لینک کوتاه مطلب : https://hsgar.com/?p=6984

چگونه آزمایشگاه من از 4000 کیلوگرم به 130 کیلوگرم زباله در سال رسید

انتخاب های یک آزمایشگاه برای کاهش تولید زباله و مصرف انرژی – مانند تغییر از پلاستیک به ظروف شیشه ای قابل استفاده مجدد – هزاران یورو صرفه جویی کرد.اعتبار: جین کیلکین

این کار در سال 2019 با تغییر ساده از ظروف پلاستیکی 200 میلی لیتری به ظروف قابل کمپوست آغاز شد. اما در طول سال بعد، جین کیلکون، یک شیمیدان محقق و آزمایشگاهش، 15800 یورو (16000 دلار آمریکا) صرفه جویی کردند، زباله های غیرشیمیایی خود را تا بیش از 95 درصد کاهش دادند و مصرف پلاستیک های یکبار مصرف را تا 69 درصد کاهش دادند. . این آزمایشگاه هفت نفره هر ساله هزاران نمونه از صدف ها را برای سموم در موسسه دریایی، یک آژانس دولتی مسئول تحقیقات دریایی، در گالوی، ایرلند آزمایش می کند.

در مارس 2022، آنها مقاله ای در مورد چگونگی کاهش اثرات زیست محیطی آزمایشگاه خود منتشر کردند1. آنها با سفارش و تهیه محلول‌ها و معرف‌ها فقط در صورت نیاز و تمدید تاریخ انقضای محلول‌های خانگی، ضایعات شیمیایی خود را حدود 23 درصد یا 300 لیتر کاهش دادند. در نهایت با چند تغییر کوچک از جمله پایین نگه داشتن لنگه دودکش در زمان استفاده نکردن از دستگاه و بالا بردن دمای سردخانه آنها، کل مصرف برق کل 11000 متر مربع دفتر مرکزی مؤسسه را کاهش دادند. 26 درصد

اگرچه پایداری زیست محیطی گران تلقی می‌شود، اما بسیاری از استراتژی‌ها توسط کیلکوین و همکارانش استفاده کمتری از مواد شیمیایی، کاغذ، انرژی یا پلاستیک را شامل می‌شوند. پس انداز این تیم هزینه های اندک اقدامات پایداری آنها مانند خرید فیلتر برای کابینت ذخیره مواد شیمیایی و راه اندازی سیستمی برای بازیافت پلی استایرن آنها را کاهش داد.

Kilcoyne بخش اول این پروژه را رهبری کرد که بر کاهش ضایعات متمرکز بود (یک همکار سپس بخش کاهش انرژی را رهبری کرد). او صحبت کرد طبیعت در مورد چالش‌ها و موفقیت‌های ابتکار، اینکه چگونه تیم او می‌تواند طرحی برای آزمایشگاه‌های دیگر باشد و او دوست دارد دولت‌ها و دیگران برای کمک کردن چه کاری انجام دهند.

آزمایشگاه شما چه کار می کند؟

ما برنامه پایش ملی ایرلند را برای سموم موجود در صدف ها اجرا می کنیم. ما سالانه بیش از 3000 نمونه دریافت می کنیم که باید برای سموم تنظیم شده آزمایش شوند و بیش از 5000 آزمایش را در سال تکمیل می کنیم. ما همچنین تحقیقات زیادی در مورد بیوتوکسین ها انجام می دهیم.

توانستید به چه چیزی برسید؟

ما سالانه حدود 4000 کیلوگرم زباله تولید می کردیم و این میزان را به 130 کیلوگرم رساندیم. بخش عمده ای از کاهش فقط با کمپوست سازی و بازیافت و عدم استفاده از پلاستیک های یکبار مصرف به دست آمد. این تغییر بزرگی به وجود آورد.

هنگامی که ما به تغییر به شیشه به جای پلاستیک نگاه کردیم، نگرانی هایی در مورد انتقال سم و آلودگی وجود داشت. در مقاله خود، نشان دادیم که انتقال اتفاق نمی افتد – من نشان دادم که استفاده از شیشه هیچ تاثیری بر نتایج آزمایش سم صدف ما ندارد. در ابتدا، همیشه در برابر هر تغییری واکنشی وجود خواهد داشت، اما زمانی که بتوانید نشان دهید که این تغییر بر نتایج تأثیری ندارد، مردم نسبت به آن بازتر خواهند بود.

ما از شرکتی به نام Waste Matters مستقر در کلارا، ایرلند، برای بازیافت پلی استایرن استفاده می کنیم. ما یک سوله در پشت آزمایشگاه داریم و هنگامی که پر از جعبه های پلی استایرن است، Waste Matters از دستگاهی برای خارج کردن هوا از پلی استایرن استفاده می کند که تبدیل به “الوارهای پلاستیکی” می شود. آنها به خارج از کشور حمل می شوند، بیشتر به سرزمین اصلی اروپا، جایی که شرکت های مختلف از آنها استفاده می کنند.

آیا نتایج هر یک از تغییرات شما را شگفت زده کرد؟ آیا تغییری وجود دارد که باعث صرفه جویی زیادی در پول شود؟

استفاده از ظروف قابل کمپوست برای نگهداری نمونه نه تنها جایگزین موثری برای ظروف پلاستیکی بود، بلکه حدود دو برابر ارزانتر بود. ما بیشترین صرفه جویی در هزینه را از کاهش زمان کارکرد هودهای بخار و کاهش استفاده از حلال های آلی در آزمایشگاه مشاهده کردیم.

اجرای تغییرات چقدر طول کشید؟

ما کاهش مصرف پلاستیک خود را در سال 2019 با روی آوردن به ظروف شیشه ای قابل استفاده مجدد و گلدان های قابل ترکیب شروع کردیم. حدود یک سال طول کشید تا همه چیز در زمینه زباله اجرا شود.

جنبه انرژی کارها بیشتر طول کشید. بهره وری انرژی توسط تیم تاسیسات موسسه ما و تونی هالوول، مدیر تاسیسات در موسسه و یکی از نویسندگان همکار مقاله رهبری شد. به طور مداوم ایمیل هایی برای کارکنان در سراسر ساختمان ارسال می شد و به آنها یادآوری می شد که تجهیزات را خاموش کنند. تیم تاسیسات زمان زیادی طول کشید تا بفهمند چگونه از هودهای بخار خود استفاده می کنیم و کدام یک را می توان در چه زمانی خاموش کرد.

ما هنوز به دنبال راه هایی برای بهبود پایداری خود هستیم. همه اعضای تیم با آن موافق هستند – آنها مزایای آن را دیده اند. اکنون همه در خاموش کردن تجهیزات و پایین کشیدن لنگه های هود بسیار خوب هستند. فقط عادی و خودکار شده است.

برنامه اقدام اقلیمی 2019 دولت ایرلند هدفی را برای بهبود بهره وری انرژی به میزان 33 درصد تا سال 2020 تعیین کرده است. آیا این اصلاً بر برنامه های آزمایشگاه شما تأثیر گذاشته است؟

دولت به کاهش ضایعات و افزایش بهره وری انرژی کمک کرد. فکر می کنم به هر حال سعی می کردم این کار را انجام دهم. فکر کرده بودم، “مطمئناً کاری وجود دارد که می توانیم انجام دهیم تا پایدارتر باشیم.” اما استراتژی‌ها و سیاست‌های دولت قطعاً من را جسور کرد و فکر می‌کنم به خاطر آنها حمایت بیشتری از مدیریت دریافت کردم. اگر آن سیاست دولت وجود نداشت، دشوارتر بود زیرا مردم واقعاً تغییر را دوست ندارند. مخصوصاً وقتی با رویه‌های عملیاتی استاندارد (SOP) سروکار داریم – آنها بسیار رسمی هستند و شما باید دقیقاً از آنها پیروی کنید. برای تغییر اوضاع، باید SOPها را بازنویسی کنید یا آنها را اصلاح کنید، و مردم کار اضافی را دوست ندارند.

اما این واقعیت که ما شاهد صرفه‌جویی‌های مالی قابل توجهی بودیم، باید مردم را تشویق به تغییر پیشتاز کند.

چه چیزی را به آزمایشگاه های دیگری که می خواهند پایدارتر باشند توصیه می کنید؟

عضویت در یک شبکه برای تحریک ایده ها و ایجاد انگیزه برای تغییر عالی است. در ایرلند، شبکه ای وجود دارد (که من یکی از اعضای آن هستم) به نام آزمایشگاه سبز ایرلندی، همچنین وجود دارد شبکه آزمایشگاه های اروپایی پایدار. را برنامه سفیر آزمایشگاه سبز من برای همه باز است، ماژول های آموزشی ارائه می دهد و میزبان گفتگوهایی در مورد پایداری آزمایشگاه است.

درباره گواهینامه My Green Lab بیشتر به ما بگویید.

برنامه صدور گواهینامه شامل تکمیل یک نظرسنجی و گرفتن یک نمره خاص است. همچنین نیاز به تغییرات خاصی در موجودی فریزر، مصرف آب و تهویه دارد. ما کار روی موجودی فریزر خود را شروع کرده ایم، اما به موارد دیگر مانند مصرف آب نگاه نکرده ایم.

دوست دارید چه نوع تغییر نهادی را ببینید؟

من امیدوارم که حمایت دولت بیشتر از این نوع تغییرات و تغییرات بیشتری در مورد نحوه تامین بودجه آزمایشگاه ها وجود داشته باشد. آژانس های تامین مالی باید نوعی گواهی سبز را در آزمایشگاه قبل از تامین مالی اجباری کنند. بسیاری از الزامات دیگر از نظر تحقیق وجود دارد – مانند صداقت، تنوع و منابع انسانی. من فکر می کنم این نیز ضروری است که آزمایشگاه ها به طور پایدار کار کنند. کمپینی توسط My Green Lab در حال انجام است تا سرمایه‌گذاران علم را تحت فشار قرار دهند تا پایداری بیشتر آزمایشگاه را به‌عنوان شرط لازم برای تأمین مالی تعیین کنند. که تفاوت بزرگی ایجاد خواهد کرد.

لینک منبع

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.