لینک کوتاه مطلب : https://hsgar.com/?p=6962

پورنو بهره وری

من یک مشکل پورنوگرافی دارم، اما این چیزی نیست که شما فکر می کنید. در واقع، اگر شما هم شبیه من هستید، ممکن است.

به خوبی درک شده است که رسانه های اجتماعی می توانند تأثیر منفی بر زندگی شما داشته باشند. چه در اینستاگرام در حال پیمایش عذاب آور باشید، چه با عصبانیت در توییتر بازتوییت کنید، یا در پنجمین ساعت تماشای YouTube خود باشید، ممکن است موارد زیر را تجربه کنید:

  • احساس حسادت، اضطراب و تنهایی فقط با دیدن فیدهای بسیار تنظیم شده از کسانی که دنبال می کنید ایجاد می شود. این در نهایت منجر به انتظارات غیر واقعی در مورد اینکه زندگی شما «باید» چگونه باشد، همراه با بمباران مداوم FOMO می شود.
  • دیدگاهی فزاینده قطبی، نادرست و خشمگین به زندگی همانطور که انگیزه های دنیای دیجیتال ما، شما را به عمق یک حباب فیلتر سوق می دهد، که حتی ممکن است منجر به رادیکال شدن شود.
  • از دست دادن فلج کننده زمان و عاملیت ناشی از ماهیت اعتیادآور و حواس‌پرتی این پلت‌فرم‌ها است که از اعلان فشار به‌عنوان یک زنجیره خیالی استفاده می‌کنند که ما را به تلفن خود متصل می‌کند. این منجر به مصرف محتوا می شود نه به این دلیل که واقعاً می خواهید، بلکه فقط – زیرا؟

اما، چیزی که اخیراً متوجه شدم این است که راه مخرب‌تری وجود دارد که در آن رسانه‌های اجتماعی بر زندگی من تأثیر منفی می‌گذارند. رسانه های اجتماعی به پورن بهره وری من تبدیل شده اند.

پورن بهره وری به هر چیزی گفته می شود که پس از مصرف به شما این احساس را بدهد که مولد هستید در حالی که در واقع هیچ کاری انجام نداده اید. درست مانند پورنوگرافی معمولی، بدون انجام آن عمل شما را تحریک می کند. این یک تقلید توخالی از چیز واقعی است.

نمونه هایی از پورن بهره وری عبارتند از: خواندن یک توییت توسط یک VC برتر در مورد چگونگی تبدیل شدن به یک موسس استارت آپ بهتر. تماشای ویدیوی یوتیوب در مورد 7 اشتباهی که باید در باشگاه از آنها اجتناب کنید. بررسی یک موضوع Hacker News در مورد چگونگی بهبود کدی که می نویسید. همه این فعالیت‌ها به‌طور فریبنده‌ای به شما این احساس را می‌دهند که کار سازنده‌ای انجام داده‌اید. به خودت می گویی: «من تازه چیز جدیدی یاد گرفتم». و خوب این درست است، شما هرگز کاری را که در وهله اول قصد انجامش را داشتید انجام ندادید. یک چرخه معیوب شکل می گیرد که در آن شما تمام وقت خود را صرف فکر کردن به انجام کارها به جای انجام واقعی آن ها می کنید. با ادامه این چرخه بهره‌وری شما به صفر نزدیک می شود.

به خاطر داشته باشید که بهره‌وری یک چیز شخصی است. می تواند چیزهای مختلفی به نظر برسد: تأسیس یک استارتاپ، ورزش در باشگاه، ساختن یک پروژه جانبی، خواندن کتاب، پرورش باغ. صرف نظر از این، نکته کلیدی این است که شما از انجام فعالیت واقعی سود می برید، نه از فکر کردن به انجام آن. از این رو مشکل با پورن بهره وری است.

فقط زمانی متوجه شدم که این اعتیاد را دارم که بارها و بارها به من گوشزد کردند. از روزی که برنامه نویسی را شروع می کنید، بازاریابی را شروع کنید توسط راب والینگ، توصیه های نقاشی که زندگی من را تغییر داد توسط بی رحم، چگونه در توییتر مشهور شویم توسط پادکست My First Million، و مهارت آشپزی که نمی توان آموزش داد توسط اینترنت شکیل، همه پیامی را که باید می شنیدم به من می گفتند. هر کدام به شیوه ای متفاوت این را گفتند، اما هسته اصلی پیام آنها یکی بود. از فکر کردن (خواندن، گوش دادن، تماشا کردن و غیره) در مورد چگونگی انجام کاری دست بردارید و فقط آن را انجام دهید. یا با استفاده از اصطلاحات من، همه آنها می گفتند که من به پورن بهره وری معتاد هستم.

هر بار که پیام آن‌ها را می‌شنیدم، وقتی متوجه می‌شدم که حق با آن‌ها بود، شوک الکتریکی می‌گرفتم. بلافاصله گوشیم را خاموش می کردم. حدود یک هفته از هر  پورن های بهره وری دوری می کردم، اما به ناچار متوجه شدم که راه خود را به زندگی من باز می گرداند.

به نظر من پورن بهره وری به چهار دلیل یک اثر منفی وحشتناک منحصر به فرد از رسانه های اجتماعی است. در حالی که این دلایل به سایر تأثیرات منفی رسانه های اجتماعی نیز مرتبط است، من فکر می کنم که آنها به ویژه برای پورن بهره وری مناسب هستند.

  • انگیزه درونی من را از بین می برد. وقتی متوجه می‌شوم که زمان زیادی را در رسانه‌های اجتماعی تلف می‌کنم، انگیزه درونی من معمولاً به عنوان یک پشتیبان عمل می‌کند. در نهایت از پیمایش در رسانه های اجتماعی خسته می شوم و می روم کار سازنده ای انجام دهم. با این حال، پورن بهره وری این را کوتاه می کند و باعث می شود فکر کنم در تمام مدت سازنده هستم.
  • بسیار فریبنده است. تا آنجا که من می توانم بگویم که حداقل از دوران دبیرستان تحت تأثیر منفی این موضوع قرار گرفته ام و فقط در حال حاضر متوجه آن هستم. وقتی به گذشته نگاه می‌کنم، فکر کردن به این که چقدر زمان صرف انجام کارها کرده‌ام در مقابل صرفاً به انجام آن‌ها، نگران‌کننده است.
  • در حد اعتدال لازم است. برخلاف سایر بخش‌های رسانه‌های اجتماعی، شما در واقع به مقداری از این موارد در حد اعتدال نیاز دارید. به همان اندازه بد است که فقط کارها را انجام دهید و هرگز وقت خود را صرف یادگیری نحوه انجام بهتر آنها نکنید. این امر اجتناب از آن را دشوار می کند زیرا نمی توانید آن را فقط بوقلمون سرد برش دهید.
  • در همه انواع رسانه ها یافت می شود. این ترسناک ترین دلیل برای من است. معمولاً وقتی احساس می‌کنم رسانه‌های اجتماعی برای من خیلی منفی هستند، احساس امنیت می‌کنم که به سمت رسانه‌های کندتر، کمتر مرتبط‌تر و عمدی‌تر فرار کنم – کتاب‌ها، پادکست‌ها، پست‌های وبلاگ، و غیره. اجتماعی بسترهای رسانه ای و کاهش مشکلات پیش آمده. با این حال، من دریافتم که پورن بهره وری به همان اندازه که در رسانه های اجتماعی رایج است در رسانه های سنتی رایج است. در حالی که شاید وقتی در رسانه‌های سنتی یافت می‌شود، کمرنگ‌تر می‌شود، اما هنوز هیچ پناهگاه امنی از پورن بهره‌وری وجود ندارد.

من زمان زیادی را صرف فکر کردن در مورد چگونگی نتیجه‌گیری این پست کرده‌ام و فکر نمی‌کنم به هیچ چیز رضایت‌بخشی رسیده باشم. تنها چیزی که برای من روشن است این است که بسیار مهم است که بفهمم چگونه می توانم جلوی تأثیر منفی پورن بهره وری بر زندگی ام را بگیرم. وقتی به دنبال راه حلی برای این مشکل می گردم، فقط با ایده های نیمه کاره و سوالات بیشتری مواجه می شوم. آیا این چیزی است که شما در زندگی خود با آن مواجه شده اید؟ در مورد آن چه کرده اید؟

لینک منبع

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.