لینک کوتاه مطلب : https://hsgar.com/?p=6843

FTC برای متوقف کردن خرید آنلاین خانه شرکت Opendoor Labs, Inc از تقلب فروشندگان بالقوه با ادعاهای گمراه کننده در مورد خدمات خرید خانه خود، اقدام می کند.

کمیسیون تجارت فدرال امروز علیه شرکت خرید آنلاین خانه Opendoor Labs Inc. به دلیل فریب دادن فروشندگان بالقوه خانه با فریب دادن آنها به این فکر که با فروش خانه خود به Opendoor می توانند درآمد بیشتری نسبت به بازار آزاد با استفاده از فرآیند فروش سنتی داشته باشند، اقدام کرد. FTC ادعا کرد که Opendoor فروشندگان بالقوه را با استفاده از اطلاعات گمراه کننده و فریبنده وارد میدان کرد و در واقع، اکثر افرادی که به Opendoor فروختند هزاران دلار درآمد داشتند. کمتر نسبت به فروش خانه های خود با استفاده از فرآیند سنتی ساخته شده اند. طبق یک دستور اداری پیشنهادی، Opendoor باید 62 میلیون دلار بپردازد و تاکتیک های فریبنده خود را متوقف کند.

ساموئل لوین، مدیر دفتر حمایت از مصرف کننده FTC، گفت: “Opendoor قول داد که بازار املاک و مستغلات را متحول کند، اما کسب و کار خود را با استفاده از فریب های قدیمی در مورد میزان درآمدی که مصرف کنندگان از فروش خانه های خود در این پلت فرم کسب می کنند، ایجاد کرد.” هیچ چیز نوآورانه ای در مورد فریب دادن مصرف کنندگان وجود ندارد.

Opendoor، که دفتر مرکزی آن در تمپ، آریزونا قرار دارد، یک تجارت آنلاین املاک و مستغلات را اداره می کند که، در میان چیزهای دیگر، خانه ها را مستقیماً از مصرف کنندگان به عنوان جایگزینی برای مصرف کنندگانی که خانه های خود را در بازار آزاد می فروشند، خریداری می کند. Opendoor که به عنوان “iBuyer” تبلیغ می شود، ادعا می کند که از فناوری های پیشرفته برای صرفه جویی در هزینه مصرف کنندگان با ارائه پیشنهادات “با ارزش بازار” و کاهش هزینه های تراکنش در مقایسه با فرآیند سنتی فروش خانه استفاده می کند.

مواد بازاریابی Opendoor شامل نمودارهایی بود که درآمد خالص مصرف‌کنندگان از فروش به Opendoor را در مقابل بازار مقایسه می‌کرد. این نمودارها تقریباً همیشه نشان می‌داد که مصرف‌کنندگان با فروش به Opendoor هزاران دلار بیشتر به دست می‌آورند. در واقع، در این شکایت آمده است، اکثریت قریب به اتفاق مصرف کنندگانی که در واقع به Opendoor فروخته اند گمشده هزاران دلار در مقایسه با فروش در بازار سنتی، زیرا پیشنهادات شرکت به طور متوسط ​​کمتر از ارزش بازار بوده و هزینه های آن بیشتر از آنچه که مصرف کنندگان معمولاً هنگام استفاده از مسکن سنتی می پردازند، بوده است.

تحقیقات آژانس نشان داد که Opendoor همچنین با ارائه نادرست این قانون قانون را نقض کرده است:

  • Opendoor هنگام ارائه پیشنهاد برای خرید خانه از قیمت‌های ارزش بازار پیش‌بینی‌شده استفاده می‌کرد، در حالی که در واقع این قیمت‌ها شامل تعدیل‌های نزولی برای ارزش‌های بازار بود.
  • Opendoor از کارمزدهای فاش شده درآمد کسب کرد، در حالی که در واقعیت با خرید کم و فروش بالا درآمد کسب کرد.
  • مصرف کنندگان احتمالاً همان مبلغ را در هزینه های تعمیر پرداخت می کردند، چه خانه خود را از طریق Opendoor بفروشند یا در فروش سنتی. و
  • مصرف کنندگان احتمالاً با فروش به Opendoor هزینه کمتری نسبت به فروش سنتی پرداخت می کردند.

اقدام اجرایی

Opendoor با یک سفارش پیشنهادی موافقت کرده است که شرکت را ملزم می کند:

  • پرداخت 62 میلیون دلار: طبق این دستور، Opendoor باید 62 میلیون دلار به کمیسیون بپردازد، که انتظار می رود برای جبران خسارت مصرف کننده استفاده شود.
  • فریب فروشندگان بالقوه خانه را متوقف کنید: این دستور، Opendoor را از ارائه ادعاهای فریبنده، نادرست و غیرمستند به مصرف کنندگان درباره میزان پول دریافتی یا هزینه هایی که برای استفاده از خدمات آن باید بپردازند، منع می کند.
  • از ادعاهای بی اساس خودداری کنید: این دستور از Opendoor می‌خواهد که شواهد شایسته و قابل اعتمادی برای حمایت از هرگونه اظهارنظر در مورد هزینه‌ها، پس‌اندازها، یا منافع مالی مرتبط با استفاده از خدمات خود و هرگونه ادعایی در مورد هزینه‌های مربوط به فروش سنتی خانه داشته باشد.

رای کمیسیون برای پذیرش موافقتنامه 5-0 بود. FTC به زودی شرحی از بسته توافقنامه رضایت را در ثبت فدرال منتشر خواهد کرد. این توافقنامه به مدت 30 روز در معرض اظهار نظر عمومی قرار خواهد گرفت و پس از آن کمیسیون تصمیم خواهد گرفت که آیا دستور رضایت پیشنهادی را نهایی کند یا خیر. دستورالعمل ثبت نظرات در اطلاعیه منتشر شده آمده است. پس از پردازش، نظرات در Regulations.gov ارسال می شود.

توجه داشته باشید: هنگامی که کمیسیون یک دستور رضایت را بر اساس نهایی صادر می کند، در رابطه با اقدامات آتی از قوت قانون برخوردار است. هر تخلف از چنین دستوری ممکن است منجر به جریمه مدنی تا 46517 دلار شود.

لینک منبع

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.