لینک کوتاه مطلب : https://hsgar.com/?p=6931

از HN بپرسید: چرا کیفیت YouTube به شدت کاهش یافته است؟

من متوجه شدم جستجوی آنها بسیار بد شده است. آن‌ها آن را به گونه‌ای تغییر داده‌اند که به‌جای چیزی که بعد از 10 ویدیوی اول جستجو کرده‌اید، چیزهای تصادفی را نشان می‌دهند که ممکن است بخواهید تماشا کنید. به نظر می رسد که آنها ویدیوهایی را تکرار می کنند که فکر می کنند شما باید اغلب در نتایج جستجو نیز تماشا کنید.

کاهش قابل توجهی نسبت به آنچه قبلا بود.

جستجوی بدی که به سختی تلاش می‌کند تا در واقع نتایج جستجو را به شما نشان ندهد یکی دیگر از آن گرایش‌های تاریکی است که همه جا می‌بینم.

آیا اخیراً جستجوی توییتر را دیده اید؟ برگه جستجو در برنامه حتی فیلد متنی به طور پیش فرض قابل مشاهده نیست. همه اینها فقط زباله های محبوب نامربوط است. باید انگشت خود را به سمت پایین بکشید تا فیلد متنی که در آن می‌توانید عبارت جستجوی خود را وارد کنید نمایان شود. سپس زباله های نامرتبط بیشتری را در برگه نتیجه “بالا” دریافت می کنید و باید به یکی از برگه های دیگر بروید تا در واقع آنچه را که جستجو می کردید ببینید.

> من متوجه شدم جستجوی آنها بسیار بد شده است

جستجوی YT بود هرگز خوب (که می توانم به خاطر بیاورم).

وقتی می‌خواهم محتوا را در YT پیدا کنم، از جستجوی Google با محدودیت سایت استفاده می‌کنم [1].

بی نهایت بهتره

من از همه شما دعوت می کنم که همین کار را انجام دهید و کادر جستجوی YT را فراموش کنید.

[1] چیزی شبیه به: زندگی آلبرت انیشتین سایت:youtube.com

من با گوگل هم متوجه این موضوع شده ام. به‌ویژه هنگامی که در گذشته چیزهایی را جستجو می‌کنید، مثل این است که قاطعانه نمی‌خواهند بیش از 3 ماه پیش وجود داشته باشد. من اکنون باید مقالات خبری و موارد مشابه را بایگانی کنم زیرا می دانم که بعداً برای پیدا کردن آنها بسیار سخت خواهم بود.

اگر جستجو خیلی خوب کار کند، خیلی سریع رفته اید. آمازون خیلی وقت پیش این را فهمید. اگر گوگل شما را وادار کند که جستجوی خود را 10 برابر بیشتر از تبلیغات 10 برابری که می توانند به شما نشان دهند، بازنویسی کنید. اگر از این فرصت‌ها استفاده کنند و شما را به سمت سایت‌های مزخرفی سوق دهند که زمان را تلف می‌کنند، اما به‌شدت توسط تبلیغات Google درآمدزایی می‌کنند، این برای آنها حتی بیشتر است. این تفاوتی با فروشگاه های مواد غذایی ندارد که متداول ترین اقلام خریداری شده را در پشت آن قرار می دهند. می خواهید بدوید و شیر بگیرید؟ شاید، ما 6 گالن داریم که در 5 دقیقه آینده منقضی می شود، اما اگر بیشتر می خواهید باید از کنار چیپس، آبجو، پیتزاهای یخ زده و یک دیوار پنیر عبور کنید.

با این حال، قطعاً روندی شتابنده است، جستجوی آنلاین بسیار بدتر شده است و حتی منوهای فست فود اکنون دیوانه کننده هستند. شما نیاز به برنامه دارید تا هر چیزی غیر از سودآورترین ترکیبات را در بسیاری از موارد ببینید.

YT در یک لوح تمیز وحشتناک است. چند روز بهش مهلت بده و قابل تحمل میشه. من بیشتر تحت تاثیر قرار می گیرم.

اگرچه تعداد فزاینده‌ای از حکایت‌ها در اطراف کانال‌هایی وجود دارد که مشترکین آن‌ها علیرغم فعال بودن زنگ اطلاع‌رسانی نمی‌کنند، ویدیوهای جدید دیگر در فیدها نیستند و حتی افرادی که بدون هیچ دلیل مشخصی اشتراکشان را لغو می‌کنند.

این یک مشکل است، زیرا من زودتر کره بادام زمینی را کنار می‌گذارم تا اینکه فقط ویدیوهایی با دهان باز در پس‌زمینه رنگین کمان برای تصاویر کوچک ارائه شود.

بنابراین، ذهن شما سرگردان شد تا کره بادام زمینی را کنار بگذارید؟ برای من چیزی شبیه به … اوه، گوجه فرنگی. باید واقعاً به آن فکر می‌کردم، اما بله، گوجه‌فرنگی را رها می‌کردم تا در آن دنیا زندگی نکنم، که چیزی می‌گوید، زیرا گوجه‌فرنگی در یک شکل یا آن شکل به حفظ روحیه من در بسیاری از روزهای بدون گوشت کمک می‌کند.

من می توانم صفحه اصلی را صد بار پشت سر هم بازخوانی کنم و دقیقاً همان فیلم ها را دقیقاً به همان ترتیب نمایش می دهم. قبلا اینجوری نبود من نمی دانم در دفتر مرکزی یوتیوب چه خبر است.

تنها راه عاقلانه برای مصرف یوتیوب این روزها.

من همچنین فقط فهرستی از کانال‌ها را مدیریت می‌کنم و از طریق RSS مصرف می‌کنم، در حالی که YT دائماً مسدود می‌شود و چند روز بازنگری در سال وجود ندارد.

در مقطعی در طول کووید، به نظر می‌رسید که آنها فقط تصمیم گرفتند که می‌خواهند از کاربران سوء استفاده کنند و از آن زمان کاهش پیوسته داشته است.

بزرگترین موارد استفاده من تماشای دی جی ست، موزیک ویدیو، استند آپ کمدین، ویدیوهای آموزشی و زندگی ویدیوهای (تصادفی شغلی) بود.

موزیک ویدیوها قبل و بعد از هم اکنون چندین آگهی دارند. موزیک ویدیوها هنوز قابل تماشا هستند، اما در حال حاضر قرار دادن یوتیوب در یک مهمانی بد است.

زندگی ویدیوهای کانال‌هایی که ارزش تماشا را دارند شروع به خاموش کردن تبلیغات به جای قرار دادن محتوای حمایت شده خود کرده‌اند. آزاردهنده اما شبیه تبلیغات تلویزیونی گذشته و همیشه قابل رد شدن است.

اما آنها شروع به از بین بردن تمام محتوای دیگری کردند که من از آن لذت بردم. ویدیوهای آموزشی بیش از حد طولانی هستند با تبلیغات قطع کننده تا حدی که این سوال را مطرح می کند که آیا اطلاعات بصری با زمان بیشتر اما درک آسان تر در مقابل خواندن اضافی به یک تفکر جدی تبدیل می شود.

اما کمدی‌ها و مجموعه‌های دی‌جی طولانی قابل تماشا نیستند. ML “پیش بینی” شکست های طبیعی در زبان برای درج تبلیغات در آن است. وقتی صحبت از کمدی ها می شود، معمولاً درست قبل از خط پانچ / خنده است، اما سازندگان اصلاً به این موضوع پس از پایان تبلیغات اهمیتی نمی دهند و یک یا دو ثانیه بعد از خط پانچ از سر می گیرند. نه تنها زمان از بین می رود، بلکه اغلب جوک را کاملاً از دست می دهید. آنها متوجه نشده اند که با ست های دی جی چه کار کنند، بنابراین به طور تصادفی وسط آهنگ ها قطع می شوند. من امروز 3 بار در عرض 10 دقیقه از یک مجموعه 60 دقیقه ای، قبل از اینکه به AirPlaying کامپیوترم با AdNauseum نصب شده تبدیل شوم، وقفه های تبلیغاتی داشتم.

هر چیزی که فکر می کنم ممکن است بخواهم دوباره تماشا کنم بلافاصله به لیست پخش yt-dlp اضافه می شود. این محتوا را دوباره قابل تماشا می‌کند و در برابر کانال‌هایی که محتوا را حذف می‌کنند محافظت می‌کند تا بتوانند بعداً آن را برای افزایش بازدیدهای بعدی یا به دلیل حذف جعلی DMCA دوباره اضافه کنند.

https://github.com/yt-dlp/yt-dlp

یوتیوب‌برها حرفه‌ای‌تر شده‌اند و تعداد زیادی ویدیو بهینه‌سازی شده برای کسب درآمد پست می‌کنند (ویدیوهای مرسوم، ویدیوهای حدودا 10 دقیقه‌ای با تبلیغات اضافی درج شده در ویدیو و غیره).

علاوه بر این، برای به حداکثر رساندن درآمد تبلیغاتی، یوتیوب تمایل بیشتری به ویدیوهای جدید کلیکی که بازدیدهای آنها سریع افزایش می یابد، به جای ویدیوهای با کیفیت بالا که می توانند در مدت زمان طولانی مشاهده شوند، دارد.

به همین دلیل است که بسیاری از آن ویدیوهای شبیه به طعمه کلیک، سومین مورد در سمت راست صفحه هنگام پخش یک ویدیوی خاص است.

به طور خاص، اگر شما به صورت هفتگی پست نمی‌کنید، YouTube پیشنهاد ویدیو از کانال شما را متوقف می‌کند. آنها باید به پست کردن ویدیوهای بد ادامه دهند تا درآمد ویدیوهای خوب را افزایش دهند.

> یوتیوب‌برها حرفه‌ای‌تر شده‌اند و تعداد زیادی ویدیو بهینه‌سازی شده برای کسب درآمد پست می‌کنند (ویدیوهای مرسوم، ویدیوهای حدود 10 دقیقه با تبلیغات اضافی درج شده در ویدیو و غیره).

من هم این احساس را نسبت به آن دارم. کیفیت محتوا به دلیل اصرار بی‌وقفه یوتیوب‌برهای محبوب برای تولید جریانی «قابل کلیک» از ویدیوها به طور منظم کاهش یافته است. به نوعی، مانند پورن اعتیاد آور است – شما می دانید که قرار است چه چیزی را ببینید، فقط محصول بررسی شده یا محیط نشان داده شده در ویدیوی جدید متفاوت است.

من به خواندن آنها ادامه می دهم که آنها یک شرکت تبلیغاتی هستند و این عادلانه است با این تفاوت که آنها واقعاً کار بدی انجام می دهند. من همیشه همان تبلیغ را بارها و بارها می بینم. اینها تبلیغات بلند آزاردهنده ای هستند که بیشتر مبتنی بر منطقه هستند تا اولویت. برای اینکه بفهمید شخصی که یک ویدیوی بازی ویدیویی را تماشا می کند به چه نوع تبلیغی علاقه مند است، به سیستم تبلیغات شخصی سازی شده نیاز ندارید.

رد شدن از یک ویدیو برای جستجوی یک صحنه خاص باعث ایجاد تبلیغات مضاعف می شود و گاهی اوقات چند ثانیه بعد مجموعه دیگری از تبلیغات را مشاهده خواهید کرد.

اگر یک ویدیو کمتر از 3 دقیقه طول بکشد و با تبلیغ 12 ثانیه ای غیرقابل رد شدن شروع شود و سپس یک ویدیو دیگر شروع شود، من حتی مزاحم نمی شوم.

تجربه کلی من با این پلتفرم این است که تبلیغات برندها در یوتیوب به جای اینکه بخواهم چیزی بخرم، من را دفع می کند.

چون براشون مهم نیست؟ آن‌ها یک شرکت تبلیغاتی هستند و به نظر می‌رسد که بیشتر از آنچه که کاربران در مورد خدمات خود یا داشتن یک نمونه کار ثابت احساس می‌کنند، به نتایج نهایی خود علاقه دارند. من فکر می‌کنم در حال حاضر آنها سعی می‌کنند با تبلیغ شلوارک اطمینان حاصل کنند که tik-tok ناهار آنها را نمی‌خورد، در حالی که همچنان سعی می‌کند یوتیوب را به سود برساند.

من نمی توانم یک سرویس گوگل را که آنها ارائه می دهند و من واقعاً دوست داشته باشم، فکر کنم، همه آنها به روش های مختلف جالب توجهی دارند.

کلیک کردن شدید روی منوی کشویی و «علاقه‌مند نیستم» یا «کانال توصیه نمی‌کنم» روی توصیه‌های بد، پیشنهادات YouTube من را به‌طور چشمگیری بهبود بخشیده است.

همچنین، این احساس می‌کند که پس از مدتی کار نمی‌کند. مطمئناً به یاد دارم که این کار را تا جایی که می توانستم برای محتوای ورزشی انجام دهم، و برای مدتی کار کرد، اما اکنون دوباره برمی گردد.

به همین دلیل کیفیت جستجوی گوگل به شدت کاهش یافته است. نیاز به تغذیه کسب و کار تبلیغاتی با پذیرایی از کمترین مخرج مشترک.

چرا گوگل در این مورد کاری انجام نمی دهد؟

پاسخ واضح این است: «زیرا آنها میزان درآمدشان را اندازه‌گیری کرده‌اند و دریافته‌اند که فیدهای با کیفیت پایین‌تر منجر به درآمد بیشتر می‌شوند».

این ممکن است غیر شهودی باشد، اما گزینه‌های دیگری مانند «توسعه‌دهندگان نمی‌توانند آن را برطرف کنند» یا «آنها نمی‌دانند بد است» و غیره بسیار کمتر احتمال دارد.

بسیاری از یوتیوب‌برهای جالب به دلایل مشکوک از درآمد خارج شده‌اند و به سادگی استفاده از این پلتفرم را متوقف کرده‌اند.

مشکل داشتن “حرفه ای در یوتیوب” همیشه این بوده و خواهد بود. شما کاملاً به دستور یک شرکت مونولیتی هستید که توسط ربات‌های خودکار اداره می‌شود که می‌توانند شما را با یک هوی و هوس رباتیک از پول خارج کنند.

من واقعا دوستش دارم. روز پیش تصادفاً یک یوتیوب تمیز را امتحان کردم و شوکه شدم که bs در آنجا چیست.

با این حال، کیفیت فیلم های آموزشی در حال بهتر شدن و بهتر شدن است. همچنین من دیگر هرگز به اشتراک های خود فقط به صفحه اصلی خود نگاه نمی کنم.

پیشنهاد: از یک هوش مصنوعی یا تحلیلگر متنی بخواهید که برای همه مستندها و گفتگوها سطح نمره تعیین کند. این را بعد از اتلاف وقت امشب برای یافتن یک مستند یا سخنرانی درباره انسان های اولیه می گویم. 4 مورد اولی که امتحان کردم سطح کلاس 6 تا 8 بود، در حالی که یکی به سبک داستان های کتاب مقدس بود، بنابراین برای جوان ترها هم بود.

نزدیک‌ترین چیزی که می‌توانم بفهمم این است که دانش‌آموزان خانه این‌ها را برای بچه‌هایشان ایجاد می‌کنند و برای انتقال آن‌ها بارگذاری می‌کنند. به نظر می رسد که محبوبیت آنها باعث از بین رفتن تمام مطالب در سطح کالج شده است.

من نمی توانم احساس کنم که این تکرار امروزی عبارت قدیمی JWZ در مورد رجکس است و علت اصلی ناامیدی بسیار زیاد کاربران از محصولات Google است:

> برخی از افراد وقتی با مشکلی مواجه می شوند، فکر می کنند “می دانم، از هوش مصنوعی استفاده خواهم کرد.” الآن آن ها دو مشکل دارند.

به سختی می توان هر گونه داده ای را برای حمایت از این ادعاها / مخالفت کرد.

الگو همیشه تغییر می کند و هر اطلاعاتی را که گوگل می داند در نظر می گیرد. همانطور که می دانیم، شما به طور اتفاقی از سایت های مرتبط با “محتوای کم کیفیت” بازدید کرده اید.

آیا می‌توانید منظورتان از “ویدئوهایی از ربات‌ها و سایر افراد که سیستم را هک می‌کنند” را توضیح دهید؟ هرزنامه آشکار مانند “این قرص جدید مردانگی من را دوباره عالی می کند”؟ محتوای سیاسی بیشتر؟ محتوای زبان خارجی؟ چیزهایی شبیه به Tiktok؟

برای اطلاعات، متوجه شده‌ام که تعداد بیشتری از کانال‌های YouTube جالبی که دنبال می‌کنم نیز در سحابی هستند – شاید ارزش این را داشته باشد که چیزی را بررسی کنید که حجم ویدیو اجازه می‌دهد یک فید صرفاً زمانی قابل مدیریت باشد.

Odysee از قدرت به قدرت می رود. اکنون به عنوان یک پلت فرم کاملاً محکم است. فقط به تولیدکنندگان محتوای بیشتری نیاز دارد. از آنجایی که یوتیوب به هر دلیلی و بدون هیچ دلیلی به ممنوعیت سازندگان ادامه می دهد، آنها راه خود را به این پلتفرم های رقیب خواهند یافت. رامبل نیز بسیار خوب است، اما من متوجه شده ام که گرایش به جذب بیشتر سازندگان آمریکایی جناح راست دارد. اگر این چیزی است که شما به آن علاقه دارید خوب است، اما من آمریکایی نیستم و طیف وسیع تری از محتوا را ترجیح می دهم. من همچنین دوست دارم Odysee بر روی یک پلت فرم غیر متمرکز ساخته شده باشد: LBRY. حتی اگر Odysee شروع به سانسور بحث در صفحه اصلی میزبان خود کند، LBRY می تواند به معنای واقعی کلمه به هر چیزی خدمت کند.

تب کاوش من خیلی خوب بود. من نوار کناری را مسدود کردم، بنابراین از کیفیت آنها مطمئن نیستم.

به نظر می‌رسد تا زمانی که من به لایک‌ها پیوسته داشته باشم، خوب است. اگر وسعت بیشتری داشته باشید، به سرعت به سمت پایین می رود، بنابراین من از Freetube برای تماشای ژانرهای خاص (فیلم های کدنویسی و غیره) استفاده می کنم.

لینک منبع

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.