لینک کوتاه مطلب : https://hsgar.com/?p=6868

استارت آپ های عزیز: از خدمات اشتراک متنفرم

زمانی که شرکت ها ثبات را بر مشتریان ترجیح می دهند.

“آیا ما واقعا به همه این جعبه ها نیاز داریم؟” | عکس توسط پاشیدن

اشتراک ها، اشتراک ها، اشتراک ها.

این روزها هر شرکت استارت آپی سعی می کند یک اشتراک به شما بفروشد.

جعبه های محموله های تصادفی. نامه های افراد مرده. جمجمه حیوانات مرده. پرداخت هزینه‌های آشغالی که هر ماه مستقیماً به درب منزل شما تحویل داده می‌شوند جدیدترین و داغ ترین روند در تجارت است.

مشکل اینجاست که حباب کسب‌وکارهای مبتنی بر اشتراک، گزینه‌های مصرف‌کننده را حذف می‌کند، باعث می‌شود سرمایه‌گذاران از شرکت‌ها بخواهند مدل‌های قیمت‌گذاری را تغییر دهند، و کسب‌وکارهای رونق و رکودی را ترویج می‌کند که به دنبال به حداکثر رساندن سود در کوتاه‌مدت و فرسودگی هستند. یک لا “مد سریع” (اگر پیوندهای بالا مرده باشند، منظور من درست است).

برخی از محصولات به بهترین نحو به صورت ماهانه فروخته می شوند. نتفلیکس و سایر سرویس‌های پخش برای ادامه توانایی تماشای میلیون‌ها نمایش و فیلم به‌صورت درخواستی بدون پرداخت هزینه جداگانه برای هر یک، هزینه دریافت می‌کنند. عضویت در باشگاه از درصد مشتریانی استفاده می‌کند که برای تصمیم‌گیری سال نو ثبت‌نام کرده‌اند، اما دو هفته بعد از حضور در سالن خودداری کرده‌اند تا به هزینه‌های ورزشکاران معمولی یارانه پرداخت کنند.

ما متوجه شدیم که بهترین راه برای کسب درآمد از محتوا از طریق مدل اشتراک است. “- سفر آدلراسکریبد

با این حال، در مورد a برنامه اسکنر که هفته ای 3.99 دلار از شما شارژ می کند برای تبدیل عکس ها به pdf؟ یک دفترچه یادداشت که به شما 7.99 دلار در ماه پرداخت می کند برای همگام سازی آنلاین برنامه یادداشت های پیش فرض شما به صورت رایگان ارائه می دهد؟

دومی Evernote است، شرکتی که در ابتدا با ظهور اپ استور در سال 2007 به شهرت رسید. پس از سال ها داشتن نرخ تبدیل 6% در مدل فریمیوم خود (5 دلار در ماه یا 45 دلار در سال) و رشد و سود ثابت. ، در سال 2016، این شرکت تعداد ویژگی های موجود برای حساب های رایگان را محدود کرد، افزایش هزینه اشتراک پولی تا 40 درصد در همان زمان. هنگامی که رقبای صنعت مانند OneNote مایکروسافت و جایگزین های رایگان مانند Apple Notes در مجموعه ویژگی ها و محبوبیت افزایش یافتند، Evernote تصمیم گرفت خدمات ارائه شده از قبل را محدود کند و قیمت ها را افزایش دهد، که منجر به مقاله TechCrunch در سال 2018 Evernote را به عنوان “در یک مارپیچ مرگ” توصیف می کند.

مورد Evernote واضح است – مشتریان از شرکت‌هایی که گزینه‌های رایگان قبلی را حذف می‌کنند و آنها را پشت یک دیوار پرداختی قرار می‌دهند متنفرند. برای یک شرکت دشوار است که علاوه بر تمایل به سود بیشتر، دلیلی واقعی برای تغییر قیمت‌های یکبار پرداخت موفق قبلی به مدل‌های اشتراک مکرر پیدا کند. و باعث ایجاد بانک می شود.

Adobe در سال 2013 شروع به فروش مجموعه محصولات خود کرد نه با مجوز دائمی که قبلاً انجام می داد، بلکه بر اساس آنچه آنها Adobe Creative Cloud نامیدند. یک اشتراک 50 دلاری در ماه که امکان خرید مجوز برای یک محصول را برای کاربران حذف کرد و آنها را با اسلحه مجبور به پرداخت ماهانه برای تمام خدمات Adobe کرد. حقه های کثیف آنها بیشتر گسترش یافت حتی اگر آنها به طور تصادفی برای یک دوره آزمایشی رایگان سرویس اشتراک ثبت نام کردند، مجوزهای دائمی خریداری شده را لغو کنند.. در اخبار غیر مرتبط، Adobe در آن سال رکورد درآمد سه ماهه 5.89 میلیارد دلاری را تجربه کرد.

استارتاپ هایی که این را به عنوان یک غاز طلایی می بینند باید چیزی را درک کنند. در حالی که ادوبی فتوشاپ، مایکروسافت ورد، و دیگر ابزارهای طراحی و بهره وری شناخته شده ضروری هستند و بخشی از گردش کار روزانه میلیون ها نفر هستند، برنامه شما احتمالا اینطور نیست. زمانی که خدمات غیر ضروری ماه به ماه صورت‌حساب می‌شود، هر بار که اعلان ظاهر می‌شود، مشتری زمان و انرژی خود را صرف بررسی مجدد در مورد لغو یا عدم لغو می‌کند – این منجر به نرخ ریزش فوق‌العاده بالایی می‌شود.

من جذابیت SaaS (اشتراک به عنوان یک سرویس) را به عنوان مدل قیمت گذاری واقعی یک استارت آپ درک می کنم. رشد درآمد پایدار و رو به رشد MOM (ماه به ماه) مدتها به عنوان ولیعهد معیارهای قابل ردیابی برای VCها در نظر گرفته می شد. بنیان‌گذارانی که به دنبال ثبات هستند، وقتی سعی می‌کنند برای یک دور سرمایه‌گذاری دیگر سرپا بمانند، می‌توانند در SaaS احساس کبوتر کنند. با این حال، مدل اشتراک نباید ابزاری مناسب برای همه باشد که برای حمایت از ایده‌های عمیقاً ناقص با ظاهر ثبات درآمد استفاده می‌شود، و بنیان‌گذاران نباید تحت فشار ذینفعان برای افزایش صورت‌حساب‌ها و برداشتن هر سنت از درآمدها باشند. مشتری قبل از ایجاد یک پایگاه کاربری قوی

مصرف کننده معمولی در حال حاضر چندین سرویس اشتراک جریان، عضویت در باشگاه، برنامه تلفن، وام دانشجویی، بدهی خانه و ماشین، آمازون پرایم، قبوض آب و برق، بیمه، کارت های اعتباری، و Spotify Premium را متعادل می کند. آنها نمی خواهند ببینند که یک عدد ماهانه دیگر در موجودی بانکی آنها ماه به ماه، سال به سال از بین می رود.

بدترین بخش این است که شرکت‌های نرم‌افزار از قبل LTV (ارزش مادام العمر) مورد انتظار مشتری خود را می‌دانند و روزانه بر سر آن و سایر معیارها بحث می‌کنند. اگر آنها یک گزینه جداگانه “خرید دائمی” با آن قیمت LTV داشتند، بدون شک کسانی که تصمیم به پرداخت مبلغ یکجا می کنند در غیر این صورت اشتراک را انتخاب نمی کردند. برای افرادی مثل من که از پرداخت هزینه‌های ماهانه متنفر هستند، حتی می‌توانید بیش از حد انتظار LTV از من پول بگیرید، و در بسیاری از موارد، من همچنان این رقم را پرداخت می‌کنم.

مدل‌های قیمت‌گذاری نرم‌افزاری با طراحی ضعیف، از بسیاری جهات، نسخه دیجیتالی سرویس‌های اشتراک وحشتناک «جعبه رمز و راز» هستند که تا به امروز همچنان تبلیغات رسانه‌های اجتماعی را آزار می‌دهند. هر دو از مشکلات مشابهی رنج می برند:

در حالی که مدل‌های SaaS برای B2B و بسیاری از صنایع به طرز شگفت‌انگیزی کار می‌کنند، برخی از برنامه‌ها و برنامه‌ها به بهترین شکل به فروش می‌رسند. ده هزار کارمند) اما می تواند منجر به زندگی راحت و امن مالی همه افراد درگیر با منابع سرمایه گذاری در ایده عالی بعدی خود شود. افزایش فروش از طریق خریدهای درون‌برنامه‌ای و اعلان‌ها برای محصولات دیگر در اکوسیستم شما، زمانی که مشتریان به استفاده از برنامه شما ادامه می‌دهند، آسان‌تر می‌شود، زیرا مجبور نیستند برای نگهداری آن هزینه‌ای هفتگی یا ماهانه بپردازند.

سرمایه‌گذاران و بنیان‌گذاران باید بدانند که حذف گزینه‌ها و قرار دادن آنها در پشت دیوارهای پرداخت تنها زمانی موفقیت‌آمیز در درازمدت است که توسط شرکت‌های عظیم با اکوسیستم‌های نرم‌افزاری توسعه‌یافته انجام شود. این شرکت‌ها وقتی که اکثر مشتریان در قفل هستند، اهمیتی به PR منفی یا ضربه پایه کاربر نمی‌دهند – یک ضربه 5 درصدی به پایگاه مشتری برای افزایش 8 درصدی درآمد ماهانه، یک برد قابل توجه برای آنها است. وقتی می‌توانم هر ماه یک نوت‌بوک سخت فیزیکی به قیمت اشتراک ماهانه برنامه نوت‌بوک بخرم، انگیزه‌ای برای ادامه پرداخت وجود ندارد.

و به ادوبی؟ من آنارشیست نیستم، اما این را ادامه دهید و شاهد رشد تصاعدی تعداد نسخه های غیرقانونی نرم افزار خود باشید.

وجود دارد روش های خلاقانه برای قیمت گذاری. مصرف کننده می خواهد به شما پول بپردازد – اجازه دهید.

لینک منبع

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.