لینک کوتاه مطلب : https://hsgar.com/?p=6937

برای اولین بار برنده Arena با عنوان استاد بزرگ و سکوی ممنوعه ناکامورا

گاهی اوقات عرصه ها می توانند ظالمانه باشند. امتیاز رتبه دوم در آرنا با عنوان گلوله روز شنبه برای پیروزی در میدان گلوله ماه ژوئن با 19 امتیاز کافی بود. در عوض کافی بود که با 24 امتیاز مغلوب آی ام مین لو شویم. مین کاملاً مسلط بود و با پیروزی باورنکردنی 22 بازی متوالی شروع کرد. از آنجا به یک پیروزی آسان رسید. لی اخیراً سومین هنجار GM خود را تکمیل کرده است و باید در کنگره بعدی فیده رسماً به عنوان یک GM معرفی شود، بدون اینکه از هر گونه هنجار شکنی جلوگیری شود، که متاسفانه با توجه به روند هنجار فیده، نمی توان به طور کامل منع کرد. Le برای مدتی بیش از 2500 بوده است و احتمالاً انتخاب آسانی برای عنوان “قوی ترین IM” بود. عنوان GM افتخاری شایسته برای بازیکنی است که به وضوح در برابر بهترین بازیکنان آنلاین بلیتز و گلوله در جهان هم سرسختی ندارد.

بازیکن دوم ما تقریباً اصلاً بازی نکرد. هیکارو ناکامورا جنرال موتورز در حال پخش زنده از توییچ بود و آخرین دور خود را در هفته 22 مقدماتی مسابقات قهرمانی سریع Chess.com به پایان رسانده بود. او در حال تماشای بازی برخی دیگر از بازیکنان بود که علاقه زیادی نداشت که بیننده‌ای پیشنهاد فعالیت متفاوتی را داد: بازی در ورزشگاه با عنوان Lichess. ناکا ناگهان بسیار ساکت شد. «گلوله است؟ اجازه دهید در مورد آن فکر کنم…» جریان در یک سکوت تقریباً ناخوشایند برای بیش از یک دقیقه فرو رفت، در حالی که ناکامورا عمیقاً به این فکر می کرد که چه کاری انجام دهد. در نهایت تصمیم گرفت: “خوب، بیایید این کار را انجام دهیم” لحظه ای بعد اضافه کرد: “چرا که نه؟ چه کسی اهمیت می دهد؟ این محتوا است”

برای کسانی که نمی دانند، ممکن است عجیب به نظر برسد که تصمیم ناکا برای بازی یا عدم بازی، چنین جست و جوی روحی را برانگیزد. نظرات در چت سرنخی از علت می دهد. “سکوی ممنوعه!” “دنی رنش در حال خراب شدن!” “آیا اجازه دارید در لیچس بازی کنید؟” در میان طرفداران ناکا، این قابل درک است که بازی در لیچس توسط روسا قدردانی نمی شود. در میانه راه از طریق رویداد صدای شلی پیام خصوصی شنیده می شد. ناکامورا نگاهی به کناری انداخت، احتمالاً به یک مانیتور دیگر و حالتی خشم آلود در چهره اش نمایان شد. “اوه نگاه کن. چه شوکه کننده، حدس می‌زنم کسی متوجه شد که من در این رویداد بازی می‌کنم. Chess.com از Slack برای ارتباطات داخلی خود استفاده می کند. ناکامورا عصبانی به نظر می رسید. “مسخره – مضحک، [you] سعی کنید یک میدان گلوله بازی کنید و … شما Slack را شنیدید.

بینندگان ناکامورا با یک نظرسنجی در طول این رویداد کمی سرگرم می شوند.

پس اینجا چه خبر است؟ آیا ناکامورا اجازه بازی در لیچس را دارد؟ ناکامورا در گذشته توصیف کرده بود که به دلیل ارتباط با تروریست‌های نرم‌افزار آزاد خطرناک دچار مشکل شده است. در سپتامبر 2020، او در “Champions Showdown 9LX” یک رویداد آنلاین Chess960 که توسط باشگاه شطرنج سنت لوئیس با بازی هایی که در Lichess انجام می شود، سازماندهی شده است. این رویداد در استریم Twitch او با استفاده از نرم افزار Chess.com بازپخش شد. با یک نگاه به جریان، هیچ راهی برای فهمیدن اینکه بازی ها در Lichess انجام می شد وجود نداشت. در جریان او، ناکامورا سرزنش شدن را بازگو کرد توسط Chess.com، مدیر ارشد شطرنج، Daniel Rensch در حالی که این رویداد ادامه داشت. “من این بازی سخت اول را به شاهک باختم، (ممدیاروف) … ظاهرا پخش سنت لوئیس از Lichess بود. در بین بازی ها به سراغ دومی ام رفتم، می دانید که او در کافه کنار سالن بازی نشسته است. رفتم اونجا و باهاش ​​صحبت کردم البته خوشحال نبودم به گوشیم نگاه کردم، گوشیم کاملا در حال انفجار بود. اساساً، آنچه اتفاق افتاده بود در بین بازی ها بود، دنی این پیام بسیار طولانی را نوشته بود، اساساً فقط سر من فریاد می زد، “ما هرگز نمی توانیم Lichess را در Chess.com داشته باشیم،” “تو نمی توانی این کار را انجام دهی” همه این چیزهای مختلف. بین بازی اول و دوم این فقط من را کاملاً متحول کرد، جایی که در دو بازی بعدی شکست خوردم.

رنچ مستقیماً در توییتی از می 2020 به این سؤال پرداخت.

خیلی بعد، ناکامورا این توییت را در حین استریم نشان داد و به نوعی واکنش نشان داد که تفسیر آن سخت است من می خواهم به صراحت بگویم، این درست نیست. من کاملاً به شما می گویم، تا جایی که قرارداد پیش می رود، من اجازه ندارم…” ناکامورا ناگهان متوجه شد که این توییت اخیراً نیست و مسیر معکوس شده است. «اوه نه، این مربوط به می 2020 است؟ شما بچه ها جبیت کرد من؟ خوب، خوب…” آیا چیزی از سال 2020 تغییر کرده است؟ اگر پاسخی هست مطمئناً آن را ندارم.

به نظر می رسد که ناکامورا تنها استریمر مطرحی نیست که باید به دقت در نظر بگیرد که چه کسی با بازی در یک Arena با عنوان Lichess خشمگین می شود. جنرال موتورز اریک هانسن نیز در رویداد روز شنبه بازی کرد و حتی آن را از یک حساب کاربری جایگزین توییچ که اغلب ناشناخته بود به جای کانال اصلی توییچ خود با 54 میلیون بازدید، پخش کرد. جنرال موتورز دانیل نارودیتسکی برنده منظم رویدادهای Lichess است، اما آنها تقریباً هرگز در کانال توییچ او ظاهر نمی شوند. هنگامی که او عنوان Arenas را پخش می کند، یک فرمان چت فعال می شود که به بینندگانش اطلاع می دهد که Chess.com با مهربانی به او اجازه بازی داده است.

من باید اعتراف کنم که در نوشتن این مقاله دوجانبه هستم. بیشتر، من نمی خواهم این بچه ها را در مشکلات حرفه ای قرار دهم. من همچنین بسیار خوشحالم که آنها در رویدادهای ما بازی می کنند، حتی اگر آنها مجبور به حفظ مشخصات خود باشند. من مطمئن هستم که به تلاش برای از بین بردن یک “رقیب” نیز متهم خواهم شد، اگرچه گفتن این حرف مضحک است. Lichess یک موسسه خیریه است، خیریه ها رقیب ندارند. آیا فکر می کنید که یونیسف و صندوق جهانی حیات وحش سوگند خورده اند که یکدیگر را نابود کنند؟

با این حال، متوجه شدم که تعداد بینندگان جریان ناکامورا احتمالاً با اختلاف قابل توجهی از خوانندگان وبلاگ من بیشتر است. اگر او از صحبت کردن در مورد آن نمی ترسد، برای من چندان منطقی نیست. من تصمیم نگرفتم این مقاله را برای دفاع از شرافت تحقیر شده لیچس بنویسم، هر کسی که در تایتل آرناس بازی کند، حالمان خوب خواهد بود. این موضوع در مورد شطرنج بازان حرفه ای متوسط، مربی شطرنج یا تولید کننده محتوای شطرنج صادق نیست. کسب درآمد از بازی شطرنج به اندازه کافی سخت است، و تنها زمانی سخت تر می شود که سایت شطرنج دیگری نمی خواهد شما برای دیگران بازی کنید یا محتوا تولید کنید. این یک چیز است که نیاز به انحصار یک کارمند تمام وقت با مزایای کامل سلامتی و بازنشستگی داشته باشید، این یک چیز است که آن را از پیمانکاران یا حتی افرادی که اصلاً حقوق نمی گیرند – و در بسیاری از نقاط جهان به طور بالقوه غیرقابل اجرا یا حتی غیرقانونی است. یک شرکت با ده ها، اگر نه صدها میلیون درآمد، مطمئناً می تواند کمی افسار را شل کند و به شطرنج بازان اجازه دهد حقوق خود را پیدا کنند یا هر کجا که می توانند محتوای خود را ایجاد کنند.

عنوان بعدی Arena در 13 آگوست است. این فرمت chess960 خواهد بود.لینک منبع

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.