لینک کوتاه مطلب : https://hsgar.com/?p=6974

خطاهای جذاب را برش دهید – alexwlchan

امروز باید بلیط قطار می گرفتم که دو مرحله ای است. ابتدا بلیط را می خرم، سپس یک بلیط الکترونیکی با یک کد QR که در دروازه ها اسکن می کنم دانلود می کنم. به طور معمول این کار خوب است، و من بلیط را در راه خود به ایستگاه خریداری می کنم. امروز، Trainline ایده های دیگری داشت:

آنها می توانند پول من را بگیرند! آنها فقط نتوانستند به من بلیط بدهند.

هر چند ناامید کننده بود، با پیام خطا بدتر شد.

“این عجیبه” این چیزی است که وقتی دو نفر با یک لباس در یک مهمانی حاضر می شوند، می گویید. این خیلی بیشتر از این بود نگران بودم که قطارم را از دست بدهم، و از اینکه مجبور شدم یک بلیط جایگزین بخرم آزرده بودم – و پیام خطای ناز احساس می کرد که کسی مشکلات من را بی اهمیت جلوه می دهد.

و متن توضیحی کاملاً بی فایده است: “توکن در سرصفحه مهمان ارائه نشده است.” من نمی دانم این به چه معناست، یا چه کاری می توانم در مورد آن انجام دهم. اگر دوباره امتحان کنم جواب می دهد؟ آیا برای سفر برگشتم بلیط دارم؟ باید با پشتیبانی تماس بگیرم؟ یا این بلیط کاملا شیلنگ است؟

در مورد پیام های خطای طنز بسیار مراقب باشید. باید به این فکر کنید که وقتی مشکلی پیش می‌آید، یک نفر چه احساسی خواهد داشت. چیزی که در دفتر شما سرگرم کننده و سبک به نظر می رسد ممکن است زمانی که روز کسی را خراب کرده اید بسیار متفاوت خوانده شود.

کلاس‌های خاصی از برنامه‌ها وجود دارند که در آنها یک خطای غیرمنتظره می‌تواند استرس زیادی ایجاد کند: حمل‌ونقل، تلفن و امور مالی همه به ذهن شما خطور می‌کند. فردی را تصور کنید که به تازگی یک هواپیما را از دست داده، یک تماس مهم قطع شده است یا نمی تواند از حساب بانکی خود پول دریافت کند. چه احساسی دارند؟ آیا آنها از تلاش شما برای طنز قدردانی می کنند؟

در نرم افزار جایی برای شوخ طبعی و شوخ طبعی وجود دارد، و کد من بسیار زیاد است – اما پیام های خطا به ندرت چنین است. اگر کسی خطایی را بزند، ترکیبی از مضطرب، عصبانی یا گیج است و زبان زیبا یا نامفهوم هیچ کمکی به او نمی کند.

پیام‌های خطا بسیار مهم هستند و صنعت نرم‌افزار عموماً کار بدی در نوشتن آنها انجام می‌دهد. پیام‌های خطای خوب توضیح می‌دهند که چه چیزی اشتباه رخ داده است، و دستورالعمل‌های روشنی برای کارهای بعدی ارائه می‌دهد – و جذاب بودن به ندرت کمک می‌کند.

این پست از اقتباس شده است یک تاپیک در توییتر.لینک منبع

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.