرد، پخش کرد، بازنویسی کرد یا دوباره توزیع کرد.

لینک منبع

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.