لینک کوتاه مطلب : https://hsgar.com/?p=6990

در طول عمرمان با چه کسانی وقت می گذرانیم؟

برای درک اینکه چگونه ارتباطات اجتماعی در طول زندگی ما تکامل می یابد، می توانیم به داده های نظرسنجی نگاه کنیم چقدر زمانی که مردم با دیگران می گذرانند، و سازمان بهداشت جهانی که زمان با آن سپری می شود.

نمودار اینجا میزان زمانی را که افراد در ایالات متحده گزارش می دهند که در شرکت دیگران سپری می کنند را بر اساس سن آنها نشان می دهد. داده‌ها از نظرسنجی‌های استفاده از زمان به دست می‌آیند، که در آن از افراد خواسته می‌شود تمام فعالیت‌هایی را که در طول یک روز کامل انجام می‌دهند و افرادی که در طول هر فعالیت آنجا بوده‌اند فهرست کنند. ما در حال حاضر فقط داده‌هایی با این جزئیات برای ایالات متحده داریم – نظرسنجی‌های استفاده از زمان در بسیاری از کشورها رایج است، اما نکته خاص در مورد ایالات متحده این است که از پاسخ‌دهندگان نظرسنجی استفاده از زمان آمریکا خواسته می‌شود همه افرادی را که برای هر فعالیت حضور داشتند فهرست کنند.

اعداد در این نمودار بر اساس میانگین برای یک بخش از جامعه آمریکا است – مردم فقط یک بار مصاحبه می‌شوند، اما ما یک دهه از نظرسنجی‌ها را گرد هم آورده‌ایم که میانگین زمانی را که پاسخ دهندگان در سنین مختلف گزارش می‌کنند که با آن سپری کرده‌اند را جدول‌بندی کرده‌ایم. دیگران.1

افرادی که وقت خود را با آنها می گذرانیم در طول زندگی تغییرات زیادی می کند

هنگامی که ما جوان هستیم – به ویژه در نوجوانی – زمان زیادی را با دوستان، والدین، خواهر و برادرها و خانواده بزرگ می گذرانیم. وقتی وارد دهه 20 سالگی می شویم، زمان با دوستان، خواهر و برادرها و والدین به سرعت کم می شود. در عوض، ما شروع به صرف زمان فزاینده ای با شرکا و فرزندان می کنیم. (این نمودار میانگین را در میان آمریکایی‌ها نشان می‌دهد، بنابراین برای کسانی که بچه دارند، زمان صرف شده با بچه‌ها حتی بیشتر است، زیرا میانگین توسط آن‌هایی که بچه ندارند کاهش می‌یابد.)

همانطور که نمودار نشان می دهد، این امر در دهه های 30، 40 و 50 زندگی ما ادامه دارد – آمریکایی ها در این دوره از زندگی خود، بیشتر وقت خود را با شرکا، فرزندان و، غیرقابل تعجب، همکاران می گذرانند.

برای افراد 60 ساله و بالاتر، ما شاهد کاهش قابل توجهی در زمان صرف شده با همکاران هستیم. این منطقی است، با توجه به اینکه بسیاری از افراد در ایالات متحده در اواسط دهه 60 خود بازنشسته می شوند. ما می بینیم که این زمان تا حدی با زمان بیشتر با شرکا جایگزین شده است.

از نظر تنوع تعاملات، این نمودار نشان می دهد که تعداد افرادی که با آنها تعامل داریم حدود 40 نفر است، اما بعد از آن اوضاع به طور اساسی تغییر می کند. و این شاید بارزترین روند در نمودار باشد: بالای 40، افراد زمان فزاینده ای را به تنهایی می گذرانند.

لینک منبع

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.